piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Dwie wizje koncepcyjne prezydenta i proboszcza na rewitalizację dworca autobusowego (zdjęcia, wideo)

Zawiązała się nić porozumienia pomiędzy samorządem miasta a parafią poklasztorną w sprawie zagospodarowania i rewitalizacji terenu dworca autobusowego. Do rozmów doszło podczas wtorkowego posiedzenia komisji. Obie strony są zgodne - w tym miejscu będzie dworzec autobusowy.

Na spotkaniu Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska obecni byli zarówno przedstawiciele strony miasta - prezydent Łukasz Kulik, radni i członkowie komisji, jak też strony kościoła - ksiądz kanonik Zdzisław Grzegorczyk, który przybył w towarzystwie mecenasa oraz architekta odpowiedzialnego za przygotowanie koncepcji projektowej.

Reklama Zaniedbany plac dworcowy przejdzie metamorfozę?
Ponad hektarowy teren leżący naprzeciwko Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego należy do kościoła. Niestety od lat był zaniedbywany i w konsekwencji dworzec oraz cały teren ze starymi budkami handlowymi stał się niechlubną wizytówką naszego miasta i stanowi od lat jeden z brzydszych punktów na mapie Ostrołęki. W przeciwieństwie do terenu wokół sanktuarium, który jest sukcesywnie rewitalizowany i przechodzi remonty. Temat odbił się głośnym echem w sierpniu ubiegłego roku, gdy firma Polonus, zarządzająca wówczas dworcem nie dogadała się z parafią odnośnie wynajmu obiektu. Czy po obecnych rozmowach i deklaracjach obiekt w centrum Ostrołęki zmieni swoje oblicze?

Obie strony przedłożyły swoje koncepcje zagospodarowania terenu położonego przy ulicy Bogusławskiego w Ostrołęce. Uwidoczniono na nich zakres ewentualnych zmian w organizacji ruchu w tym rejonie czy usytuowania budynków - zarówno tych, które miałaby stanowić część tak zwanej inwestycji pożytku publicznego czyli budynku dworca oraz przystanków i zajezdni dla autobusów, jak też części tzw. komercyjnej, na której zlokalizowane są obiekty handlowe.

Reklama Dwie wizje, dwa projekty, ale wspólny cel - będzie dworzec
Obie strony deklarują, że dobro lokalnych kupców oraz dobro społeczne jest najważniejsze, a rewitalizacja tych gruntów jest konieczna. Jednym z ważniejszych punktów rozmów było ustalenie, czy kościół, jako właściciel gruntów, dopuszcza dalsze funkcjonowanie na tym terenie dworca, o co zabiega miejski samorząd.

- Temat ten był dyskutowany przez wiele kadencji, a mieszkańcy pytają się czy będzie tam dworzec czy może powstanie on w innym miejscu. Cieszę się, że państwo przyszli i chciałbym pójść ze sprawą do przodu, a najważniejsze jest zdanie właścicieli terenu, jak na to patrzą i prosimy księdza kanonika o zdanie - mówił na wstępie prezydent Łukasz Kulik.

Proboszcz parafii poklasztornej powiedział, że teren zachowa funkcję dworca, przypomniał jednak, że to dzięki parafii został do dziś zachowany.

- Jest w tej lokalizacji dworzec i myślę, że tam pozostanie, bo nie ma innego, lepszego miejsca. Gdyby to nie był teren parafialny, to tego dworca już by nie było, ta jak w innych miastach - mówił ks. Zdzisław Grzegorczyk.

Reklama Rozwiązanie, które pogodzi wszystkie interesy
O szczegółach koncepcji parafii mówili obecni na spotkaniu mecenas oraz architekt, którzy reprezentowali stronę kościelną. Plany te różnią się od propozycji prezydenta miedzy innymi pomysłem rozdzielenia gruntu ulicą na część dworcową oraz część handlową. Okazuje się, że obie koncepcje mają jednak wiele punktów zbieżnych. Po pierwsze teren zachowałby funkcję dworca autobusowego z odnowionym budynkiem, dodatkowo wybudowanoby nowe miejsca do handlu dla przedsiębiorców, którzy mieliby prawo pierwszeństwa w przeniesieniu się ze starych obiektów do nowych lokali. Stare byłyby sukcesywnie usuwane.

- W naszej koncepcji mamy zamiar, aby nie dzielić tej działki, aby została to jedna nieruchomość. Jest tam sporo handlowców i trzeba ich zagospodarować, nie możemy być w pozycji aspołecznej. Tę sytuację rozwiązano by tak, że zabudowę skoncentrowałoby od ulicy Bogusławskiego i powiększono o usługi i kupcy mogliby przejść do nowych, porządnych miejsc pracy. Stworzyłby się wówczas taki ciąg komunikacyjny - zadaszony dworzec z usługami. Inwestorem ma zamiar być parafia i budować własnymi siłami - tłumaczył mecenas.

Rozmowy, do jakich doszło cieszą nie tylko prezydenta, ale też radnych, a przede wszystkim mieszkańców. Padło bowiem wiele pomysłów i deklaracji, a co najważniejsze funkcje dworca oraz usługowo-handlowe będą zachowane, co cieszy pasażerów, klientów i lokalnych kupców.

- To jest początek naszej dyskusji. Jako miastu zależy nam, aby utrzymać w tym miejscu funkcję dworca. Przyszłościowo uważam jednak, że większość tego terenu powinna zostać skomercjalizowana. Jest to grunt parafii, ale jako miasto chcemy mieć zagwarantowane, aby w tym miejscu, nawet z racji historycznej, był dworzec. Musimy znaleźć jakieś rozwiązanie, które pogodzi wszystkie interesy. Oby udało nam się przezwyciężyć te problemy i jeśli maksymalnie za cztery i pół roku cieszylibyśmy się nowym dworcem, to byłbym bardzo zadowolony - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Radni zapoznali się z koncepcjami zagospodarowania terenu dworca autobusowego wraz z obsługą komunikacyjną. Każdy miał możliwość wygłoszenia swojej opinii. Temat powróci na kolejnych posiedzeniach, będzie też stanowił dalszy punkt rozmów pomiędzy władzami miasta i przedstawicielami kościoła.

Posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska odbyło się we wtorek 28 maja br.

Zobacz zdjęcia:
Posiedzenie komisji w ratuszu

Więcej zdjęć: Posiedzenie komisji w ratuszu

Wyświetleń: 15092 komentarze: 126
29.05.2019, 09:58r. Drukuj
Powrót


anty @ 10:08, 29.05.2019

IP: 83.3...209

A nie można wywłaszczyć parafii? Przecież ten teren służy wszystkim.

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:11, 29.05.2019

IP: 5.173...11

Powiem tak... jedynie wykupienie tego terenu przez Urzad Miasta ma sens.
Jeśli obecny właściciel nie wyraża chęci sprzedaży gruntu ( co jest oczywiste ze względów finansowych) to należy dworzec budować w innym miejscu, na działce należącej do "miasta".

Kolo @ 10:14, 29.05.2019

IP: 83.28...129

To teraz z tacy będą zbierać na nowy dworzec 😃

Humanoidalny robot Andrzej @ 10:21, 29.05.2019

IP: 5.173...11

Kupcy, kupcy już Biblia wspomina o ich relacjach z Kościołem....ha ha ....interesy, interesy
Cyt:
"Inwestorem ma zamiar być parafia i budować własnymi siłami - tłumaczył mecenas."
Jak do tego dojdzie to będzie... absurd tysiąclecia

ami @ 10:30, 29.05.2019

IP: 188.147...1

Tak, skomercjalizować, wywłaszczyć, a może od razu na sybir zesłać. Z czerwonym się nie negocjuje, casus Caritasu z grudnia i tym podobne. Kościół powinien pobudować sam obiekt i czerpać z niego zyski.

toja @ 10:33, 29.05.2019

IP: 176.109...60

z jakiej paki mamy być uzależnieni dalej od prywatnego właściciela w zakresie dworca (dla mnie nie jest ważne że to kościół żeby była jasność), ludzie pokażcie inne miasta w Polsce które też tak mają z dworcem, dla mnie to jest bezsens

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 10:44, 29.05.2019

IP: 188.147...94

A nie można

"Przyszłościowo uważam jednak, że większość tego terenu powinna zostać skomercjalizowana."

zrobić tak z działką u zbiegu ulic Zawadzkiego i Witosa, i tam zrobić dworzec? Dobrze właściciel mówi, tylko nie o swoim terenie.

Humanoidalny robot Andrzej @ 11:09, 29.05.2019

IP: 5.173...11

Cyt:
"Tak, skomercjalizować, wywłaszczyć, a może od razu na sybir zesłać. Z czerwonym się nie negocjuje, casus Caritasu z grudnia i tym podobne. Kościół powinien pobudować sam obiekt i czerpać z niego zyski"

Kościół już od dawien dawna to robi... budując Kościoły... i może na tym powinna zaprzestać swą biznesową działalność ta "skromna, instytucja".

Hm @ 11:30, 29.05.2019

IP: 178.235...21

Dziwni jesteście pod każdym względem. Najpierw gadacie na kulika, że nic nie robi, a tyle obiecał. No niestety wszystkiego w jeden dzień się nie da ogarnąć, szczególnie kiedy poprzednicy zostawili po sobie rozpi. Erdol. Narzekaliscie już wcześniej, że z dworcem nic nie robi, a teraz kiedy można to załatwić polubownie i obie strony są w miarę zgodne to też wam nie pasuje. To lepiej, żeby ludzie na autobusy w kałużach czekali, bo wam nie pasi, że to nie po waszej myśli się prezydent dogaduje?

Do hm @ 12:14, 29.05.2019

IP: 37.248...82

A co robi poza "zarządzaniem" działkami nie należącymi do miasta?
Przykład: teren po dawnej komendzie policji, teraz teren dworca.
Może zająłby się tym co pilne i co było w programie wyborczym.
Dokończenie remontów ulic- pozyskanie utraconych środków. Obiecał oddział okulistyczny i cisza.
Mówił o jakimś centrum medycznym w starym szpitalu.
Narazie najbardziej aktywny jest w...zwiększaniu etatów. A podobno za Kotowskiego był przerost zatrudnienia.

Do hm @ 12:17, 29.05.2019

IP: 37.248...82

"Narzekaliscie już wcześniej, że z dworcem nic nie robi, a teraz kiedy można to załatwić polubownie i obie strony są w miarę zgodne to też wam nie pasuje"

To jakaś nowość? Kiedy parafia mówiła, że nie chce tam dworca? Część komercyjna jest już od lat

Więc na czym polegają nowe ustalenia nazywane sukcesem Kulika?

hm @ 12:21, 29.05.2019

IP: 178.235...21

z tego co udało mi się poczytać w necie, to akurat szpital nie podlega pod prezydenta miasta, więc tu raczej będzie mieć pod górkę, jeśli chodzi o obiecany darmowy parking czy zakład okulistyczny, odsyłam do lektury dostępnej w internecie smile bardzo lubicie po kimś jechać na tym portalu, tymczasem samemu warto pomyśleć co wy byście zrobili na jego miejscu, bo na pewno świata byście nie zbawili

do anty @ 12:22, 29.05.2019

IP: 178.42...40

a nie mozna ciebie wywlaszczyc nie twoje nie ruszaj

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:22, 29.05.2019

IP: 5.173...11

To dworzec za wszelką cenę musi powstać na działce... Nie należącej do miasta?.
Miasto rozwija się w kierunku tzw." Nowego Szpitala" więc może następstwem tych działań powinno być przeniesienie dworca...


Przede wszystkim właścicielem terenu bezwzględnie powinno być miasto.


A tak w ogóle to... rópta co chceta...

Dworca niema i nikt nad tym faktem nie rozpacza, mało kto obecnie korzysta z autobusów dalekobieżnych
wiec "zajezdnia przy nowej galerii"
w zupełności wystarczy...

Dworzec @ 12:26, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Kulik jak zwykle gdy chodzi o tereny nienależące do miasta zaczyna od ...strony.
Najpierw robi swój projekt A później rozmawia albo nie z właścicielem.
Podobnie było z terenem po policji przy kościuszki, który należy do wojewody. Bez zgody wojewody wypowiedział umowę Caritasowi. Teraz przedstawia projekt na działce nie należącej do miasta A dopiero później rozmawia z właścicielem.

Kolejność powinna być chyba nieco inna.

ketuks @ 13:20, 29.05.2019

IP: 37.47...43

do: andy. podmiot, który "KUPIŁ" kiedyś tą ziemię zapewne za 1% albo za 0,1% wartości powinien oddać dobrowolnie ten teren spowrotem na rzecz społeczeństwa.

ketuks @ 13:21, 29.05.2019

IP: 37.47...43

i akurat TEN podmiot powinien przestać zajmować się komercją.

Seba @ 13:23, 29.05.2019

IP: 80.55...89

wybudowano by//chyba to jest poprawnie. Co do reszty: dworzec jest potrzeby, bez obciachu, bo to reprezentacja miasta.

ketuks @ 13:29, 29.05.2019

IP: 37.47...43

nie wiem co to za argument że to niby dzięki temu że jest to grunt parafialny to dworzec przetrwał? tego dworca w tym mieście od lat praktycznie też nie ma, ciągłe problemy z przewoźnikami, ciągłe problemy z infrastukturą, chyba dyskusja toczy się na temat budowy nowego dworca z prawdziwego zdarzenia, odpowiadającemu obecnym czasom????. wassat

ketuks @ 13:37, 29.05.2019

IP: 37.47...43

chwała parafii że dworzec przetrwał do obecnych czasów w formie ruiny wink

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:40, 29.05.2019

IP: 188.147...94

ketuks, kim Ty jesteś, że decydujesz, kto nie może zajmować się komercją?

To za ile wreszcie kupiono ziemię?

Jak zwykle nic nie wiesz, a się udzielasz. Swoje rady wsadź w buty, będziesz wyższy.

Dobrze, że teren należy do parafii, bo mogłoby być jak tu:

"Piotrkowski dworzec PKS wystawiła na sprzedaż spółka Mobilis. Prawo do użytkowania wieczystego budynku i placu manewrowego można kupić za minimum 2,3 mln zł. Okazuje się, że nowy właściciel nie musi w tym miejscu prowadzić działalności związanej z komunikacją."

Jak zwykle piszesz bzdury.

Motorhet @ 13:41, 29.05.2019

IP: 5.173...124

Kupcy kupcy gołodupcy...tak można ich mnożyć żeby kupujących było tylu co nie wiedzą co z pieniedzmi mają zrobić.Przy okazji nie za dużo już tych galerii i budynków kupieckich?????

🐕 @ 14:00, 29.05.2019

IP: 37.47...111

Ta będzie dworzec i pasażer handlowe z każdej strony a pasażerowie rowerami będą przyjeżdżać na te autobusy albo piechotą dojdą bo już o parkingach nikt nie pomyślał. Kaszany myślenie persprktywiczne. 😂😂 Ja tam chwalę sobie odjazdy sprzed galerii w tej chwili zostawiam samochód wieczorem wracam np z wawy i nie muszę się martwić że daleko do auta z dziećmi iść czy z zakupami. A wpierdzielą ten dworzec w stare miejsce i będzie to samo co z np sądem brak możliwości dojazdu ale wiadomo Ostrołęka była i będzie kiepskim miastem i nie ma co porównywać już z dużymi bo nawet Przasnysz czy Wyszków maja lepszych planistow niż nasi nie ma co spodziewać się po kasza nie zmian chyba że na gorsze jak widać.

Do hm @ 14:21, 29.05.2019

IP: 178.235...241

"z tego co udało mi się poczytać w necie, to akurat szpital nie podlega pod prezydenta miasta, więc tu raczej będzie mieć pod górkę, jeśli chodzi o obiecany darmowy parking czy zakład okulistyczny, odsyłam do lektury dostępnej w internecie  bardzo lubicie po kimś jechać na tym portalu, "

Ok, to przed wyborami Kulik nie wiedział że szpital nie podlega pod miasto? Po co obiecywał oddział okulistyczny Skoro wiedział że będzie "pod górkę"?
Jak zwykle chciał zarządzać terenami nie należącymi do miasta. Parking bezpłatny pod szpitalem również obiecał i co?
Obiecanki cacanki...a głosującemu na niego radość

et @ 14:30, 29.05.2019

IP: 31.11...22

hm @ 12:21, 29.05.2019

Nikogo to nie obchodzi że szpital nie podlega pod prezydenta. Obiecał darmowy parking i oddział okulistyczny. Musi to spełnić.

Zając Poziomka @ 14:30, 29.05.2019

IP: 188.147...123

"Oby udało nam się przezwyciężyć te problemy i jeśli maksymalnie za cztery i pół roku cieszylibyśmy się nowym dworcem, to byłbym bardzo zadowolony - mówił prezydent Łukasz Kulik."
Bo akurat wybory będą? laughing laughing laughing laughing laughing

KRZYSZTOF @ 14:52, 29.05.2019

IP: 2a00:f41...1001

Czemu nie można przenieść dworca na terny należące do PKP czyli obok dworca kolejowego a nie od nowa rozpoczynać negocjacje z kościołem. Obok dworca PKP jest tyle terenu, że można zrobić zajezdnie a kasy zrobić w budynku dworca PKP oczywiście wszystko wyremontować tak jak to jest w innych miastach tak więc pasażerowie mieliy by rozwiazanie z pociagu bezpośrednio na autobus było by super a w centrum miasta zrobić przystanek dla autobusów kto chciałby wsiada do autobusu do Warszawy czy innej miejscowości. Panie prezydencie nie robi Pan błędu po prostu podziękować dziekanowi i niech robi sobie co chce z terenem dworca a dworzec połączyć razem z dworcem PKP przecież to terem miasta.

Jan Piwerko @ 15:03, 29.05.2019

IP: 188.146...129

Zburzyć i postawić nowa galerie np:Piotr i Pawel :-D

ddsa @ 15:03, 29.05.2019

IP: 176.109...60

nie mogę słuchać wypowiedzi jak świetna ta koncepcja i ze to najlepsze lokalizacja, ulewa mi się od tego cukrzenia

Czystki w ratuszu @ 15:10, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Czystek ciąg dalszy.
Zwolniono P. Barbarę Jakacką, dyrektorka Wydziału komunikacji.
Współpracowała z prezydentami Arkadiuszem Czartoryskim, później Ryszardem Załuską i w końcu z Januszem Kotowskim.

Kp @ 15:25, 29.05.2019

IP: 83.31...92

Przenieść na stację, odnowio Pkp i PKS

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:15, 29.05.2019

IP: 78.152...118

A, co na ten temat mówi specustawa?

Dopóki dworzec nie będzie na miejskim gruncie, to takie korowody, z jakimi mieliśmy do czynienia od 2010 roku, będą ciągle.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:17, 29.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Bo akurat wybory będą?"

I, co w zawiązku z powyższym?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:22, 29.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Obiecanki cacanki...a głosującemu na niego radość"

A, Ty chcesz nam powiedzieć, że na niego głosowałeś?

Grubas @ 16:22, 29.05.2019

IP: 31.0...249

Kulikov nic nie zrobi,koles nie ma pojecia o wielu rzeczach !choc mozna nazwac sukcesem fakt,ze pogadac z nim chciano:)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:28, 29.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski deklaruje: oddział okulistyczny, który jest tak potrzebny w naszym regionie, jesteśmy w stanie uruchomić z dnia na dzień. Potrzebne jest jednak finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, o co nie jest łatwo."

Wypowiedź z sierpnia 2018 roku.

Co do bezpłatnego parkingu - jak zwykle, sprawa rozbija się o pieniądze, jakoś Ci wszyscy, którzy się domagają kolejnych wydatków z budżetu miasta, nie chcą przyjąć do wiadomości, ze budżet mamy w ruinie - ponad 130 mln długu - z czego chcecie rozdawać, i kto i kiedy to spłaci?

Radosna 12 letnia twórczość władz miasta, doprowadziła do budżetowej zapaści, a teraz zwolennicy poprzednich władz, bezrefleksyjnie domagają się nowych wydatków - to są nasze pieniądze, władza nie ma swoich pieniędzy, które mogłaby dowolnie i bezmyślnie wydawać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:35, 29.05.2019

IP: 217.146...86

To nie jest wina Kulika, że prywatna firma, nabija sobie kabzę pieniędzmi z płatnych stref parkowania w mieście, a umowa została skonstruowana tak, że wypowiedzenie jej przed końcem 2019, skutkuje karami umownymi dla miasta.

Niektórzy tu, a zwłaszcza Tępy, mają widocznie alzheimera.

Skoro można wywłaszczyć prywatnych właścicieli z terenów pod budowę CPK, to dlaczego nie można wywłaszczyć parafii, z ziemi pod dworzec autobusowy - może mi to ktoś wytłumaczyć?

Przypominam, że wywłaszczenie, zgodnie ze specustawą, polega na wypłaceniu kwoty, nie według widzimisię właściciela, ale według operatu szacunkowego, czyli rynkowej wartości ziemi wycenionej przez licencjonowanych rzeczoznawców.

Do Jan Kowalski @ 16:38, 29.05.2019

IP: 37.248...125

Janek, w takim razie Kulik będąc radnym nie wiedział o tych sprawach które podnosisz???
Wpisał do programu wyborczego utworzenie oddziału tak od czapy?
Podobnie z parkingiem.

No właśnie, to są nasze pieniądze. Więc my płacimy za dodatkowe etaty, których przybywa za prezydentury Kulika. Rozumiem że niezbędne ;).

Miło , że ocknąłeś się już po ogłoszeniu wygranej PIS. Jak zdrowie? ;)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:45, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Gdyby to nie był teren parafialny, to tego dworca już by nie było, ta jak w innych miastach"

A, tutaj, to gostek odleciał - jeśli prawdą jest, a nikt do tej pory tego nie zdementował, że Mobilis, becelował, miesiąc w miesiąc, 50 tysi, za dzierżawę, to w ciągu 7 lat, parafia zarobiła ponad 4 miliony złotych, a więc niech Pan ksiądz nie bredzi.

Do Jan Kowalski @ 16:50, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Pewnie, że by nie było. Działka bardzo atrakcyjna. Chętnych by nie brakowało, żeby grube pieniądze wyłożyć. Może parafia miała takowe oferty, więc "Pan ksiądz" wie co mówi.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:51, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Wpisał do programu wyborczego utworzenie oddziału tak od czapy?"

Czytaj to:

Cyt.:
""Dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski deklaruje: oddział okulistyczny, który jest tak potrzebny w naszym regionie, jesteśmy w stanie uruchomić z dnia na dzień. Potrzebne jest jednak finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, o co nie jest łatwo."

Wypowiedź z sierpnia 2018 roku.

Cyt.:
"Więc my płacimy za dodatkowe etaty, których przybywa za prezydentury Kulika. Rozumiem że niezbędne ;)"

Oszczędzamy za to, na etacie rzecznika prasowego - zlikwidowanie jednego etatu, za 5 tysi., pozwala bez dodatkowych wydatków stworzyć dwa po 2.5 tysia.

Cyt.:
"Miło , że ocknąłeś się już po ogłoszeniu wygranej PIS"

"Ciemny lud", znowu sprzedał Polskę za czapkę gruszek, a tymczasem rząd, ukradł z OFE 26 mld złotych, bez których, spełnianie przedwyborczych obietnic PiS, doprowadziłoby do przekroczenia dopuszczalnego zadłużenia, czyli złamania dyscypliny budżetowej - jeśli to uważasz za sukces, to popatrz na Grecję.

Do Jan Kowalski @ 16:53, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Lepiej zgodnie ze specustawą wywłaszczyć właściciela sklepu ogrodniczego przy Witosa. Zrobić dworzec w zajezdni a na terenie po ogrodniczym część komercyjną, której Kulik się domaga.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:59, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Może parafia miała takowe oferty, więc "Pan ksiądz" wie co mówi."

Nie wystarczy być właścicielem ziemi - o atrakcyjności działki, decyduje plan zagospodarowania przestrzennego i zezwolenie miasta - miasto, oczywiście, całkowicie abstrahu_jąc od PiSowkiej władzy, która zbudowała za pieniądze mieszkańców, dojazd do domu parafialnego, której parafianinem, był zdaje się prezydent, przy jednym z kościołów - mogło zmienić plan zagospodarowania i działka nie byłaby już taka atrakcyjna mogła zostać np. przeznaczona pod skwer, albo park - pomyślałeś o tym?

Poza tym, odpowiedz na moje pytanie, skoro rząd może wywłaszczać prywatnych właścicieli, z ich działek, przeznaczonych pod budowę CPK, to dlaczego nie można wywłaszczyć parafii z ziemi przeznaczonej pod budowę dworca - czekam na odpowiedź, w przeciwnym wypadku, przestane odpowiadać na Twoje pytania, bo to nie jest przesłuchania, które, jak widzę jest jedyna znaną przez Ciebie forma komunikowania się - czyżby przypadłość zawodowa?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:01, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Zrobić dworzec w zajezdni"

A, zajezdnia jest czyja? i po co wywłaszczać sklep skoro miejsca tam jest aż nadto.

Mały @ 17:02, 29.05.2019

IP: 87.205...153

Kler wybuduje, wydzierzawi handlowcom i co kwartał większe czynsze.
Zastosowanie spec ustawy logiczne

Do Jan Kowalski @ 17:06, 29.05.2019

IP: 178.235...241

PO PSL nikt nie przebije. Oni ukradli z OFE 154mld. ale nie na obietnice wyborcze. Pamiętasz na co? Bo zbliżał się do progu ostrożnościowego 60%. Przypomnę, że wtedy nie było tych wszystkich PLUSÓW, no może z wyjątkiem VAT PLUS dla złodziei vatowskich.

Czytałem wypowiedź dyrektora szpitala z sierpnia 2018. Tym bardziej dziwi mnie wpisanie przez Kulika utworzenie oddziału do jego programu wyborczego. Nie wiedział że to kwestia NFZ a nie miasta?


Etaty - to mamy dwa etaty. Ok. Rzecznik niepotrzebny - bo brak chętnych :)
Tylko dziwna ta Twoja logika. Bo jest kilkanaście etatów więcej niż za Kotowskiego.
W ratuszu brak logiki. W maju: trzy razy zwiększanie liczby etatów oraz reorganizacja zmniejszająca liczbę etatów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:07, 29.05.2019

IP: 217.146...86

To jest odwieczne zagadnienie właścicieli, sprzedać - dostać raz i koniec, czy wynająć i co miesiąc dostawać żywą gotówkę?
Do tej pory nikt nie znalazł na to złotego środka - jeśli kasa jest ci potrzebna, tu i teraz, to sprzedajesz, jeśli nie, to wynajmujesz - tak to działa.

Do Jan Kowalski @ 17:08, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Gdzie napisałem, że nie można wywłaszczyć parafii?

Do Jan Kowalski @ 17:10, 29.05.2019

IP: 178.235...241

"A, zajezdnia jest czyja? i po co wywłaszczać sklep skoro miejsca tam jest aż nadto.

A dlaczego nie wywłaszczyć i zrobić drogę przez środek, jak chce kulik na działce parafi

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:14, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Oni ukradli z OFE 154mld"

Bredzisz, każda złotóweczka trafiła na subkonta w ZUSie, nikt niczego nie ukradł, a produkowanie obligacji, po to, żeby zaspokoić zobowiązania wobec OFE, które wyprowadziły z systemu emerytalnego, od 15 do 25 mld, było księgowym szaleństwem, za które powinni beknąć wszyscy, sprawujący rządy, po wprowadzeniu tej złodziejskiej regulacji.

Cyt.:
"Nie wiedział że to kwestia NFZ a nie miasta?"

A, możesz mi przytoczyć ten punkt, jego programu wyborczego?

Cyt.:
"Bo jest kilkanaście etatów więcej niż za Kotowskiego."

Z tego, należy go rozliczać.

Cyt.:
"W ratuszu brak logiki. W maju: trzy razy zwiększanie liczby etatów oraz reorganizacja zmniejszająca liczbę etatów."

Brak logiki, jest chyba w tym zdaniu.

Odpowiedz na moje pytanie - dlaczego, Twoim zdaniem, nie powinno się zastosować specustawy, w stosunku do parafii?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:16, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"A dlaczego nie wywłaszczyć i zrobić drogę przez środek, jak chce kulik na działce parafi"

Logika, słyszałeś o czymś takim?

W którym miejscu, Kulik, mówi cokolwiek o wywłaszczeniu parafii?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:21, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Gdzie napisałem, że nie można wywłaszczyć parafii?"

Świadczą o tym, te Twoje zabiegi semantyczne, polegające na domaganiu się, wywłaszczenia sklepu, ale ok, mamy ustalone, jesteś za takim rozwiązaniem, że w imię dobra wspólnego, wywłaszczenie parafii powinno mieć miejsce - dziękuje za Twój głos w tej sprawie - jak widać po przebiegu dyskusji, jest coraz więcej zwolenników tego rozwiązania, a co za tym idzie, zaprzestania traktowania KK, jak, nomen omen, świętej krowy, a państwa, jak krowy, dla tej świętej, dojnej.

Do Jan Kowalski @ 17:26, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Czy to nie są elementy programu Kulika?

W Ostrołęce powstać ma też kompleks tężni solankowych. Zmieni się także otoczenie szpitala - parking ma być bezpłatny, a oddział okulistyczny zostanie uruchomiony dzięki środkom z budżetu miasta.

"każda złotóweczka trafiła na subkonta w ZUSie"
Gdyby tego nie zrobili przekroczyliby próg ostrożnościowy 60% , rozumiesz to? To był powód tej akcji. Pomimo, że nie było takich transferów społecznych zadłużali Państwo.

Etaty: tylko w maju kulik trzykrotnie zwiększał liczbę etatów a następnie ogłosił reorganizację wg której liczba etatów została nieznacznie obniżoną.
Bez sensu, bez wizji długoterminowej.

Powtarzam pytanie: gdzie napisałem żeby nie wywłaszczyć parafii?

Do Jan Kowalski @ 17:29, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Co to są wg Ciebie "zabiegi semantyczne"?

Pytanie dlaczego nie wywłaszczyć terenu sklepu ogrodniczego nie ma nic wspólnego z semantyką.
Nie znasz znaczenia tego słowa.

karol @ 17:29, 29.05.2019

IP: 80.233...214

Kościół powinien przekazać teren dworca dla miasta Ostrolęka . Koniec kropka ! Pycha i chciwość kościoła nie zna granic . Wstyd !

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:29, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"dzięki środkom z budżetu miasta."

Czyli, pieniądzom mieszkańców, z budżetu, który ma 130 mln długu.

Cyt.:
"Powtarzam pytanie: gdzie napisałem żeby nie wywłaszczyć parafii?"

Już Ci odpowiedziałem - tak odebrałem Twoje przerzucanie się, wywłaszczeniem sklepu, ale cieszę się, że się myliłem.

j @ 17:32, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Pytanie dlaczego nie wywłaszczyć terenu sklepu ogrodniczego nie ma nic wspólnego z semantyką."

Otóż ma - Twoje zabiegi, polegały na przeciwstawieniu wywłaszczenia parafii, bezmyślnemu, wywłaszczeniu sklepu - to jest zabieg semantyczny.

Do Jan Kowalski @ 17:33, 29.05.2019

IP: 178.235...241

"Czyli, pieniądzom mieszkańców, z budżetu, który ma 130 mln długu. "

Był to punkt programu. Powtarzam pytanie: czy Kulik wpisując do programu wyborczego utworzenie oddziału okulistycznego i bezpłatnego parkingu miał plan finansowania? Czy wpisał od czapy?

Do j @ 17:37, 29.05.2019

IP: 178.235...241

Semsntyka krotko mówiąc i upraszczając to znaczeniowa strona języka.
Natomiast to, co Ty stosujesz to nadinterpretacja.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:38, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"czy Kulik wpisując do programu wyborczego utworzenie oddziału okulistycznego i bezpłatnego parkingu miał plan finansowania?"

Nie wiem, za to wiem, że budżet na 2019 rok, tworzył poprzedni prezydent i stworzył go tak, że gdyby nie pomoc wielu fachowców, to dzisiaj po Kuliku nie byłoby śladu, a miastem rządziłby komisarz wprowadzony przez Wojewodę - czy Ty głosowałeś na Kulika?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:40, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Czym innym jest "semantyka", a czym innym "zabieg semantyczny" - warto, to rozróżniać - komentarze z 17:37, był również mój.

ketuks @ 17:41, 29.05.2019

IP: 37.47...43

nieradiomaryjny, oficjalnie Kościół twierdzi że ma misję, takim statusem poukładał sobie stosunki z państwem i czerpie z tego określone zyski i przywileje. Angażowanie się w przedsięwzięcia komercyjne w państwie demokratycznym ciała obcego, którego finanse to tajemnica musi skazywać taki podmiot na sukces a wszystkich innych na nierówne z nim konkurowanie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:50, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Tępy, obnaża rolę KK w Polsce, bez skrępowania twierdząc, że jest to organizacja typowo komercyjna, nastawiona, przede wszystkim na zysk - KK, nie miał żadnej własności, wszystkie jego dobra, u zarania pochodziły z datków i darowizn, dopiero później, w miarę rośnięcia w siłę, zaczęło się grabienie "niewiernych", a później wszystkich, bez wyjątku - proponuje poczytać o "dziesięcinie" i "świętopietrzu" i sprzedawaniu złudzeń - na tym KK, zbudował swoja potęgę finansową, później, jak to się mawia, w świecie biznesu - "pieniądz robił pieniądz", który niejednokrotnie pochodził ze zwyczajnej lichwy.

123 @ 17:55, 29.05.2019

IP: 178.235...125

kulik, gdzie darmowy parking przy szpitalu

ketuks @ 17:59, 29.05.2019

IP: 37.47...43

Kościół nie może uczestniczyć w przedsięwzięciach komercyjnych bo na mocy konkordatu już czerpie rokrocznie wielomiliardowe profity, nieopodatkowana taca, jego statutowy cel to "misja" a nie komercja, cieszy się licznymi przywilejami i finansami owianymi tajemnicą etc. etc.

ketuks @ 18:00, 29.05.2019

IP: 37.47...43

Kosciół jest to ciało obce w finansowym krwiobiegu państwa demokratycznego.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:02, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Cyt.:
"kulik, gdzie darmowy parking przy szpitalu"

Czy głosowałeś na Kulika i czy w szkole nie powiedzieli Ci, że nazwiska piszemy wielką literą? - jeśli miał to być wyraz pogardy dla Kulika, to nie dość, że wyszedłeś na analfabetę, to przecież to świadczy wyłącznie o Tobie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:05, 29.05.2019

IP: 217.146...86

Skorygujcie mój tok rozumowania, jeśli się mylę, ale czy przypadkiem nie jest tak że największe pretensje, o nie spełnianie wyborczych obietnic, mają do Kulika Ci, którzy na niego nie głosowali, a zatem nie uwierzyli w te jego obietnice?

Kościół firma? @ 18:13, 29.05.2019

IP: 37.47...66

Trzeba wywłaszczyć ten teren . A kościół jak chce być firmą to niech płaci za usługi jak firma !

Dolek @ 18:18, 29.05.2019

IP: 37.248...75

Nie można inwestować na Nie Swoim terenie. Różnie się to kończy, - przeważnie źle dla " Nie Właściciela "

:) @ 18:51, 29.05.2019

IP: 178.235...163

Podobno są jeszcze mieszkańcy w Ostrołęce którzy się łudzą, że to się jeszcze rozkręci ;)

wielebny @ 19:10, 29.05.2019

IP: 79.185...42

niech to będzie dworzec w kształcie kościoła i git

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 19:22, 29.05.2019

IP: 188.147...94

Skorygujcie mój tok rozumowania, jeśli się mylę, ale czy przypadkiem nie jest tak, że żadnych pretensji o nie spełnianie wyborczych obietnic, nie mają do Kulika Ci, którzy na niego głosowali, a zatem uwierzyli w te jego obietnice?

katarzyna @ 19:41, 29.05.2019

IP: 2003:c8...f8ec

Do Krzysztofa: bardzo dobry pomysl.

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:02, 29.05.2 ... @ 20:16, 29.05.2019

IP: 178.235...125

jakiś Ty bystry, nominuję Cię do Nobla

Papik @ 21:02, 29.05.2019

IP: 157.25...226

Moim zdaniem Kulik się jeszcze rozkręci.
Nie oczekuję, że spełni wszystkie swoje obietnice wyborcze w tym roku, tym bardziej, że poprzedni budżet był układany przez poprzednie władze i zawierał różne pułapki (np.zakup tureckich autobusów za blisko 5 milionów zł).
Poza tym musi się bujać z inwestycjami rozpoczętymi w zeszłym roku, remontem mostu, przebudową ulicy Ostrowskiej i Błachnickiego.
Jedną z obietnic już spełnił - poprawił rozkład jazdy autobusów. W poprzednim po 15-tej nie było ŻADNEGO autobusu z Wojciechowic na osiedle Centrum, a teraz jeździ "1".
Natomiast rzeczywiście przy ulicy Witosa została wybudowana zatoczka autobusowa i to dla autobusów dalekobieżnych, bo tuż obok jest zatoka dla autobusów miejskich.
Po co ją budowano?

Mamutow @ 21:20, 29.05.2019

IP: 178.235...20

bez pieniędzy nic sie nie zrobi, pieniedzy wpierw trza

Żorż @ 21:38, 29.05.2019

IP: 178.235...9

O ile to możliwe to lokalizacja nowego dworca autobusowego powinna być na miejskim terenie w okolicach Galerii Bursztynowej. Żadnych inwestycji na włościach kościelnych. Nawiasem mówiąc ciekawy jestem jak kościół wszedł w posiadanie owej działki ? z reguły działa to w jedną stronę...włodarze za swoje grzechy przekazują miejskie działki Kościołowi ale jak miasto potrzebuje na swoje potrzeby to może sobie prosić do u....nej śmierci a i tak niczego nie dostanie

ketuks @ 23:48, 29.05.2019

IP: 37.47...43

też jestem za. co jak co ale dworzec to lepiej budować na innej miejskiej działce. niepotrzebny nam "kościelny" dworzec.

Do Jan Kowalski @ 00:08, 30.05.2019

IP: 37.248...151

Jańcio, piszesz że rozliczają Kulika Z obietnic ci, którzy na niego nie głosowali.

Rozumiem, że Ty w 2005 głosowałeś na PIS bo niedawno wspomniałeś ich obietnice.
Miecz, którym tu walczysz ma dwa ostrza.

😂 @ 04:57, 30.05.2019

IP: 188.146...176

Ale Kulik się upasss.😆

były członek SLD jest tańszy o 350 zł miesię ... @ 05:43, 30.05.2019

IP: 188.147...51

ketuks, może masz rację z inną lokalizacją dworca, ten teren mogliby wynająć pod galerię z parkingiem. A dworzec zburzyć starą pływalnię i tam zrobić?

moherowe pisuary @ 05:46, 30.05.2019

IP: 5.172...142

moherowe pisuary ujadają na rozkaz butnego rumianego. szkoda mi was. nie macie wlasnego zdania i nie mozecie go miec.... macie smutne życie

Jdghdcbj @ 05:49, 30.05.2019

IP: 95.49...249

Ojca dyrektora on wam postawi dworzec

ZZZ @ 05:56, 30.05.2019

IP: 37.128...206

Ryzyko dla miasta wchodząc w układ z KK.Dworzec powinien stanąć na miejskiej działce.

Rebeliant Remek @ 06:03, 30.05.2019

IP: 188.147...85

ZZZ. Możesz się nie obawiać. Obecny prezydent wie co mówi i wie co robi i na pewno nie jest podnóżkiem kleru.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 06:19, 30.05.2019

IP: 188.146...159

ZZZ, co ma prezydent do gadania, tu rządzi właściciel, przewoźnicy, pasażerowie, kupcy i klienci. Musi się dostosować do potrzeb ludzi. Miasto chce tam dworca.

Rebeliant Remek @ 06:47, 30.05.2019

IP: 188.147...85

Jaki właściciel? Dawne ksiezowskie pole skąd się wzięło? Z tacy? Kler kupił tą ziemię? Pracował na niej? Rolnicy w sutannach? Dostali w ramach feudalnego ustroju. Dworzec pewnie też niezbędny do krzewienia wiary. Nie się cieszą, że Prezydent chce z nimi negocjować. Ja bym zaczął procedurę wywłaszczenia.

Miki @ 09:00, 30.05.2019

IP: 31.0...74

Piszecie o wywłaszczeniu o tym ze dw powinien powstać na gruntach niezależnych od innych tylko na chwile obecne grunty nieruchomości itp są sprzedawane dogaduje się pewnie z klerem ze zrobi pare zbiórek tacy przekaże to na przebudowę pseudo dworca bo miasto raczej chyba zabardzo nie wie jak pozyskać fundusze

Gosc @ 09:07, 30.05.2019

IP: 37.30...90

Dworzec zrobić na bazie PKS
wejscie zrobic od nowej ulicy Witosa.

Gosc @ 09:07, 30.05.2019

IP: 37.30...90

Dworzec bedzie na srodku miasta

do Prezydenta @ 09:17, 30.05.2019

IP: 176.109...53

Jeżeli moje zdanie będzie dobrze zrozumiane to Panie Prezydencie proszę budować dworzec na swoim terenie np. w stronę Szpitala i dworca PKP tam są objazdy i drogi wylotowe z miasta, zrobić swój transport tak jak MZK, tylko dalekobieżny i podpisać jeszcze umowy z innymi Gminami i Miastami, a Kler zarośnie ugorem, pamiętam te czasy rosły zboża. Władze kościoła sami winni oddać na rzecz mieszkańcom ten teren darmo bo Ostrołęczanie na to zasługują, a i dawno już wdowy spłaciły ten teren. Olbrzymie pieniądze idą na utrzymanie księży co widać, słychać i czuć przepychem i rozpustą.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 09:22, 30.05.2019

IP: 188.146...159

Rebeliant Remek, to taka sama własność jak każda.

A jeśli ktoś chce coś wywlaszczać, to niech zaproponuje do wywłaszczenia swoją własność.

Jak Kali wywłaszcza, to dobrze, a jak Kalego wywłaszczają, to źle.

Do rebeliant Remek @ 09:24, 30.05.2019

IP: 37.248...104

Remciu, jak kiedyś nadawano prawa do ziemi? Nie tylko kościołowi.
Poza tym , wiele pięknych kościołów miało swoich fundatorów. Wykop ich i wykrzycz w twarz.
Fundatorem kościoła był sędzia ziemi nurskiej, mieszkaniec miasta, poseł Tomasz Gocłowski. Budowa rozpoczęła się w roku 1666, a 30 lat później, w roku 1696 został on konsekrowany.
W 1864 roku zabudowania przeszły we władania skarbu państwa i znajdowały się w nich urzędy miejskie. W 1925 r. w budynkach należących do kościoła znajdowała się szkoła rzemieślniczo-przemysłowa, później także internat tej szkoły. Do 1864 r. kościół był własnością Zakonu Bernardynów. Od tego roku opiekę, nad kościołem i klasztorem sprawowała diecezja. W 1927 r. kościół poklasztorny został przekazany miejscowej parafii.
W przeszłości kościół był miejscem kilku ważnych wydarzeń; m.in. w 1831 r. bronili się tutaj Czwartacy. W latach 1915-1917 budynek kościoła służył za szpital wojskowy.
Później, za komuny wiadomo jak było.
To, że dworzec jest na terenie parafii to nie wina parafii.

Do Jan Kowalski @ 09:26, 30.05.2019

IP: 178.235...241

Krzysiu wstawaj. To już komentują.
Jeszcze narada z przybytkiem przy Bema?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:43, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Skorygujcie mój tok rozumowania, jeśli się mylę, ale czy przypadkiem nie jest tak, że żadnych pretensji o nie spełnianie wyborczych obietnic, nie mają do Kulika Ci, którzy na niego głosowali, a zatem uwierzyli w te jego obietnice?"

