środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pijani kierowcy. Rekordzista miał 3 promile

Fot. KMP w OstrołęceTylko w ciągu minionych 24 godzin ostrołęccy policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Jeden z nich spowodował w miejscowości Antonie zdarzenie drogowe z udziałem pięciu samochodów, w wyniku którego dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Niechlubnym rekordzistą został 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który kierował volkswagenem golfem na terenie gminy Czerwin, mając w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Reklama - Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety, w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby. Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu "jakoś się uda". Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy, co się może wydarzyć na drodze - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.
Wyświetleń: 3087 komentarze: 1
23.05.2019, 11:33r. Drukuj
Powrót


Obserwator @ 13:37, 23.05.2019

IP: 83.24...161

Dopóty, dopóki nie będą wprowadzone kary cielesne za jazdę po pijanem to problem się nie rozwiażę. Jesli delikwent by wiedział, że miesiąc na jajach nie usiądzie, a po 3 dopiero wróci do sprawności to by inaczej wyglądało. A tak, kolejny news, kolejna statystyka, kolejna tragedia.