niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Paczkomaty w Ostrołęce - odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Na terenie całej Polski działają paczkomaty, za pośrednictwem których klienci mogą zarówno odbierać, jak i nadawać paczki. W Ostrołęce stoi już pokaźna liczba paczkomatów. W ostatnich tygodniach na różnych osiedlach przybyły nowe urządzenia.

Gdzie w Ostrołęce znajdziesz paczkomat?
W Ostrołęce paczkomaty znajdują się w kilku lokalizacjach. Jeden z paczkomatów został ustawiony został niedawno na os. Stacja przy ul. Józefa Chełmońskiego 3, przy sklepie Groszek (więcej informacji: https://inpost.pl/paczkomat-ostroleka-ost02n-jozefa-chelmonskiego-paczkomaty-mazowieckie). Mieszkańcy osiedla Wojciechowice będą mieli bliżej do paczkomatu przy ul. Wojska Polskiego 22, który znajduje się przy markecie Biedronka (więcej informacji: https://inpost.pl/paczkomat-ostroleka-ots01n-wojska-polskiego-paczkomaty-mazowieckie).

Reklama Wymienione wyżej paczkomaty to jednak nie wszystkie tego typu urządzenia działające na terenie Ostrołęki - adresy pozostałych można znaleźć tutaj: https://inpost.pl/paczkomaty-ostroleka.

Zalety korzystania z paczkomatów
Popularność paczkomatów ma swoje odzwierciedlenie w ich liczbie na terenie całej Polski. Jak można przeczytać na stronie internetowej InPost, aktualnie klienci mogą korzystać z 4800 urządzeń. Zalet korzystania z tych urządzeń jest sporo. Przede wszystkim użytkowników robiących zakupy na odległość może kusić niska cena. Dostarczenie przesyłki do paczkomatu to jedna z najtańszych usług na rynku - ceny zaczynają się od 14,99 zł. Nie bez znaczenia jest też szybkość dostawy. 98 proc. paczek trafia do wskazanego przez nadawcę paczkomatu następnego dnia po nadaniu.

Z punktu widzenia osób kupujących na odległość, wybór paczkomatu pozwala śledzić trasę przesyłki od momentu jej nadania aż do chwili jej odebrania z urządzenia. Śledzenie przesyłek jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej InPost - wystarczy w odpowiednie pole wpisać 27-cyfrowy numer otrzymany od nadawcy paczki. Wygodnym rozwiązaniem jest też możliwość skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej InPost Mobile, która jest dostępna w sklepach AppStore i GooglePlay. Wyróżnia się ona szeroką funkcjonalnością - gromadzi informacje o wszystkich wysłanych paczkach, wysyła powiadomienia przy każdej zmianie statusu przesyłki oraz daje użytkownikowi dostęp do kodów odbioru i QR.

Reklama Do zalet płynących z korzystania z paczkomatów należy zaliczyć także możliwość odbioru paczki w dowolnym momencie. Paczkomaty są czynne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Znajdują się przy tym w punktach, do których dojazd jest łatwy nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską.

Odbieranie paczek - jak odebrać paczkę z paczkomatu?
Odbieranie przesyłek z paczkomatów jest bardzo proste i trwa mniej niż minutę. Aby odebrać paczkę ze skrytki, potrzeby jest 6-cyfrowy kod. Adresat przesyłki otrzymuje go zawsze na podany numer telefonu komórkowego.

Informacje o kolejnych czynnościach, jakie trzeba wykonać, wyświetlają się na ekranie paczkomatu. Aby odebrać przesyłkę, należy podać numer telefonu komórkowego, na który został przysłany 6-cyfrowy kod, a następnie wspomniany kod. Ta kombinacja otworzy skrytkę z przesyłką.

Osoby, które zdecydują się skorzystać z aplikacji InPost Mobile, otrzymają kod QR, dzięki któremu odbiorą przesyłkę jeszcze szybciej.

Paczkomaty pozwalają też odebrać przesyłkę za pobraniem. Płatność za taką paczkę jest możliwa wyłącznie kartą płatniczą. Osoby, które chcą płacić gotówką, muszą poczekać na przekazanie przesyłki do najbliższego oddziału InPost.

Reklama Nadawanie paczek - jak szybko nadać przesyłkę?
Paczkomaty umożliwiają nadawanie paczek. Zarówno przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż przez internet, jak i indywidualni użytkownicy mogą nadawać przesyłki na dwa sposoby.

Pierwszy sposób polega na nadaniu paczki bezpośrednio w paczkomacie. Nadawanie paczek w paczkomacie jest niezwykle proste - wystarczy wprowadzić dane zgodnie z poleceniami na ekranie, opłacić przesyłkę (możliwa jest jedynie płatność kartą płatniczą), a następnie umieścić ją w skrytce. Potwierdzenie nadania przesyłki zostanie wysłane na adres mailowy nadawcy i odbiorcy przesyłki.

Drugi sposób jest dedykowany przede wszystkim osobom, które paczki nadają często. Za pomocą Managera Paczek można wygenerować specjalne etykiety. Po ich naklejeniu na paczkę, pozostaje jeszcze zeskanowanie numeru paczki przy urządzeniu i podanie nadania z etykiety. Płatność odbywa się elektronicznie z poziomu programu Manager Paczek.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 1560 komentarze: 1
04.06.2019, 09:12r. Drukuj
Powrót


I co z tego @ 16:07, 04.06.2019

IP: 79.184...160

że InPost dostawia nowe, jeśli i tak przy zakupach można wybrać z 3 czy 4.