wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ćwiczenia sił zbrojnych - syreny alarmowe na Mazowszu

Już w najbliższy wtorek zostaną przeprowadzone ćwiczenia wojskowe na terenie województwa mazowieckiego. W trakcie ćwiczeń zostaną uruchomione syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

Włączenie syren na terenie powiatu i gminy zależy od scenariusza i przebiegu ćwiczenia. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu "RENEGADE-SAREX-19".

Reklama - Podczas ćwiczenia w ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu wykrywania i alarmowania - informuje Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego.

Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ćwiczenia odbędą się we wtorek 28 maja, między godziną 8.00 a 18.00 na terenie województwa mazowieckiego. Należy spodziewać się kilkuminutowych dźwięków syren.
Wyświetleń: 1247 komentarze: 0
27.05.2019, 12:14r. Drukuj
Powrót