wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Spotkanie w sprawie programu usuwania folii

Fot. Urząd Gminy TroszynPrzedstawiciele czterech samorządów gminnych z terenu powiatu ostrołęckiego uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym pilotażu nowego programu finansowania, usuwania folii rolniczych. Na spotkaniu poruszono też kwestię usuwania innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Do dyskusji na temat procedury sporządzania i składania wniosków o dofinansowanie, zostały zaproszone gminy, które będą brały udział w pilotażu Narodowego Funduszu, a są to: Czerwin, Goworowo, Ostrów Mazowiecka, Rzekuń, Stary Lubotyń, Troszyn i Wąsewo. Była to też okazja do przedstawienia ewentualnych zidentyfikowanych problemów związanych z wdrażaniem programu.

Reklama - Stosowanie tworzyw sztucznych w produkcji rolniczej ma wiele zalet, jednak materiał ten nie jest wolny od wad. Największy problem wskazywany przez użytkowników, to krótki okres przydatności w procesie produkcji i zasadniczo brak możliwości ich wtórnego wykorzystania. Folie w praktyce uznawane są za materiały jednorazowego użytku. W konsekwencji wiele gospodarstw boryka się z coraz większą ilością poprodukcyjnych odpadów plastikowych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dostrzegając, że wiele gospodarstw ma ograniczone możliwości skorzystania z usług zakładów recyklingu czy wysokotemperaturowych spalarni uruchomił pilotażowy program, którego głównym celem jest rozpoznanie problemu zagospodarowania folii rolniczych oraz wypracowanie optymalnych warunków organizacji całego systemu ich usuwania - czytamy na stronie gminy Troszyn.

Spotkanie przeprowadzono 23 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Wyświetleń: 880 komentarze: 0
02.06.2019, 00:39r. Drukuj
Powrót