poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Już wiemy "Jak się kochamy w domu" (zdjęcia)

Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury swój przedpremierowy pokaz miał spektakl pt. "Jak się kochamy w domu?" Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Ostrołęczanie mogli obejrzeć brawurowy występ znanych z telewizji aktorów i przy tym dobrze się bawić.

"Jak się kochamy w domu?" autorstwa Klaudii Paź, to przedstawienie muzyczne w reżyserii Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej. Ostrołęka jest jednym z dwóch miast, w których odbędzie się przedpremierowy pokaz.

Reklama - Jedna kamienica, trzy historie o nas. Trzy historie o poczuciu samotności i potrzebie bliskości - dwóch biegunach, które na przemian przyciągają się i odpychają. Trochę śmiesznie, trochę dramatycznie - jak w życiu. Na drugim piętrze kamienicy, która w przedstawieniu staje się metaforą związku, niewinne z pozoru zdarzenie popycha parę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków, które wiodą aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze natomiast, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika. Przypadek? Co z tego będzie?! Przekonajcie się - czytamy w relacji z przedstawienia.

Sztuka to debiut dramaturgiczny Klaudii Paź, młodej autorki, która obecnie kończy scenariopisarstwo w AMA Film Academy w Krakowie. Komediodramat składa się z trzech jednoaktówek: "Jak się kochamy w domu", "5 dni z nim" i "Samotni", które układają się w wielobarwny i wieloznaczny obraz życia współczesnych ludzi.

Reklama - Sztuka Klaudii Paź jest na wskroś współczesna, inteligentna i dowcipna. Akcja toczy się wartko, elementy komediowe zgrabnie przeplatają się z fragmentami poważniejszymi, czy nawet momentami dramatycznymi. Całości dopełniają piosenki do tekstów Kamila Banasiaka, wspaniale skomponowane przez Urszulę Borkowską - mówi Izabella Bukowska- Chądzyńska, reżyser przedstawienia.

Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpili: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Kurzak, Lidia Sadowa, Adrian Brząkała, Robert Kudelski oraz Marcin Kwaśny.

Spektakl odbył się w sobotę 11 maja w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

Zobacz zdjęcia:
"Jak się kochamy w domu"

Więcej zdjęć: "Jak się kochamy w domu"
Wyświetleń: 6069 komentarze: 0
11.05.2019, 22:05r. Drukuj
Powrót