poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Sprzątanie brzegów Narwi. Start w Korczakach

Wody Polskie, stowarzyszenie Ekomena oraz wędkarze z koła nr 38 PZW Narew w Ostrołęce zapraszają na wspólne sprzątanie brzegów Narwi. Wszyscy, którym lezy na sercu dobro naszego środowiska, mogą wziąć udział w wydarzeniu zaplanowanym na wtorek 14 maja.

W sprzątanie brzegów rzeki włączą się m.in. sołtys wsi Korczaki - Wojciech Żerański, pracownicy z Nadleśnictwa Ostrołęka, wójt gminy Rzekuń - Bartosz Podolak, pracownicy Zarządu Zlewni w Ostrołęce, Nadzoru Wodnego w Ostrołęce, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego koła nr 38 Narew, członkowie stowarzyszenia Ekomena oraz wszyscy chętni mieszkańcy.

Reklama - Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Ostrołęki i okolic do pomocy w zbieraniu śmieci. Niestety nie brakuje papierków, torebek foliowych czy plastikowych i szklanych butelek. Zapewniamy rękawice ochronne otrzymane od ostrołęckiego OPK - zaprasza Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. 502-281-706 - Wojciech Jarząbek, prezesem stowarzyszenia Ekomena, który wytłumaczy jak dotrzeć samodzielnie na miejsce akcji lub, w zależności od liczby ochotników, pomoże zapewnić transport na miejsce i z powrotem. Grupy zorganizowane mile widziane!

Dołącz do wydarzenia także na Facebooku.

Sprzątanie brzegów Narwi odbędzie się we wtorek 14 maja 2019 r. Początek o godz. 10.00 w miejscowości Korczaki, przed domem sołtysa wsi.
Wyświetleń: 1362 komentarze: 3
08.05.2019, 13:56r. Drukuj
Powrót


janek @ 20:38, 08.05.2019

IP: 5.184...184

Wstyd co zostawiają po sobie ci pseudo wędkarze , na Korczakach i w Dzbeninie , worki po zanęcie , puszki po kukurydzy , po piwie , po robakach szkoda gadać , wędka za pare stówek ładny samochód bo tak modnie a taki chlew robić po sobie , chołota , takie nawyki wynosi się z domu , więc zastanówmy się wszyscy o ile milej by się spędzało czas nad wodą gdy wkoło jest czysto a człowiek dla człowieka przyjazny i miły , pozdrawiam

Lava @ 12:57, 09.05.2019

IP: 188.146...203

To prawda z tymi wędkarzami, ale nie tylko oni śmiecą gdzie popadnie😣wiele osób korzystających z odpoczynku nad rzeką (ogniska, pikniki, itp.) zachowuje się jak zgraja.....( cisną mi się niestety na usta same brzydkie określenia, więc odpuszczę😖). Raz na jakiś czas, rodzinnie staramy się ogarniać ze śmieci teren wzdłuż drogi prowadzącej do Narwi. Często zdarza się niestety, że idąc na spacer już następnego dnia widzimy nowe śmieci!!! Brak po prostu słów na ludzką bezmyślność,totalną głupotę i całkowity brak kultury! Nie mogę tego pojąć,a przysłowiowy nóż sam się po prostu otwiera w kieszeni!!! 😤😤😤😢😢
;
;😢dodatkowo żal mi dzieci, które dzień wcześniej angażują się w sprzątanie, a następnego dnia widzą takie „ opłakane” efekty swojej ciężkiej pracy😞APELUJĘ do wszelkiego rodzaju ŚMIECIUCHÓW!!!!!!! Zabierajcie z lasu śmieci, które „ wyprodukowaliście”!!! To MIEJSCE nie jest waszym folwarkiem!!! Jak to się dzieje, że jesteście w stanie wwieźć do lasu pełne opakowania a wywiezienie pustych ( czyli jak podpowiada logika: dużo lżejszych) stanowi już PROBLEM ???!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli macie tak silną potrzebę śmiecenia, brudzenia, niszczenia,etc..... To w porządku, proszę bardzo, tylko RÓBCIE TO N A LITOŚĆ BOSKĄ NA SWOIM PRYWATNYM PODWÓRKU !!!!!!!!!! ( domu, działce, mieszkaniu,itp.) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eko-Maria @ 15:10, 09.05.2019

IP: 185.166...35

A co z Czeczotką? Może działkowcy zorganizują się i posprzątają to, co sami zostawili? Czy władze Ogródków czy miasta zainteresują się naszą malowniczą Czeczotką i jej "życiem w niewoli śmieci"? Tego, co tam jest nie da się posprzątać do worków na śmieci. Tam trzeba użyć buldożerów i przyczep - wgryźć się w ziemię, która już przykryła stosy kłopotliwych śmieci. Przespacerujcie się brzegiem Czeczotki wzdłuż działek, a zobaczycie, do czego jesteśmy zdolni. Broń Boże, że tam ciągnąć dzieci do sprzątania - jeszcze sobie zrobią krzywdę (druty, szkło). Niech sprzątają ci, którzy naśmiecili. BROŃMY CZECZOTKI