sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Przeszczep włosów nowoczesną metodą FUE

Rozwój medycyny estetycznej powoduje unowocześnienie metod i zmniejszenie ich inwazyjności. Rozwiązaniem problemu łysienia wśród kobiet i mężczyzn jest nowoczesny przeszczep włosów FUE, który polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych.

Dzięki tej metodzie pacjent może cieszyć się naturalnym efektem przeszczepu bez ryzyka powikłań.

Reklama Przeszczep włosów metodą FUE
Transplantacja włosów to zabieg, który polega na przeniesieniu własnych mieszków włosowych z jednej okolicy w drugą. Okolica biorcza to ta, która pozbawiona jest owłosienia lub występują tam przerzedzenia. Przeszczep własnego materiału mieszkowego nie powoduje odrzucenia i eliminuje reakcje alergiczne. Pierwsze przeszczepy wykonywano w Japonii w latach 30. XX wieku. Medycyna estetyczna jak każda dziedzina nauki wraz z biegiem lat uległa unowocześnieniu i w ten sposób powstała metoda FUE. To skrót od nazwy (Follicular Unit Extraction) i polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i przeszczepieniu ich w miejsce biorcze. Mieszki pobiera się zazwyczaj z tylnej części głowy, a umieszcza na jej szczycie lub zakolach. Miejsce dawcze i biorcze jest oczywiście zależne od konkretnego przypadku i wybiera je lekarz podczas pierwszej wizyty. Wówczas dokonuje także oględzin skóry i stanu włosów. Mieszki włosowe są pobierane za pomocą specjalnych narzędzi, a w miejscu pobrań powstają maleńkie niewidoczne dla ludzkiego oka blizny. Lekarz pobiera mieszki, a następnie dokonuje ich oględzin i oceny.

Reklama Przebieg wizyty i zabiegu
Przeszczep włosów metodą FUE to najbardziej nowoczesna i najmniej inwazyjna metoda. Podczas pierwszej wizyty lekarz zbada ogólny stan zdrowia pacjenta, obejrzy skórę głowy i oceni kondycję włosów. Może w tym celu użyć specjalnego urządzenia, które pozwala uzyskać obraz powiększony do 70 razy. Właśnie podczas pierwszej konsultacji lekarz wybiera obszar dawczy. Pierwsza konsultacja to także czas na obszerny wywiad lekarski. Lekarz zapyta od kiedy występuje problem, jakie czynniki go nasilały. Należy opowiedzieć także o przypadkach łysienia w rodzinie i o swoich chorobach. Uczciwa rozmowa z lekarzem jest bardzo ważna, ponieważ niektóre choroby uniemożliwiają dokonanie przeszczepu. Lekarz zaleci wykonanie podstawowych badań, które potwierdzą stan zdrowia. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew, a w dzień zabiegu unikać kawy i alkoholu. Zabieg przeszczepu FUE dokonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, które jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Następnie lekarz pobiera mieszki włosowe za pomocą metalowej sztancy o średnicy 0,8 mm. Dzięki znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent ma możliwość rozmowy z personelem.

Efekty zabiegu i zalety metody FUE
Należy podkreślić, że efekty zabiegu zależne będą w głównej mierze od sprawnej i doświadczonej ręki lekarza. To na nim spoczywa odpowiedzialność pobrania i odpowiedniego wszczepienia mieszków. Czas gojenia po zabiegu jest bardzo krótki i wynosi maksymalnie 14 dni w strefie dawczej. Pełne efekty zabiegu pacjent zobaczy po około 9 miesiącach. Największą zaletą metody jest brak zauważalnych blizn pozabiegowych. Rejonem dawczym w razie potrzeby mogą być inne strefy, np. plecy lub klatka piersiowa. Lekarz zadba jednak, aby struktura włosów nie różniła się od tych na głowie. Do zabiegu mogą przystąpić pacjenci mający problem z różnymi rodzajami łysienia. Zabieg nie wymaga ze strony pacjenta specjalnych przygotowań, a po jego dokonaniu rekonwalescencja polega głównie na unikaniu dużego wysiłku fizycznego i wysokich temperatur (np. sauna).

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 842 komentarze: 1
16.05.2019, 08:39r. Drukuj
Powrót


Wioletta @ 11:43, 16.05.2019

IP: 188.146...48

Po co przeszczep, mnie na porost wystarczyło regularne stosowanie wcierki kaminomoto. W porównaniu do przeszczepu to ona grosze kosztuje.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter