Uczniowie II LO w Ostrołęce z licznymi sukcesami
II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce może pochwalić się naprawdę zdolną młodzieżą. Uczniowie placówki odnieśli liczne sukcesy, między innymi w ogólnopolskich konkursach, olimpiadach czy zawodach sportowych.
Oto sukcesy uczniów II LO:
Maciek Białobrzeski, klasa 3d:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, I miejsce w województwie mazowieckim i X miejsce w Polsce,
- konkurs matematyczno-fizyczno-informatycznym STEM organizowanym przez Politechnikę Warszawską, wyróżniony finalista,
- LXX Olimpiada Matematyczna organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Matematycznej, etap okręgowy,
- XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej, etap okręgowy,
- Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ - kapitan drużyny, 35. miejsce w Polsce, a 55. w klasyfikacji międzynarodowej,
- Konkurs Matematyka stosowana, organizowany przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, II etap.
ReklamaPatryk Chojnicki, klasa 3d:- Konkurs matematyczno-fizyczno-informatycznym STEM organizowanym przez Politechnikę Warszawską, finalista,
- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie,
- Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, członek drużyny, 35 miejsce w Polsce, a 55 w klasyfikacji międzynarodowej.
Jakub Kobuszewski, klasa 3d:- XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej, etap okręgowy.
Mateusz Kochański, klasa 3d:- Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, członek drużyny, 35 miejsce w Polsce, a 55 w klasyfikacji międzynarodowej.
Łukasz Krukowski, klasa 3d: - Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, członek drużyny, 35 miejsce w Polsce, a 55 w klasyfikacji międzynarodowej.
Paweł Domurad, klasa 2d:- Międzynarodowe zawody matematyczne NÁBOJ, członek drużyny, 35 miejsce w Polsce, a 55 w klasyfikacji międzynarodowej.
Adam Dudziak, klasa 2d:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
Julia Jaworska, klasa 2g:– Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV,organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
ReklamaKlaudia Tusińska, klasa 3d:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
Julian Drężek, klasa 2a2:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
Mateusz Eksterowicz, klasa 2a2:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
Mateusz Olszewski, klasa 2c:- Alfik Matematyczny - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny, edycja XXIV, organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów - Jersz, wyróżnienie.
Nauczyciel matematyki w klasach 3d, 2a2 i 2c - Mariola Biedrzycka, nauczyciel matematyki w klasie 2d - Beata Kotowska, nauczyciel matematyki w klasie 2g - Anna Małkowska.
Wiktoria Markowska, kl. 3b:- finalistka XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w etapie okręgowym uzyskała imponujący wynik – drugi na Mazowszu, a w etapie centralnym przeszła pomyślnie przez część pisemną zawodów.
Bruno Mircevski, kl. 2a1:- drugie miejsce w konkursie informatycznym InfoTest, wzięli w nim udział uczniowie z dwudziestu jeden szkół, m.in. z Łomży, Ostrołęki, Zambrowa, Białegostoku, Olecka, Wysokiego Mazowiecka i Ostrowi Mazowieckiej oraz uczniowie dwóch polskich szkół na Litwie.
ReklamaAdam Piątkowski, kl. 3g:- ma na koncie wiele startów w zawodach zakończonych sukcesem, m.in. 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 3 km,
- podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych zdobył srebrny medal, a także 4 miejsce na dystansach 3 i 4 km. To godny reprezentant zawodów szkolnych Mistrzostw Miasta i Powiatu.
Dominika Pyskło, kl. 3a:– uczestniczka Mistrzostw Świata w Tokio 2018, zdobywczyni złotego i brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin,
- zdobyła także 3 miejsce w Karate Full contact na Mistrzostwach Europy w Bułgarii 2018.
Kinga Kot, kl. 3a: - zdobywczyni dwóch srebrnych medali w eliminacjach Mistrzostw Europy w Tarnowie i Ostrołęce,
- 3 miejsce w Karate Full contact w Pucharze Polski - Ciechanów 2016.
Wyświetleń: 4221 |
komentarze: - |
|
15:46, 21.05.2019r. |
|