sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Trwa cisza wyborcza (wideo)

Dobiega końca kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę 26 maja br. pójdziemy do urn, aby wybrać polskich przedstawicieli na arenie międzynarodowej. Pamiętajmy, że na 24 godziny przed głosowaniem rozpoczyna się cisza wyborcza. Jej złamanie grozi karą!

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, co oznacza, że w przypadku nadchodzących wyborów do Europarlamentu rozpoczyna się ona o godzinie 24.00 w sobotę 25 maja. Cisza wyborcza w Polsce trwa do momentu zakończenia głosowania, a więc do godz. 21.00 w niedzielę 26 maja. O tej godzinie zamknięte zostaną wszystkie lokale wyborcze.

Reklama W czasie ciszy wyborczej nie można prowadzić agitacji, nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych. Zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych np. obnoszenie się w koszulkach z wizerunkiem kandydata czy znaków kojarzonych z komitetami, kandydatami i partiami.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi wysoka kara grzywny - nawet do miliona złotych! O łamaniu ciszy wyborczej możesz informować policję pod numerem tel. 997.

Szczegóły dotyczące ciszy wyborczej znajdziesz w spocie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wyświetleń: 631 komentarze: 0
25.05.2019, 08:36r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter