wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Osiemnasta edycja Nagrody Norwida przed nami

Fot. materiały prasoweRuszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Nagrody Norwida, przyznawanej przez samorząd województwa mazowieckiego. Można zgłaszać kandydatów w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr oraz do nagrody "Dzieło życia" za całokształt twórczości.

To już osiemnasta edycja tego wydarzenia. Kandydatów można zgłaszać do 17 maja.

Reklama - Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida przyznawana jest corocznie za wybitne dzieło bądź kreację artystom tworzącym lub mieszkającym na Mazowszu. Celem i ideą nagrody jest przede wszystkim ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich - z pochodzenia lub wyboru - przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. Artyści nominowani są do nagrody w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr. Przyznawana jest także nagroda specjalna - "Dzieło życia" za całokształt twórczości - czytamy na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Reklama Do konkursu mogą się zgłaszać oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje oraz twórcy indywidualni i członkowie kapituł nagrody do zgłaszania kandydatów, tworzących na Mazowszu w kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr za dzieło lub kreację powstałe w 2018 r. oraz do nagrody "Dzieło życia".

Szczegóły na stronie norwid.mazovia.pl.
Wyświetleń: 520 komentarze: 1
04.05.2019, 08:56r. Drukuj
Powrót


Maria @ 10:55, 05.05.2019

IP: 178.235...20

Ta doroczna, bardzo prestiżowa nagroda funkcjonuje już od kilkunastu lat. Nie słyszałam, by ktoś z Ostrołęki ją otrzymał kiedykolwiek. A może ktoś otrzymał?