sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rozstępy - ekspert radzi, jak ich zredukować

Rozstępy są najczęściej występującą formą blizn. Zlokalizowane mogą być na wielu obszarach ciałach, choć najczęściej spotykane są rozstępy na brzuchu, rozstępy na udach i pośladkach, rzadziej - rozstępy na plecach czy ramionach.

Zawsze wyglądają nieestetycznie, ale nie zawsze udaje się zredukować ich widoczność stosując domowe sposoby na rozstępy. Wiemy jednak, że istnieją skuteczne metody usuwania rozstępów. I o nich porozmawiamy z ekspertem Pauliną Nowak - kosmetologiem Centrum laseroterapii Neonia z Krakowa.

Reklama - Rozstępy to niechciane pamiątki po nadmiernym rozciąganiu skóry, towarzyszącym ciąży, przytyciu, rozbudowie masy mięśniowej podczas intensywnych treningów czy okresowi wzrostu. Problem ten może dotknąć zatem osób w każdym wieku. Czy wszyscy jesteśmy skazani na ich powstanie?

Rozstępy rzeczywiście są powszechnie występującym problemem. Nie oznacza to jednak, że każdy z nas będzie miał rozstępy. Do ich powstania przyczynia się osłabienie struktury skóry związane z jej nadmiernym rozciąganiem, co skutkuje przerwaniem włókien kolagenowych i elastynowych. Zerwaniu włókien towarzyszy ścieńczenie skóry i pojawienie się nieestetycznych, podłużnych zmian skórnych. Podstawą profilaktyki jest zapobieganie rozciąganiu skóry, czyli utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Jednak nie zawsze zapobiegniemy rozciąganiu skóry - mowa chociażby o ciąży czy rozstępach u nastolatków, pojawiających się w okresie intensywnego wzrostu. Wówczas na znaczeniu zyskuje odpowiednia pielęgnacja skóry, sprzyjająca jej odżywieniu i uelastycznieniu.

- A gdy jednak pojawią się rozstępy - jak usunąć te zmiany skórne? Najlepiej od razu udać się do gabinetu medycyny estetycznej, czy może poczekać, aż rozstępy same zbledną?

Walkę z rozstępami najlepiej jest rozpocząć na jak najwcześniejszym etapie. Świeże rozstępy mają charakterystyczny wygląd - są czerwone i pogrubione, wystają ponad powierzchnię skóry. Na tym etapie w skórze właściwej toczy się miejscowy stan zapalny i wówczas zabiegi na rozstępy przynoszą spektakularne efekty. W dalszej fazie rozstępy bledną, stają się nieco cieńsze i przypominają blizny zanikowe. Wówczas - pomimo pozornej poprawy wyglądu skóry - rozstępy są znacznie trudniejsze do usunięcia. I wtedy sprawdzi się jedynie bardziej inwazyjne usuwanie rozstępów - laserem frakcyjnym.

- Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów? I ile zabiegów laserem na rozstępy jest potrzebnych, aby przywrócić nienaganny wygląd skóry?

Reklama Zastosowanie lasera w celu usuwania rozstępów https://neonia.com.pl/laseroterapia/laserowe-usuwanie-blizn-i-rozstepow/ wymaga najczęściej wykonania kilku zabiegów. Jest to konieczne dla stymulowania zaawansowanego remodelingu skóry, jej regeneracji oraz wygładzenia powierzchni skóry i przywróceniu jednolitego kolorytu. Do obszarów skóry dotkniętych rozstępami przykładana jest głowica lasera, która emituje mikrowiązki światła. Powstałe pod ich wpływem mikroskopijne uszkodzenia pobudzają syntezę włókien kolagenowych i odnowę struktury skóry. Dzięki wykonaniu kilkunastominutowego zabiegu uzyskujemy efekt wielotygodniowej stymulacji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen oraz kompleksowego wykorzystania potencjału biologicznego skóry. Pełna kuracja obejmuje około 3 - 6 zabiegów laserowych na rozstępy wykonywanych co 4 tygodnie.

- Laser na rozstępy to nie jedyne rozwiązanie oferowane w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Jakie są inne skuteczne zabiegi usuwające rozstępy?

Usuwanie rozstępów https://neonia.com.pl/problem-zabieg/usuwanie-rozstepow/ możliwe jest dzięki takim profesjonalnym zabiegom jak karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia mikroigłowa. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwany jest na drodze odwirowania próbki krwi pacjenta. Ten koncentrat płytek krwi i czynników wzrostu doskonale sprawdza się w przypadku świeżych rozstępów. Ostrzykiwanie rozstępów osoczem bogatopłytkowym wspomaga regenerację skóry i gojenie się rozstępów. Natomiast mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu rozstępów rolką wyposażoną w setki mikroskopijnych igiełek. Proces nakłuwania stymuluje skórę do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Natomiast karboksyterapia na rozstępy to zabieg polegający na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla. Gaz ten reaguje z wodą tworząc kwas węglowy, który stymuluje ukrwienie skóry, jej odżywienie i dotlenienie oraz pobudza regenerację skóry.

- Czy te zabiegi na rozstępy także wykonywane są w serii?

Reklama Tak, każda procedura służąca usuwaniu rozstępów powinna być wykonana kilkukrotnie. Tak jak w przypadku lasera na rozstępy, wymagane jest powtórzenie 4 - 6 zabiegów. Tylko taka rozciągnięta w czasie stymulacja skóry umożliwi jej remodeling i przywrócenie dawnej struktury. Oczywiście w ramach uzupełnienia profesjonalnych zabiegów można stosować domowe metody na rozstępy - masaże, naprzemienne ciepłe i zimne natryski, stosowanie balsamów ujędrniających. I nie zapominajmy o odżywieniu skóry od wewnątrz dzięki odpowiedniej diecie, a także jej nawodnieniu. I taką codzienną pielęgnację skóry w warunkach domowych powinniśmy kontynuować stale.

Źródło: https://neonia.com.pl/

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 862 komentarze: 0
15.05.2019, 09:08r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter