sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Uczennice z Łysych wzięły udział w konkursie "Zasmakuj w zdrowiu"

Fot. ZSP w ŁysychUczennice z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięły udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu pt. "Zasmakuj w zdrowiu", organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 175 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, m. in. z Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży, Ostrołęki czy Wyszkowa.

Reklama - Laureaci konkursu walczyli o indeksy na wybranych kierunkach łomżyńskiej uczelni. Reprezentantki ZSP nie otrzymały indeksów, ale zdobyły tytuły finalistów konkursu i bezcenne doświadczenie więc z pewnością wyjazd zaliczyć można do udanych. Poza częścią konkursową przewidziano dodatkowe atrakcje dla uczestników. Pierwszą z nich był wykład profesor Bożeny Waszkiewicz-Robak na temat: "Żywność wygodna - sposób na zdrowy styl życia". Następnie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej PWSIiP w Łomży oraz wzięcia udziału w warsztatach. Uczniowie odwiedzili Wydział Nauk o Zdrowiu, gdzie można pozyskać wiedzę na temat analizy sensorycznej, prześledzić proces produkcji piwa, twarogu, czy przeprowadzić analizę mąki lub miodu - czytamy na stronie starostwa powiatowego.

Zespół Szkół Powiatowych w Łysych reprezentowały:
Julia Gnoza (I TTŻ),
Katarzyna Olszewska (II TTŻ),
Sandra Trzcińska (II TTŻ).

Uczniów do konkursu przygotowywał Jacek Mulawka, natomiast opiekę nad uczniami podczas zmagań pełniła Anna Grzybowska.
Wyświetleń: 426 komentarze: 0
22.05.2019, 09:25r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter