sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Trwają policyjne działania "Niechronieni"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego - pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym dziś o godzinie 6.00 na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Reklama - Funkcjonariusze drogówki podczas prowadzonej akcji zwracają uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą także stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa - zaznacza asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Mundurowi obejmują nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Reklama - Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność. Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.
Zbliżając się do przejścia zwiększmy naszą koncentrację, zdejmijmy kaptur czy np. odsłońmy parasolkę, która utrudnia nam widoczność. Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym, co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu SMS-ów, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce - apeluje oficer prasowy.

Policjanci przypominają, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.
Wyświetleń: 580 komentarze: 0
08.05.2019, 09:58r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter