poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Fat-Bike

Aktualności

Coroczne ćwiczenia służb mundurowych (zdjęcia)

Służby mundurowe wzięły udział w ćwiczeniach organizowanych w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce. Jak co roku, funkcjonariusze doskonalili swoje działania i reakcje na trudne sytuacje, które mogą zaistnieć na terenie powiatu ostrołęckiego.

Organizatorzy tegorocznych ćwiczeń przygotowali ciekawy scenariusz działań.

ReklamaByły to coroczne ćwiczenia z pozorowanego naruszenia systemu ochrony w wojskowej komendzie uzupełnień. W szkoleniu wzięły udział: Komenda Miejska Policji z Ostrołęki, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki, Placówka Żandarmerii Wojskowej z Przasnysza, Komenda Straży Miejskiej z Ostrołęki.

Działania trwały około godzinę. Scenariusz zakładał, że dwaj napastnicy pojmali dwóch zakładników. Rozlana została substancja łatwopalna oraz wzniecono pożar. W celu obezwładnienia napastników i zapewnienia bezpieczeństwa były wezwane wszystkie zaangażowane służby wraz z policyjnym negocjatorem. Napastników przekonano do samowolnego opuszczenia budynku. Podczas działań ucierpiał jeden z zakładników, po czym udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rutynowe, coroczne ćwiczenia mają różne warianty i scenariusze. Symulacja sprawdza współdziałanie jednostek z terenu Ostrołęki i żandarmerii wojskowej z Przasnysza.

Ćwiczenia odbyły się w środę 15 maja, przy ulicy Sienkiewicza 45 (WKU) w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Coroczne ćwiczenia służb mundurowych

Więcej zdjęć: Coroczne ćwiczenia służb mundurowych

Odsłon: 1690 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:52, 15.05.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót