środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Miejsce pamięci dla zasłużonych dla Ostrołęki

Radny Mariusz Łuba wyszedł z pomysłem, aby upamiętnić osoby szczególnie zasłużone dla naszego miasta. Tradycją miasta jest nadawanie odznaczeń "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". Warto byłoby jednak ich sylwetki, pasje i dokonania na rzecz miasta upamiętnić w szerszy sposób.

Radny przedstawił włodarzowi kilka pomysłów, w jaki sposób można upamiętnić osoby, które przez lata zasłużyły się dla miasta i otrzymały prestiżową odznakę. Pierwszym pomysłem jest stworzenie na stronie internetowej ratusza zakładki przypisanej tymże osobom.

Reklama - Czy istnieje możliwość utworzenia na stronie internetowej ratusza zakładki, w której będzie można znaleźć wykaz osób odznaczonych "Za zasługi dla miasta Ostrołęki" wraz z opisem, uzasadnieniem, a także zdjęciem. W ten sposób ostrołęczanie, a także członkowie rodziny mogliby wracać pamięcią do osób, które zasłużyły się dla naszego miasta. Dziś nie ma takiej możliwości. Myślę, że w znaczący sposób podniosłoby to rangę przyznawanych odznaczeń - pisze radny.

Drugi pomysł to zagospodarowanie przestrzeni, w której można byłoby zgromadzić na przykład pamiątki związane z osobami zasłużonymi dla miasta lub przedstawienie ich dokonań.

- Czy w związku z odznaczeniem tych osób miasto, być może w porozumieniu z podległą instytucją, jest w stanie wygospodarować pomieszczenie lub kącik (sport, kultura, nauka itd.), gdzie zostanie zaprezentowana ich twórczość, pasja, dokonania? Osoby te mają w swoim posiadaniu wiele ciekawych rzeczy i pamiątek, którymi może zechcą podzielić się z mieszkańcami.

Interpelacja w tej sprawie wpłynęła do urzędu miasta 23 kwietnia br.
Wyświetleń: 952 komentarze: 1
04.05.2019, 09:04r. Drukuj
Powrót


Edi @ 11:25, 04.05.2019

IP: 31.0...144

Bardzo, bardzo dobry pomysł!