sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jerzy Dziewirski w klubie "Przy Studziennej". Bitwa pod Ostrołęką

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w OstrołęceMiejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zapraszają na kolejne spotkanie literackie. Tym razem klub "Przy Studziennej" odwiedzi historyk, regionalista oraz autor kilkunastu książek dotyczących historii naszego regionu - Jerzy Dziewirski.

Do klubu "Przy Studziennej" na spotkania literackie zapraszani są różni goście. Tym razem mieszkańcy Ostrołęki mieli okazję spotkać się z wyjątkowym ostrołęczaninem i poznać jego twórczość.

Reklama Zapraszamy na prelekcję, a właściwie uroczą gawędę o Bitwie pod Ostrołęką i jej genezie - poprowadzoną przez Jerzego Dziewirskiego. Tematyka spotkania będzie dotyczyć bitwy pod Ostrołęką z 26 maja 1831 r. Autor napisał wiele książek i kilkadziesiąt artykułów prasowych dotyczących historii naszego regionu, w tym monografii gmin powiatu ostrołęckiego. Wspaniały mówca i gawędziarz, będzie mówił o dziejach naszej małej ojczyzny. Opowieść o ostrołęckiej bitwie uzupełnią materiały historyczne z archiwum autora, a także ciekawe, mało znane fakty o wydarzeniach poprzedzających bitwę. Podczas spotkania możliwość zakupu książki Jerzego Dziewirskiego pt. "Bitwa pod Ostrołęką".

Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja w klubie "Przy Studziennej" (biblioteka przy ul. Gomulickiego 13). Początek o godz. 18.00.
Wyświetleń: 893 komentarze: 0
18.05.2019, 08:50r. Drukuj
Powrót