wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Marianna Bączek z Bandyś wśród laureatów nagrody im. Oscara Kolberga (zdjęcia, wideo)

Marianna Bączek i Marek Piórkowski, wójt gminy Czarnia, fot. FacebookMarianna Bączek z Bandyś w gminie Czarnia została laureatką tegorocznej nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej", przyznawanej raz w roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po uroczystym wręczeniu wyróżnień, odbył się plenerowy koncert artystów.

Wydarzenie odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Reklama Laureatami 44 edycji nagrody zostało 12 osób i grup muzycznych. W tym zacnym gronie muzyków z całej Polski znalazła się także przedstawicielka powiatu ostrołęckiego - pani Marianna Bączek - kurpiowska śpiewaczka ze wsi Bandysie w gminie Czarnia. To uznana i niezwykle utalentowana członkini zespołów ludowych Bandysionki i Carniacy.

Wieczorem na dziedzińcu Zamku Królewskiego laureaci zaprezentowali się podczas plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze. W regionalnych strojach i z tradycyjnymi instrumentami wystąpili muzykanci z różnych regionów Polski, w tym także z Kurpiowszczyzny.

Uroczysta gala 44 edycji nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej", przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbyła się 30 maja 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie nagrodakolberga.pl.

Zobacz zdjęcia na facebookowej stronie wójta gminy Czarnia.

Wyświetleń: 988 komentarze: 0
02.06.2019, 00:40r. Drukuj
Powrót