środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Profilaktyka i promocja służby w policji podczas majówki (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceDługi majowy weekend kojarzy się z rozluźnieniem i wypoczynkiem. Dla ostrołęckich policjantów był to jednak czas na współorganizację działań profilaktycznych i promocję służby w policji. Tym razem funkcjonariusze pojawili się w Wykrocie.

Osoby, które zdecydowały się odwiedzić "Kurpiowską Krainę" w Wykrocie podczas tegorocznej majówki bardzo chętnie zapoznawały się z policyjnymi profilaktykami, sprzętem policyjnym i korzystały z symulatora jazdy motorowerem.

- Policyjny mundur i radiowozy przyciągały nie tylko najmłodszych mieszkańców, lecz również dorosłych, którzy przymierzali policyjne umundurowanie i oglądali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Nie zabrakło pytań odnoszących się do specyfiki służby w policji i rozmów z młodymi ludźmi - relacjonuje asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama Mieszkańcy równie chętnie odwiedzali stoiska zaprzyjaźnionych służb - Grupy Ratowniczej Nadzieja, OSP w Myszyńcu i Wydmusach oraz stanowisko profilaktyki uzależnień i stanowisko DKMS.

- Niewątpliwą atrakcją był pokaz działania służb ratunkowych w sytuacji zaistnienia wypadku samochodowego. W pokazie wzięły udział: Grupa Ratownicza Nadzieja, Ochotnicze Straże Pożarne w Myszyńcu i Wydmusach oraz policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Nasi mieszkańcy mogli zobaczyć, jak służby ze sobą współpracują, pomagają sobie wzajemnie i wspólnie ratują ludzkie życie - podkreśla aspirant Kolator.

Wszystkie atrakcje były dopełnieniem uroczystości zaprzysiężenia nowo przyjętych strażaków - ochotników z Myszyńca i Wydmus oraz wręczenia odznaczeń za wysługę lat w tej służbie

Relacja fotograficzna z wydarzenia znajduje się na stronie KMP w Ostrołęce.
Wyświetleń: 652 komentarze: 0
08.05.2019, 09:33r. Drukuj
Powrót