wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Kulturalne alpaki z wizytą w bibliotece (zdjęcia)

Osiedlowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej miała dziś wyjątkowych gości. Na miejscu pojawiła się para sympatycznych zwierzaków, które przybyły na spotkanie w ramach prowadzonej alpakoterapii. Właścicielką alpak jest Natalia Gąska.

W ramach cyklu "Spotkania z pasją" pierwsza alpakoterapeutka w regionie prowadziła spotkanie w towarzystwie swoich podopiecznych. Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać te sympatyczne zwierzęta we wspólnych ćwiczeniach. Alpaki chętnie nawiązywały nowe znajomości otrzymując od uczestników świeżą marchew.

Reklama Te roślinożerne ssaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Na co dzień żyją w górach - Andach. Ze względu na podobny wygląd do lam, często są z nimi mylone. Jednak są od nich mniejsze i posiadają dużo grubszą wełnę. Przysmakiem każdej alpaki jest marchewka. Alpaki darzą ludzi bardzo dużą sympatią i nie boją się ich towarzystwa. Ze względu na spokojną naturę alpak, kontakt z nimi powoduje zmniejszenie lęków i stresów.

Terapia z alpakami to nowa dziedzina zooterapii, polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpaką. W tej relacji alpaka stanowi motywator do podjęcia działania, co pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną. Kontakt z nimi w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą.

Spotkanie odbyło się w piątek 10 maja w bibliotece osiedlowej przy ulicy Korczaka 4.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z pasją: Natalia Gąska - alpakoterapia

Więcej zdjęć: Spotkanie z pasją: Natalia Gąska - alpakoterapia
Wyświetleń: 937 komentarze: 0
10.05.2019, 14:13r. Drukuj
Powrót