wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Coroczne ćwiczenia służb mundurowych (zdjęcia)

Służby mundurowe wzięły udział w ćwiczeniach organizowanych w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce. Jak co roku, funkcjonariusze doskonalili swoje działania i reakcje na trudne sytuacje, które mogą zaistnieć na terenie powiatu ostrołęckiego.

Organizatorzy tegorocznych ćwiczeń przygotowali ciekawy scenariusz działań.

Reklama Były to coroczne ćwiczenia z pozorowanego naruszenia systemu ochrony w wojskowej komendzie uzupełnień. W szkoleniu wzięły udział: Komenda Miejska Policji z Ostrołęki, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki, Placówka Żandarmerii Wojskowej z Przasnysza, Komenda Straży Miejskiej z Ostrołęki.

Działania trwały około godzinę. Scenariusz zakładał, że dwaj napastnicy pojmali dwóch zakładników. Rozlana została substancja łatwopalna oraz wzniecono pożar. W celu obezwładnienia napastników i zapewnienia bezpieczeństwa były wezwane wszystkie zaangażowane służby wraz z policyjnym negocjatorem. Napastników przekonano do samowolnego opuszczenia budynku. Podczas działań ucierpiał jeden z zakładników, po czym udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rutynowe, coroczne ćwiczenia mają różne warianty i scenariusze. Symulacja sprawdza współdziałanie jednostek z terenu Ostrołęki i żandarmerii wojskowej z Przasnysza.

Ćwiczenia odbyły się w środę 15 maja, przy ulicy Sienkiewicza 45 (WKU) w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Coroczne ćwiczenia służb mundurowych

Więcej zdjęć: Coroczne ćwiczenia służb mundurowych
Wyświetleń: 1871 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15.05.2019, 13:52r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank