sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Juwenalia i święto żaków PWSIiP w Łomży (program)

Fot. Jacek BochenkoStudenci z sąsiadującej z Ostrołęką Łomży mają juwenalia. Tydzień Kultury Studenckiej to wielkie święto żaków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, do której uczęszcza wiele osób także z naszego miasta i powiatu. Zobacz atrakcje!

Na czas trwania święta żaków, przygotowano szereg atrakcji - dla dzieci i dorosłych, młodzieży i seniorów, będą koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych, grillowanie, zawody sportowe oraz konkursy i wiele innych.

Reklama - Poza studenckim graniem na Muszli Koncertowej w Łomży 7 czerwca, będą atrakcje dla dzieci i seniorów, grillowanie, rywalizacje na zielonej murawie i wirtualnym boisku oraz łącząca ludzi dobrej woli kwesta pod hasłem "Uratuj Serce Wiktora". Od 3 do 7 czerwca bijące mocno akademickie serce będzie rozprowadzać tlen w Łomży i regionie. Bądźcie z nami. W tym roku celebrujemy nie tylko studencką samorządność, ale także jubileusz 15-lecia naszej ukochanej uczelni - zachęca Magdalena Zach, przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP oraz studentka filologii angielskiej.

Reklama Program wydarzeń:
4 czerwca (wtorek)

Na Starym Rynku odbędą się Nestoralia. To kolejna propozycja studentów i prezydenta Łomży. Poza występami artystycznymi, będą profilaktyczne i popularnonaukowe stoiska, na których seniorzy będą zasięgać porad dietetycznych, fizjoterapeutycznych i
innych.

- To impreza łącząca pokolenia, warto wtedy być z nami. Zapraszamy nie tylko seniorów, także ich rodziny na piknik, podczas którego studenci, ale także wykładowcy uczelni, pokażą seniorom, jak poruszać się po mediach społecznościowych, dbać o bezpieczeństwo danych osobowych, ale także utrzymywać własne ciało w sprawności i zdrowiu - przekonuje Magdalena Zach. Dodaje, że w organizację imprezy aktywnie włączyły się Łomżyńska Rada Seniorów, Dzienny Dom Senior+, Klub Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, zespoły Tabor oraz Maryna.

5 czerwca (środa)
Przy ulicy Akademickiej 1, czyli na kampusie uczelni, odbędzie się Studenckie Grillowanie.
- Ciepłe kiełbaski, karkówka i kaszanka, wspólne chwile przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu, pozwolą na integrację naszego środowiska, luźne rozmowy i zebranie sił przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną - mówi Magdalena Zach i podkreśla, że po
kulinarnym relaksie studenci udadzą się na wirtualne boisko, czyli czeka ich wzorem ubiegłego roku Let’s Play Together.

6 czerwca (czwartek)
To Dzień na Sportowo, podczas którego żacy rzucili wyzwanie pracownikom PWSIiP, zapraszając ich na piłkarskie boisko.
- To będzie dzień, podczas którego weźmiemy odwet za wszystkie niezaliczone egzaminy, nieprzespane noce nad książkami - mówią żartobliwie studenci. Są pewni, że na murawie Orlika przy ulicy Katyńskiej, będą górą. Mecz staruje o godz. 10.00.

7 czerwca (piątek)
Odbędzie się wyczekiwany koncert w łomżyńskim Amfiteatrze przy ulicy Zjazd. Wystąpią między innymi znany raper Małpa, czyli Łukasz Małkiewicz, tekściarz od trzynastego roku życia. W 2019 roku otrzymał Złotą Karetę, nagrodę przyznawaną przez największy toruński dziennik "Nowości". Jego drugi solowy album pt. "Mówi", wydany przez wytwórnię Proximite, uzyskał w 2016 roku status złotej, a w 2018 roku platynowej, płyty. Wykonawca tego samego gatunku muzycznego, Bartosz Krupa, czyli PlanBe, z pewnością zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty "Insomnia", która dotarła do czwartego miejsca polskiej listy przebojów - OLiS. Będzie także oferta dla miłośników popowo-rockowych dźwięków, w które wprowadzi klimatyczny zespół Video - znany z wpadających w ucho utworów "Wszystko jedno", "Kryzysowy" oraz z działalności społecznej. W 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” zespół odebrał nagrodę, w kategorii kultura, za wsparcie osób niesłyszących. Wystąpią również zespoły disco polo - Akcent i Miły Pan, które rozpalają wyobraźnię milionów słuchaczy w Polsce.

Koncert zainauguruje łomżyński wykonawca DJ Bellwether: Accordion live act, czyli Piotr Komorowski, akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat licznych nagród i konkursów, który łączy dźwięki akordeonu z brzmieniami elektronicznymi. Z łomżyńskich wykonawców wystąpi także taneczny team BK Step, pod okiem Marka Kisiela.

- Tego dnia, to dla nas bardzo ważne, będziemy kwestować, aby uratować serce Wiktora, syna Karoliny Grabowskiej, która należy do akademickiej rodziny, jest absolwentką pracy socjalnej naszej uczelni. Chłopczyk ma zaledwie półtora roku, a za sobą wiele trudnych chwil. Zaraz po narodzinach lekarze zdiagnozowali u niego złożoną wadę serca. Rodzice dzielnie walczą o swojego synka, lecz koszty jego leczenia i rehabilitacji znacznie przewyższają ich możliwości finansowe - mówi Magdalena Zach.

Reklama Z pomocą Wiktorowi spieszą studenccy wolontariusze, podczas koncertu będą zbierać do puszek fundusze na leczenie chłopca. Ubrani będą w charakterystyczne koszulki PWSIiP, a na szyjach będą mieli widoczne identyfikatory Fundacji Serce Dziecka z siedzibą w Warszawie.

7 czerwca (piątek) - studenckie granie na Muszli Koncertowej w Łomży
18.00 - DJ Bellwether: accordion live act
18.40 - Mad Bee
19.40 - BK Step
20.00 - Akcent
21.10 - Video
22.20 - PlanBe
23.30 - Małpa
00.40 - Miły Pan

Oficjalna strona wydarzenia: Juwenalia PWSIiP 2019.
Wyświetleń: 3554 komentarze: 1
04.06.2019, 14:11r. Drukuj
Powrót


A kiedy? @ 11:43, 05.06.2019

IP: 178.213...192

a kiedy WSAP ma juwenalia??
Można jeszcze rezerwować miejsca postojowe przy WSAPie?
Czy są jeszcze wolne miejsca? wassat

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter