środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Zdobądź grant na osiedlowy zielony zakątek

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceUrząd miasta przypomina o możliwości udziału w ogólnopolskim, prospołecznym projekcie grantowym na zielony zakątek lub miniogród z ławeczką. Projekty są skierowane do mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty.

Projekt ma na celu umożliwić przemianę zaniedbanych terenów osiedlowych w atrakcyjne, zielone zakątki z ławeczką. Organizatorzy chcą ożywić okolicę wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Reklama - Maksymalna wysokość grantu wynosi 1600 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów można maksymalnie wykorzystać 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 400 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu. Wniosek może złożyć grupa sąsiadów, złożona z minimum pięciu osób. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu - czytamy na stronie urzędu miasta.

Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Reklama Projekt zarządzany jest przez platformę internetową zielona ławeczka. Portal umożliwia komunikację z uczestnikami, składanie wniosków o grant, zamieszczanie propozycji projektów konkursowych, ocenianie ich, zadawanie pytań, czy publikację newsów.

Wnioski o grant, będą przyjmowane do 17 maja 2019 r.
Wyświetleń: 615 komentarze: 1
10.05.2019, 09:10r. Drukuj
Powrót


mac @ 14:18, 10.05.2019

IP: 5.173...222

na projekt przeznaczone jest 20 tys. zł z banku ochrony środowiska czyli zrealizowanych zostanie około 13 (12,5) projektów wybranych ze wszystkich miast Polski powyżej 10 tys. ludzi .... co daje liczbę kilkaset tysięcy wspólnot i spółdzielni objętych projektem ... szansa jak na wygraną w lotto ... powodzenia