wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Noc Muzeów w rytmach Europy (zdjęcia)

Tegoroczna Noc Muzeów zorganizowana w Ostrołęce również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Motywem przewodnim imprezy była Europa. Wydarzenie wpisało się w obchody Dni Ostrołęki i zostało przygotowane w ramach obchodów 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uczestnicy wydarzenia mogli zwiedzić wystawy i zabytkowe piwnice Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, obejrzeć film "Pamięć jest kluczem", który zrealizowano w ramach projektu "Muzeum Utracone", wziąć udział w konkursie "Nasza Europa".

Reklama Ponadto na scenie usytuowanej na placu gen. Bema rozbrzmiał koncert zorganizowany z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Poprowadzi go Leszek Zduń. Przed publicznością wystąpiły zespoły: Bum Bum ORKeSTAR i Söndörgö, a także Alicja Serowik. Przeprowadzono też konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Noc Muzeów to impreza kulturalna odbywająca się w wielu miejscach w Polsce. Polega ona na całkowicie bezpłatnym lub za symboliczną opłatę udostępnianiu dla zwiedzających muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują wówczas wiele atrakcji niedostępnych na co dzień, a także organizują koncerty czy poczęstunek.

Noc Muzeów w Ostrołęce odbyła się w sobotę 18 maja br.

Zobacz zdjęcia:
Noc Muzeów w rytmach Europy

Więcej zdjęć: Noc Muzeów w rytmach Europy
Wyświetleń: 1384 komentarze: 1
18.05.2019, 21:39r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 10:30, 19.05.2019

IP: 2003:c8...274d

Piekna jest architektura tych budynkow. 🐰