piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Czerwiec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Interesujące propozycje kulturalne oraz rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w czerwcu. Zaplanowano między innymi spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

1 VI (sobota)
Ostrołęckie Spotkania Klubów Seniora
Kluby zaprezentują się w ciekawym programie artystycznym składającym się z wierszy, monologów i piosenek.
- godz. 10.00, mała sala kinowa, wstęp wolny.

Reklama 2 VI (niedziela)
Mały Książę
Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.
Reżyseria: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński.
Wystąpią: A. M. Guzik, M. Truszczyński, Ewa Gałat.
- spektakl Teatru Mer, godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej).

4 VI (wtorek)
Po nocnej Rosie
Rok 2019 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i UNESCO Rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200-setna rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie oraz twórcy polskiej opery narodowej. Moniuszko tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje wyraziste elementy folkloru polskiego oraz wykorzystując utwory polskich poetów.
4 czerwca przypada 30 rocznica pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji OCK zaprasza na wyjątkowy koncert.
Wystąpią: Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy, Ostrołęcka Scena Autorska oraz gościnnie Jakub Milewski.
- koncert pieśni Stanisława Moniuszki, godz. 19.00, scena przy Kupcu.

5 VI (środa)
Po drugiej strony tęczy
Młodych słuchaczy czeka daleka i pełna przygód wyprawa aż za ocean. Muzyki będą szukać na bezkresnej prerii, wśród drapaczy chmur i w zgiełku wielkich miast, ale przede wszystkim w krainie baśni. Kogo tam spotkają? Co znajduje się po drugiej stronie tęczy?
- spotkanie z muzyką, godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł.

6 VI (czwartek)
Na wakacje wyruszamy, bezpiecznie wracamy
Spotkanie, na którym uczestnicy rozmawiać będą o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Nie zabraknie też czasu na zabawę. Pomogą w tym: Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Nadzieja, WOPR-OS Ostrołęka i Biblioteka Osiedlowa Nr 6.
- godz. 10.00, Kultownia, wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu.

6 VI (czwartek)
Retrospekcja
Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, organizatorzy przypomną jak wyglądały te wybory w Ostrołęce.
- wernisaż wystawy fotografii archiwalnych, godz. 18.00, hol OCK.

7 VI (piątek)
Alicja w Krainie Czarów
Premiera spektaklu tanecznego Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM.
To historia zarówno dla małych jak i dla dużych, którzy nie zatracili w sobie ducha przygody i wciąż potrafią docenić magię wyobraźni. Tę dziwną historię autorstwa Levisa Carolla przedstawią tancerze Zespołu De-eM. Na scenie OCK zobaczymy wszystkich członków zespołu, tj. cztery grupy wiekowe.
Reżyseria spektaklu: Małgorzata Wójcik
Choreografia - Małgorzata, Zuzanna i Bartosz Wójcikowie, scenografia - Grażyna Kulesik, nagłośnienie - Tomasz Bednarczyk, światła - Jakub Bednarski.
Powtórzenie koncertu - 9 VI, godz. 10.00, sala OCK, wstęp 6 zł.
- godz. 18.00, sala OCK, wstęp 6 zł.

Reklama 12-15 VI (środa-sobota)
64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Finał centralny w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa.
Co roku w czerwcu OCK gości znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych.
- mała sala OCK, wstęp wolny.

13 VI (czwartek)
Porozmawiajmy przy herbacie
Tym razem organizatorzy nie zapraszają jednego gościa - bohaterem wieczoru będą wszystkie rodziny z dziećmi, które zechcą przyjść i zaprezentują ulubioną formę wspólnego spędzania czasu. Na każdego, kto podzieli się tym z innymi, czeka niespodzianka.
- spotkanie rodzinne, godz. 17.00, Kultownia OCK, wstęp wolny.

13 VI (czwartek)
Weronika Adamowska - rzeźba
Weronika Adamowska - urodzona w Łomży w 1988 roku. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku rzeźba ze specjalizacją ceramika. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Borcza (2013). Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK za dyplom artystyczny w Instytucie Artystycznym Wydziału Sztuk Pięknych UMK (2014). Działalność twórcza w dziedzinie rzeźby, ceramiki, rysunku, tkaniny artystycznej i scenografii. Nauczycielka rzeźby i technik rzeźbiarskich w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

15 VI (sobota)
Stare dobre małżeństwo
SDM to legendarna grupa wykonująca poezję śpiewaną. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria) po najnowsze.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

16 VI (niedziela)
Bajka o szczęściu
Bajka dla najmłodszych autorstwa Izabeli Degórskiej, utrzymana w klimacie baśni Braci Grimm. W biednej chatce na skraju lasu żyje sobie dziadek z trójką przyjaciół - kogucikiem, świnką i myszką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich wędrowny handlarz i całkowicie zmienia ich życie. Wzruszająca przypowieść o sile prawdziwej przyjaźni.
Wystąpią: Andżelika Parzych, Oliwia Półtorak, Patrycja Laskowska, Hubert Laskowski, Natalia Gabryś, Hanna Trzcińska, Piotr Zagroba, Włodzimierz Gołębiewski, Szymon Grabowski, Aleksandra Piasta, Hubert Majek, Ryś Morka, Dobromiła Napiórkowska
Reżyseria - Anna Filochowska, światło/dźwięk - Mateusz Grzybowski, muzyka - Tadeusz Kowalewski, scenografia - Marek Suski, Grażyna Kulesik.
- premiera spektaklu teatralnego Dziecięcego Teatru Amatorskiego "Niewidzialni", godz. 12.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

16 VI (niedziela)
Blisko (2)
Grupie wokalnej towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie: Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna, Tomasz Kipert - gitara basowa, Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne, kierownictwo artystyczne - Bożena Harasimowicz-Pęza, dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- koncert Grupy Wokalnej Gospel, godz. 18.30, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, wstęp wolny.

Reklama 22 VI (sobota)
35 lat Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka
Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka działa już 35 lat. To szmat czasu. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się ponad 3000 tancerzy, których mogliśmy oglądać w ponad 600 koncertach. Zespół odwiedził wiele miast polskich oraz Niemcy, Finlandię, Rosję, Ukrainę, Węgry, Słowację i Hiszpanię. W jubileuszowym koncercie zobaczymy wszystkie grupy aktualnego składu ZTL w nowym programie ale też byłych tancerzy, którzy wciąż w sercu mają taniec ludowy i folklor.
- koncert jubileuszowy, godz. 12.00 (wstęp wolny), sala OCK.

28 VI (piątek)
Moje miasto i ja
Obejrzymy zdjęcia młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1 uczestniczącej w projekcie o tym samym tytule. Przez kilka miesięcy uczestnicy projektu fotografowali miasto, sami wywoływali filmy i robili odbitki w ciemni pozytywowej podczas zajęć w pracowni fotografii analogowej.
- wernisaż wystawy fotografii, godz. 18.00, hol 2 OCK.
Wyświetleń: 1448 komentarze: 0
31.05.2019, 10:09r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter