środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Szafa dopasowana do potrzeb dziecka - czym się kierować przy wyborze?

W każdym dziecięcym pokoju powinna znaleźć się szafa, w której zmieści się większość rzeczy pociechy. Trzeba zwrócić uwagę na jej jakość, aby stała stabilnie, nie stwarzała zagrożenia i pasowała do reszty wystroju. Jak wybrać szafę odpowiadającą potrzebom dziecka?

Pokój dziecka jego azylem
Pokój dziecka jest miejscem, w którym spędza dużo czasu, dlatego musi być urządzone w sposób bezpieczny i komfortowy. Ważna jest również estetyka, aby maluch lubił w nim przebywać i cieszył się tym, co go otacza. W przypadku starszych dzieci należy uzgodnić z nimi, jakie meble i kolory im podobają się. Oczywiście to rodzic ostatecznie decyduje, ale mały lokator powinien uczestniczyć w procesie planowania wystroju.

Reklama Wśród mnóstwa dylematów pojawia się pytanie, czy każda drewniana szafa dla dziecka spełnia wymogi bezpieczeństwa i charakteryzuje się pełną funkcjonalnością. Należy przemyśleć, ile ubrań, zabawek i innych rzeczy maluch posiada. Może okazać się, że potrzebna jest nie tylko szafa do pokoju dziecięcego, ale również komoda i dodatkowe regały.

Jaka powinna być wielkość szafy?
Wielkość pokoju w dużym stopniu determinuje wymiary, jakie powinna mieć szafa dziecięca. Równocześnie należy zadbać, aby nie wywoływała zbyt przytłaczającego efektu. Ważne, aby dziecko sięgało do większości półek, dzięki czemu będzie mogło samo wyjąć i włożyć ubranka, a to pierwszy krok do nauki samodzielności. Szafa, w której pociecha może dosięgnąć tylko najniżej położonych rzeczy stwarza ryzyko, że dziecko będzie się po nie wspinać, aby dostać to, czego potrzebuje. Oczywiście każda szafa jest wyższa niż mały lokator, ale nie należy przesadzać przy wyborze, a wszystkie ulubione zabawki i ubranka warto umieścić możliwie najniżej. Atrakcyjne projekty szaf są dostępne na stronie www.Pinio.com.pl. Do wyboru są klasyczne szafy dwudrzwiowe, ale też trzydrzwiowe i czterodrzwiowe.

Reklama Estetyka, funkcjonalność, bezpieczeństwo - jak to pogodzić?
Dzieci mają swój indywidualny gust i styl, a właściwie są one dopiero na etapie ich kształtowania, dlatego często zmieniają zdanie. Z tego względu warto pomyśleć o umeblowaniu w przyjemnym, ale neutralnym kolorze. Dobrym pomysłem jest szafa dziecięca biała, którą można przyozdobić łatwo zmywalnymi naklejkami. Gdy maluchowi znudzi się dany motyw, można go zmienić na inny. Liczy się jednak nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność, czyli wspomniana wysokość mebla, ale trzeba zastanowić się również nad liczbą półek i innych rozwiązań.

Bezwzględnie szafka do pokoju dziecięcego musi być najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy jest wykonana z drewna, sklejki czy płyty MDF, musi mieć idealnie gładką powierzchnię i staranne wykończenie pod każdym względem. Meble z atestami spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i pozwalają na skupienie się na wyborze wariantu pasującego pod kątem wizualnym. Są malowane farbami ekologicznymi, które nie wywołują alergii. Można wybierać spośród szaf tradycyjnych, ale też mając np. kształt domku.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 351 komentarze: 1
18.05.2019, 08:38r. Drukuj
Powrót


Emila @ 08:32, 27.05.2019

IP: 89.68...231

U mojego dziecka w pokoju zdecydowaliśmy się zamontować szafę na miarę, bo chcemy, zeby słuzyła mu nie tylko teraz (11 lat), ale też przez kolejne lata. W salonie mamy szafe od tej samej firmy Indeco Wybrzeże, i już 4 lata służy nam bez problemów z wypadającymi z szyn skrzydła mi czy coś w tym stylu. Przetestowana szafa na wymiar - polecam. :) A jeśli chodzi o wielkość, to syna zajmuje całą ścianę, żeby mieścić wszystkie ciuchy, ale też zabawki, kołderki itp.