poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Uroczyste obchody powstania OSP w Lipnikach

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach będą celebrować jubileusz 70-lecia powstania ich jednostki. Zarząd miejscowej OSP pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody. Miejscowi ochotnicy wielokrotnie pomagali mieszkańcom okolicznych terenów.

Lipniki leżą w gminie Łyse wchodzącej w skład powiatu ostrołęckiego. Wieś liczy nieco ponad 1100 mieszkańców. Uroczyste obchody powstania jednostki OSP Lipniki rozpoczną się w miejscowym kościele.

Reklama Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnikach powstała na przełomie 1949 i 1950 roku. Wtedy to Stanisław Popielarczyk, otrzymał z powiatu pompę dźwigniową, syrenę i sprzęt strażacki. W roku 1969 lipnicka straż otrzymała z komendy powiatowej straży w Kolnie samochód bojowy. Już wtedy podjęto starania o budowę remizy. Wybudowano ją na początku lat siedemdziesiątych. W listopadzie 1973 roku odbyło się przekazanie jej do użytku.

W latach dziewięćdziesiątych w remizie dokonano wielu prac remontowych i modernizacyjnych. Straż otrzymała też nowoczesny sprzęt łącznościowy, a strażacy mundury bojowe i wyjściowe. W dowód uznania dla ich zasług i zaangażowania, byli wielokrotnie odznaczeni przez władze ZOSP.

Msza święta rozpoczynająca uroczystości odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach.

Do udziału w obchodach zaprasza zarząd OSP w Lipnikach.
Wyświetleń: 762 komentarze: 0
10.05.2019, 09:40r. Drukuj
Powrót