środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Konkurs "Cyfrowa majówka"

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceUrząd Miasta w Ostrołęce zaprasza do wzięcia udziału w konkursie o nazwie "Cyfrowa majówka". Jest to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Dokładniej chodzi o wydarzenia bliskie cyfrowym technologiom, które ogranicza tylko kreatywność ich organizatorów.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki - to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Reklama Wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić państwu pracę przygotowaliśmy prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie.

Zgłoszenia można składać maksymalnie do 19 maja. W "Cyfrowej majówce" chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty elektronicznej. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

Reklama "Cyfrowa majówka" przede wszystkim ma być dobrą zabawą. Organizatorzy chcą nagrodzić ciekawe inicjatywy. Jakie? Profesjonalne warsztaty programowania i roboty do nauki programowania - to tylko niektóre z nich.

Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Mogą to być inicjatywy kół gospodyń wiejskich, klubów seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.
Wyświetleń: 627 komentarze: 0
03.05.2019, 09:16r. Drukuj
Powrót