piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Michał Wiśniewski z III LO wyróżniony w konkursie Politechniki Warszawskiej

Fot. archiwum szkołyW Warszawie dokonano podsumowania konkursu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Wśród wyróżnionych finalistów znalazł się także uczeń ostrołęckiego liceum - Michał Wiśniewski.

Była to pierwsza edycja konkursu, w którym uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, a poprzez uczestniczenie w wykładach czy warsztatach organizowanych przez uczelnię, uzyskali dostęp do najlepszej i realizowanej na najwyższym poziomie edukacji.

Reklama - W pierwszym etapie zawodnicy zmagali się z testem z fizyki, matematyki i informatyki, w drugim wykazywali się umiejętnością programowania w języku C++ lub Python oraz wykorzystania arkusza kalkulacyjnego, a w trzecim - finałowym, rozwiązywali problem praktyczny z wykorzystaniem płytki edukacyjnej arduino - czytamy w szkolnej relacji.

Spośród 950 uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców: 7 laureatów i 16 wyróżnionych finalistów. Jednym z wyróżnionych finalistów został Michał Wiśniewski - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

- Uczeń uzyskał uprawnienia do przyjęcia na wiele kierunków Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej poza procedurą egzaminacyjną. Warto przypomnieć, że Michał zdobył wcześniej dwukrotnie tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Infosukces" i indeks Politechniki Łódzkiej - informuje szkoła.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 maja 2019 w Warszawie.
Wyświetleń: 864 komentarze: 0
03.06.2019, 10:58r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter