sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Prezentacja książki "Nowe jarzmo" Wojciecha Łukaszewskiego (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce zaprosiła mieszkańców miasta na prezentację książki Wojciecha Łukaszewskiego pod tytułem "Nowe jarzmo. Życie społeczno-polityczne na północnym Mazowszu w latach 1945-1956".

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać autora oraz jego twórczość.

Reklama Wojciech Łukaszewski urodził się w 1977 roku w Przasnyszu. Jest nauczycielem, historykiem, regionalistą, dziennikarzem, urzędnikiem samorządowym. W strukturach administracyjnych gminy Jednorożec pełnił funkcje: dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty, dyrektora Gminnego Zespołu Kultury i Sportu, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej oraz sekretarza w gminie Jednorożec. Autor ponad 100 publikacji z zakresu historii regionalnej dotyczącej północnego Mazowsza oraz wielu artykułów o problematyce społecznej.

Specjalizuje się w historii Polski XX wieku. Propagator dziedzictwa historyczno-kulturowego regionu kurpiowskiego. Badacz dziejów prasy regionalnej i lokalnej. Laureat nagrody prezesa Związku Kurpiów - "Kurpik 2011" w kategorii "Edukacja regionalna".

Spotkanie odbyło się w czwartek 16 maja.

Zobacz zdjęcia:
Prezentacja książki Wojciecha Łukaszewskiego

Więcej zdjęć: Prezentacja książki Wojciecha Łukaszewskiego
Wyświetleń: 379 komentarze: 0
17.05.2019, 09:31r. Drukuj
Powrót