Już Cię koryguję, głosowałem na Kulika i mam do niego wiele pretensji, które wyrażałem na tym forum - czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

Byłem pierwszym, który wyraził na tym forum, krytyczny głos wobec niego, a później było kilka innych.

Przy okazji, tym pytaniem, potwierdziłeś mój tok rozumowania smile

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:49, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Rozumiem, że Ty w 2005 głosowałeś na PIS bo niedawno wspomniałeś ich obietnice."

Różnica polega na tym, że ja te obietnice krytykowałem już wówczas, kiedy były składane - 500 + katastrofa, mieszkanie + - katastrofa, CPK - katastrofa, jakiś sen wariata o milionie elektrycznych samochodów - katastrofa, reforma edukacji -- katastrofa, reforma sądownictwa -- katastrofa.

Rozumiesz, na czy polega ta różnica, ja nie domagam się do PiSu, spełniania swoich obietnic, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie.

Poza tym, PiS kończy swoją kadencję, Kulik ją dopiero rozpoczyna, a więc na spełnienie swoich obietnic wyborczych, ma jeszcze 4 i pół roku - rozumiesz różnicę?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:51, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Miasto chce tam dworca."

Tępy, miasto, czyli kto?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:54, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"A jeśli ktoś chce coś wywlaszczać, to niech zaproponuje do wywłaszczenia swoją własność."

Tępy, powiedz to Mateuszkowi kłamczuszkowi i rządowi PiS który chce wywłaszczać właścicieli z ich ziemi, przeznaczonej pod budowę CPK, cóż to, ich własność jest mniej własna, niż własność parafii w Ostrołęce?

Cyt.:
"Jak Kali wywłaszcza, to dobrze, a jak Kalego wywłaszczają, to źle."

Gadasz, sam ze sobą?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:57, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Od tego roku opiekę, nad kościołem i klasztorem sprawowała diecezja."

Przekopiowałeś nam historię klasztoru, ale my nie dyskutujemy o klasztorze, tylko o ziemi, na której stoi dworzec.

Nie słyszałem, żeby ktokolwiek miał zamiar zburzyć czy wywłaszczyć klasztor i wybudować tam dworzec, z kim zatem dyskutujesz?

Do Jan Kowalski @ 10:00, 30.05.2019

IP: 178.235...241

"gdyby nie pomoc wielu fachowców, "

Janek, piszesz o fachowcach którzy mieli uratować miasto. Czy mógłbyś wskazać tych fachowców? Skoro o nich piszesz, zakładam że wiesz kim są.
Dobrze byłoby znać nazwiska tych osób, jakieś kwiaty mieszkańcy im zabiorą, dzieci w przedszkolach przygotują laurki.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:03, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Jeszcze narada z przybytkiem przy Bema?"

Chcesz, całkowicie za darmola, wzbogacić się o 10 mln €?

Do Jan Kowalski @ 10:04, 30.05.2019

IP: 178.235...241

Czy rebeliant potrzebuje adwokata?
Po co zabierasz głos w dyskusji dwóch osób?

ketuks @ 10:06, 30.05.2019

IP: 37.47...93

do tępiciel. dworzec powinien być na zupełnie innej działce projektowany od podstaw, przyszłościowo bez żadnych ograniczeń. a co sobie Kościół zrobi na tej działce to już sprawa drugorzędna, może jeszcze dołożyć budek z dewocjonaliami.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:08, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Dobrze byłoby znać nazwiska tych osób"

Te osoby nie szukają rozgłosu, powiem Ci tylko, że to była grupa doświadczonych księgowych, które zrobiły to w 100%, non profit, a o samym fakcie zastawienia pułapki w budżecie, mówił na posiedzeniu Rady Miast, Prezydent Kulik - trzeba było widzieć minę i słyszeć odpowiedź Kotowskiego - bezcenne.

KRZYSZTOF @ 10:10, 30.05.2019

IP: 2a00:f41...1001

PANIE PREZYDENCIE I SZANOWNI RADNI NIE DAJCIE WCIĄGNĄĆ W NASTĘPNE BAGNO. PRZECIEŻ NA OSIEDLU STACJA JEST BARDZO DOBRA LOKWLIZACJA POŁĄCZYĆ RAZEM Z DWORCEM PKP PRZYSTANKI ZROBIĆ W CENTRUM MIASTA I MOŻNA ODJECHAĆ W KAŻDYM KIERUNKU AUTOBUSEM. A PRZECIEŻ I OSIEDLE STACJA ODRZYJE TAK JAK ZA DAWNYCH LAT .PRZECIEŻ DWORCE SĄ WIZYTÓWKĄ MIASTA I BĘDZIEMY MIELI DWA DWORCE W JEDNYM PKP- PKS TAK JAK JEST W WIELU MIASTACH A KOŚCIÓŁ NIECH SOBIE ROBI Z TYM PLACEM CO CHCE PRZECIEŻ KURIA TYLKO CZEKA NA ŁAKOMY KĄSEK NIE DAJCIE SIĘ OMANIC. NIECH WRESZCIE OSTROŁĘKA BĘDZIE PRAWDZIWYM MIASTEM A NIE WIOSKĄ GDZIE KOŚCIÓŁ MA WIĘCEJ DO POWIEDZENIA. KOŚCIÓŁ NIECH NIE INGERUJE W SPRAWY SWIECKIE. TYLKO NIECH PILUNJE WŁASNEGO PODWÓRKA I NIE ZAMIATA SPRAW POD DYWAN.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:10, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Po co zabierasz głos w dyskusji dwóch osób?"

Zabieram głos w dyskusji na forum, jak chcesz podyskutować tylko z Remkiem, to się umówcie, w jakimś zacisznym miejscu, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał, a skoro wypowiadasz się publicznie, to musisz się liczyć z reakcją na Twoją wypowiedź - takie są zasady funkcjonowania forum.

Do Jan Kowalski @ 10:14, 30.05.2019

IP: 178.235...241

Krzysiu, jakie ustalenia?
Proponuję temat:
- stanowisk Solidarności i ZNP o oświacie w Ostrołęce.
- nagród w ratuszu z maja 2019 (Czy, komu i w jakiej kwocie)
- info o nowej Pani dyrektor w DPS na Rolnej
- zwiększeniu etatów ( trzykrotnie w maju)
- zwolnienia dyrektor wydziału komunikacji
- wniosków ratusza o środki zewnętrzne (minęło już siedem miesięcy, a jak piszesz miasto ma fachowców, więc zapewne wiele już tych wniosków złożono)
- na jakim etapie jest realizacja projektu Kulika dot. Przedszkola i domu seniora na terenie byłej komendy policji
- na jakim etapie jest realizacja centrum medycznego w starym szpitalu, o którym była mowa przy wypowiedzeniu umowy Caritasowi.
- Czy włodarz rozpoczął rozmowy w sprawie oddziału okulistycznego i bezpłatnego parkingu.
- tężnia solankowa- tu temat znany: prezydent sam przyznał, że wójt rzekunia był szybszy

Maria @ 10:15, 30.05.2019

IP: 31.0...216

Moim zdaniem Miasto powinno wybudować nowy dworzec na nowej działce. A przedsiębiorcy niech dogadają się z księdzem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:19, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"minęło już siedem miesięcy"

Jakim kalendarzem się posługujesz?

Do Jan Kowalski @ 10:30, 30.05.2019

IP: 178.235...241

"powiem Ci tylko, że to była grupa doświadczonych księgowych, które zrobiły to w 100%, non profit"

Tym bardziej mieszkańcy powinni znać nazwiska wybitnych fachowców. Czy to info "TAJNE "?

Szkoda, że nie wpadli na pomysł wniosku o dotacje na dokończenie remontów np Blachnickiego i Ostrowskiej. Bo zdaje się, że miasto utraciło finansowanie.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 10:32, 30.05.2019

IP: 188.146...159

ketuks,

" dworzec powinien być na zupełnie innej działce projektowany od podstaw, przyszłościowo bez żadnych ograniczeń. a co sobie Kościół zrobi na tej działce to już sprawa drugorzędna, może jeszcze dołożyć budek z dewocjonaliami."

Władze miasta chcą, by dworzec był tam gdzie jest.

"
Rozmowy, do jakich doszło cieszą nie tylko prezydenta, ale też radnych, a przede wszystkim mieszkańców. Padło bowiem wiele pomysłów i deklaracji, a co najważniejsze funkcje dworca oraz usługowo-handlowe będą zachowane, co cieszy pasażerów, klientów i lokalnych kupców.

- To jest początek naszej dyskusji. Jako miastu zależy nam, aby utrzymać w tym miejscu funkcję dworca.

... - mówił prezydent Łukasz Kulik."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:39, 30.05.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Tym bardziej mieszkańcy powinni znać nazwiska wybitnych fachowców."

W imieniu jakich "mieszkańców" się wypowiadasz, bo mnie to nie interesuje, tym bardziej, że sami zainteresowani nie chcieli ujawniania ich wizerunków - jak to się mówi, nie maja parcia na szkło, tak jak Ci się wydaje.

Cyt.:
"Szkoda, że nie wpadli na pomysł wniosku o dotacje na dokończenie remontów np Blachnickiego"

Jakby Ci to powiedzieć, tak, żebyś zrozumiał, faktycznie miasto utraciło dotacje, na remont Blachnickiego tyle, ze za sprawą Kotowskiego i PiSowskiego wojewody.

Co do Ostrowskiej, która jest dofinansowywana z budżetu marszałka województwa, żadnych dopłat nie straciliśmy.

Twoja wiedza, na temat sytuacji w mieście, bierze się chyba wyłącznie z PiSowskich przekazów dnia.

To jak, chcesz zarobić, za darmola 10 mln €, oczywiście, minus podatek.

Cyt.:
"Władze miasta chcą, by dworzec był tam gdzie jest."

Tak, ale nie za wszelką cenę, tylko po spełnieniu pewnych warunków - czytaj całość, a nie wyrywasz zdania z kontekstu.

L @ 10:52, 30.05.2019

IP: 5.173...127

Polecam obejrzeć filmik(Ostrołęka w dzienniku telewizyjnym z 84r).
Tam jest o budowie nowego dworca.
I nic się nie zmieni....

x @ 11:36, 30.05.2019

IP: 194.50...215

może mi ktoś napisać co robi z prawej strony Prezydenta ten pan ? kim on jest w Urzędzie ?

ja @ 12:08, 30.05.2019

IP: 79.189...126

Dworzec absolutnie nie może być na terenie Kościoła !!!!
Przy ul. Zawadzkiego lub przy dworcu PKP . Są tam tereny miasta i nikt za kilka lat nie powie ,ze dworzec jest jemu niepotrzebny !

Humanoidalny robot Andrzej @ 12:37, 30.05.2019

IP: 5.173...11

Niech się wyspowiada,
Przyodzieje pokutne szaty i przepasany konopnym sznurem uda się pod bramę plebanii... wtedy.... kler rozważy sprzedaż gruntu.

ketuks @ 16:39, 30.05.2019

IP: 37.47...93

tępiciel Prezydent powiedział również że dyskusja z mieszkańcami dopiero się rozpoczęła, niech się Kościół zajmie swoją misją niekoniecznie musi partycypować przy dworcu i być ekspertem w dziedzinie komunikacji zbiorowej. jestem przeciwny jakiemukolwiek partycypowaniu Kościoła w tego typu przedsięwzięciach.

ketuks @ 16:43, 30.05.2019

IP: 37.47...93

już na pierwszy rzut oka widać że dworzec pks i pkp są w pewnym oddaleniu od siebie co nie jest zbyt funkcjonalne i co przemawia za zupełnie inną lokalizacją dworca pks szczególnie że na kolei planowane są wielkie inwestycje

Miki @ 18:17, 30.05.2019

IP: 87.206...162

Miasto powino wiele rzeczy zrobić ale nie zrobi bo się na tym nie zna dziura dziuro pogania niedokończone inwestycje np ul Ks blachnickiego brak jakich kolwiek inwestycji. Ewelinka prace znalazła sukces

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 20:17, 30.05.2019

IP: 188.146...159

ketuks, nie rozumiem, jak można komuś zabronić robienia co się chce na swojej własności? Kościół nie prowadzi przewozów zbiorowych. Ma teren dla potrzeb parafii i z tego prawnie korzysta. Dobrze dba o mienie parafialne.

$$$$$ @ 20:22, 30.05.2019

IP: 188.146...140

Dobrze kombinują . rezygnacja z wielkopowierzchniowego handlu na mały . Ponieważ małego nie dotyczy zakaz handlu w niedziele a co za tym idzie czynsz za wynajem będzie większy smile
Ps. Miasto niech wyburzy basen stary i tam umiejscowi dworzec - na swoim że by nie było.....

Papik @ 21:17, 30.05.2019

IP: 157.25...41

@Miki
Na czym konkretnie "miasto" się nie zna?
Ulica Blachnickiego nie jest dokończona, bo na wskutek nieudolności poprzedniej ekipy miasto straciło dofinansowanie.

Połączenie dworka PKP z dworcem PKS jest bardzo ciekawe, ale wtedy trzeba by zadbać o więcej autobusów pomiędzy stacją a innymi dzielnicami, bo teraz jest tragedia.

ketuks @ 22:00, 30.05.2019

IP: 2a00:f41...c8d2

tępiciel już wyjaśniałem na jakich zasadach funkcjonuje Kościół i dlaczego nie powinien angażować się w przedsięwzięcia komercyjne. wystarczy przeczytać.

Truth @ 23:16, 30.05.2019

IP: 2a01:110f...336c

P.Duda i Blaszczak leca 12 czerwca br,w delegacje sluzbowa do USA,na spotkanie z Trump.Jak kazda delegacja sluzbowa,musi byc potwierdzona.Tak bylo w PRL u ,bynajmniej. To nie jest NIC nowego,to tylko kontynuacja tego co rozpoczeli,bracia Kaczynscy. Bracia Kaczynscy,po przejeciu calkowitej wladzy,w 2005 r,latali na przemian do USA i Izraela.O tym,informowaly Zach,media.
J.K,w kampani przedwyborczej,informowal lud,(oglupialy),ze jesli wygraja wybory,to Pis bedzie kontynuowal polityke L.K,czyli amerykanko-izraelska,a teraz doszla jeszcze pro-Ukrainska. Skad to slowo,”oglupiay” sie wzielo?,ano z tego.”Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice ten”oglupialy”narod,az dopniemy swego”.
Kto wyprowadzal lud,po czerwcu 2010 r?. Jak zadeklarowal,TAK i robi.

Wiesława @ 21:48, 31.05.2019

IP: 5.173...198

- Pewnie niedługo Caritas Diecezji Łomżyńskiej powiesi na dworcu PKS w Ostrołęce obraz błogosławionego ks. Michała Piaszczyńskiego a Świecki Zakon Franciszkański w kiosku na dworcu będzie rozprowadzał katolicką prasę i parzył pasażerom cappuccino .... .... ... ..

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter