niedziela, 25 sierpnia 2019 r., imieniny Ludwika, Luizy, Patrycji

Miodobranie

Aktualności

Załamanie pogody - policja ostrzega

W związku z trwającymi opadami deszczu i gradu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Gwałtowne ulewy powodują, że droga jest śliska, a droga hamowania auta znacząco się wydłuża.

Piesi również powinni szczególnie uważać podczas pokonywania przejść, odchylić parasol czy też kaptur i upewnić się, że mogą przejść bezpiecznie.

- Pamiętajmy że padający deszcz powoduje, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur lub parasolkę, które w dużym stopniu ograniczają nam widoczność - zaznacza asp. Tomasz Żerański.

Reklama Nie zapominajmy o tym, że w przypadku opadów deszczu samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

- Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność, zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze. Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną - dodaje rzecznik.
Wyświetleń: 910 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 20.05.2019, 16:08r. Drukuj
Powrót