niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zebrali ponad 1,5 tony śmieci, w tym lodówkę i dziecięcy wózek! (zdjęcia)

Fot. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskiChociaż akcja porządkowa prowadzona był na niewielkim odcinku nabrzeży Narwi, na wysokości miejscowości Korczaki w gminie Rzekuń, to udało się zebrać pełen kontener odpadków pozostawionych przez nieodpowiedzialne osoby. Ogrom śmieci jest przerażający.

Sprzątanie brzegów Narwi zainicjowali Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku wraz ze Stowarzyszeniem Ekomena i wędkarzami z koła nr 38 PZW Narew w Ostrołęce.

Reklama Do sprzątania włączyli się nie tylko działacze i pracownicy stowarzyszeń oraz instytucji, ale też władze gminy Rzekuń i mieszkańcy. Uczestnicy pokonali około 1,5-kilometrowy odcinek wzdłuż rzeki Narew. To, co udało się znaleźć na nabrzeżach przechodzi wyobrażenie. Kto spodziewałby się bowiem nad rzeką starej lodówki czy porzuconego dziecięcego wózka? Niestety, takie obrazy to dla wielu spacerowiczów codzienność.

- Śmieci niestety nie brakowało. Było mnóstwo papierków, torebek foliowych, plastikowych i szklanych butelek, wiader, eternitu, a nawet lodówka i wózek dziecięcy! Odpady to w większości ślady po piknikach, zostawione przez odpoczywających nad brzegiem rzeki, a także śmieci naniesione przez wodę, w tym opakowania po farbach, opony, czy odpady budowlane takie jak styropian - czytamy w relacji z wydarzenia na stronie Wód Polskich.

Reklama W akcji wzięło udział wiele osób m.in.: sołtys i mieszkańcy wsi Korczaki, pracownicy z Nadleśnictwa Ostrołęka, wójt gminy Rzekuń, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego koła nr 38 Narew, członkowie stowarzyszenia Ekomena, mieszkańcy Ostrołęki i okolic oraz pracownicy Zarządu Zlewni w Ostrołęce i Nadzoru Wodnego w Ostrołęce.

- Apelujemy o czystość naszych wód! Rzek, jezior, stawów, wszystkich zbiorników wodnych, brzegów i ich okolicy. Organizując systematyczne akcje sprzątania wód chcemy promować dobre praktyki zachowań ekologicznych. Rzeka Narew jest jedną z najdłuższych rzek Polski, niemal na całej długości zachowała swój naturalny charakter tworząc liczne rozlewiska i meandry. Jest ostoją ptactwa wodnego i innych zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym i bagiennym dlatego tak ważne jest, byśmy wspólnie o nią dbali! - informuje Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy RZGW w Białymstoku.

Sprzątanie brzegów Narwi odbyło się we wtorek 14 maja 2019 r.

Zobacz też:
- 1,5 tony śmieci zebraliśmy z brzegów Narwi!
- Wyruszyli gremialnie na sprzątanie nabrzeży Narwi (zdjęcia)

Zobacz zdjęcia:
Sprzątanie brzegów Narwi

Więcej zdjęć: Sprzątanie brzegów Narwi
Wyświetleń: 2501 komentarze: 8
16.05.2019, 12:52r. Drukuj
Powrót


roger roger @ 13:09, 16.05.2019

IP: 2a02:a311...9313

Brawo!!! Oczyszczone miejsce wygląda zupełnie inaczej! A dolina Narwi jest piękna, warto o nią dbać. Niestety zawsze znajdą się osoby które będą miały na to wywalone i warto takie akcje przeprowadzać często. We własnym imieniu dziękuję za włożoną pracę.

Brzydki_Zły_i_Szczery @ 14:41, 16.05.2019

IP: 176.109...70

To teraz mieszkańcy Teodorowa i Laskowca, do boju. smile Narew na tym odcinku wygląda tragicznie. Myślę, że mogło by się uzbierać więcej niż w tym razem.

Śniady Greg za 3,50 @ 18:02, 16.05.2019

IP: 5.173...202

Heńków czy innych Edków śmiecących po lasach to bym za torbę wieszał i wąsy podpalał

do Śniady Greg za 3,50 @ 08:33, 17.05.2019

IP: 46.171...1

zapomniałeś jeszcze o Cześkach, Mariuszach i Dżesikach ;) Naprawdę ludzie to nie żarty - opamiętajcie się - zbierajcie śmieci po sobie nie śmiecie, przyroda to piękny skarb - szanujmy ją.

marek @ 08:58, 17.05.2019

IP: 83.28...186

Pytanie do ludzi, którzy przyjeżdżając nad rzekę pakują swoje śmieci do worków foliowych i pozostawiają je pod drzewami (taka jakaś nowa moda kulturalnych inaczej). Czy w myślicie, że tam co tydzień przyjeżdża śmieciarka i je zabiera?
Czy, aż tak ciężko po sobie posprzątać żeby następnym razem miło w tym miejscu spędzić czas?
A te śmieci owszem są zabierane prawie co roku, ale przez rzekę przy wiosennym podwyższonym stanie wód.
Zacznijmy myśleć i nie zaśmiecajmy, bo w końcu utoniemy w tym syfie.

Po @ 23:52, 17.05.2019

IP: 37.47...195

Bbbbbbb

Blus @ 00:53, 18.05.2019

IP: 37.47...195

Panowie ze straży rybackiej to jest częściowo wasza zasługa że toniemy w śmieciach w laskowcu nad brzegami Narwi i dorzecza tz kozy byłem wiele razy światkiem jak sprawdzaliscie wentkarzy ale żaden ze strażników nie zwrócił uwagę na to że były wokół nich śmieci jestem zaszokowany pozdrawiam

Blus @ 01:30, 18.05.2019

IP: 37.47...195

Jestem właścicielem działki do tz kozy w laskowcu przerażające jest to że panowie z Ostrołęki narzucają mam swoje prawa zostawiają nam śmieci jeżdżą po naszych prywatnych terenach i łąkach i obrzucają nas wulgarnymi słowami jak się zwróci uwagę że zostawiają śmieci a może pozagradzamy drogi dojazdowe do dorzecza tz koza i skończą się kłopoty bo to są prywatne nasze tereny