sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Sprawdź jak się skutecznie odwołać

Banki, firmy pożyczkowe i windykacyjne masowo pozywają Polaków do sądów, w tym do sądu elektronicznego w Lublinie. Smutne informacje stanowią konsekwencję tego, że nasi rodacy nie potrafią uporać się ze spłatą zaciąganych zobowiązań finansowych na czas.

Jeśli jednak otrzymamy nakaz zapłaty z sądu jako pozwani warto się bronić przekonują prawnicy z Fundacji Pomocy Zadłużonym Eurolege. Jak? O tym poniżej.

Reklama Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić otrzymując nakaz zapłaty z sądu, to uspokoić nerwy oraz zanotować datę odbioru przesyłki sądowej. Możesz to uczynić poprzez zapisanie daty odbioru w prawym górnym rogu nakazu zapłaty albo na kopercie adresowanej z sądu. Pamiętaj, aby nie wyrzucać koperty, w której znajdował się nakaz zapłaty wraz z pozwem oraz załącznikami.

Nie zwlekaj! Termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest krótki
W pierwszej kolejności musisz jednak pamiętać o tym, że Twoim przeciwnikiem jest czas. Zaledwie 2 tygodnie - tyle wynosi termin na prawidłowe skonstruowanie pisma z odwołaniem jakim jest sprzeciw od nakazu zapłaty albo zarzuty od nakazu zapłaty. Zaniechanie dokonania powyższej czynności skutkować będzie w niedługim czasie wizytą komornika sądowego. Skutek? Zajęte konto w banku, wynagrodzenie za pracę, renta/emerytura, a nawet ruchomości i nieruchomości. W ten sposób możesz stracić dobytek całego życia! Dlatego jako pozwany powinieneś się bronić i dążyć do sprawiedliwego procesu.

Pamiętaj o formularzu
Z czym najczęściej mają problem pozwani? Okazuje się, że pierwszym schodkiem trudnym do pokonania staje się urzędowy formularz, który trzeba wypełnić. Kiedy pozwany musi z niego skorzystać? Wówczas, kiedy powód składa pozew również na formularzu urzędowym. A co jeśli złożysz sprzeciw albo zarzuty od nakazu zapłaty w innej formie niż wymagana przepisami? Sąd taki środek odwoławczy odrzuci, a Ty sprawę przegrasz. Sędzia nawet nie spojrzy na to, co tam zostało napisane.
Fundacja Pomocy Zadłużonym Eurolege alarmuje, że instytucje finansowe bardzo ochoczo korzystają z postępowań formularzowych. Nawet wtedy, kiedy nie ma takiej proceduralnej konieczności. Pozwanemu zawsze w takiej sytuacji łatwiej się pomylić.

Reklama Pamiętaj o wnioskach i zarzutach
Czy samo złożenie sprzeciwu albo zrzutów od nakazu zapłaty na formularzu jest wystarczające? Praktyka pokazuje, że nie. Pozwany powinien dokładnie określić czy nakaz zapłaty zaskarża w całości czy też w części. Jeśli w części, to musi wskazać w jakiej dokładnie. Bywa to problematyczne dla osób, które na co dzień się tym nie zajmują.

Niestety, ale dużo osób myśli, że poradzi sobie sama. Na to oczywiście liczą prawnicy z firm pożyczkowych, windykacyjnych czy banków. W składanych sprzeciwach i zarzutach od nakazów zapłaty roi się od licznych błędów jak chociażby brak zarzutów procesowych czy brak ich należytego uzasadnienia. Fundacja Pomocy Zadłużonym Eurolege przypomina, że warto skorzystać z fachowej pomocy prawników, którzy znają się na sprawach związanych z antywindykacją. Działanie na własną rękę może przynieść niestety więcej szkód niż korzyści.

Reklama Gdzie szukać pomocy prawnej?
Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu i masz wątpliwości w jaki sposób sporządzić odwołanie, nie ryzykuj, ale zawsze korzystaj z pomocy prawnej specjalistów! Niewielka pomyłka może narazić Cię na przegraną w procesie. Unikniesz przegranej, jeżeli twoją sprawę poprowadzi doświadczony prawnik - adwokat lub radca prawny - znający się na sprawach związanych z antywindykacją. Taką pomoc znajdziesz m.in. w Fundacji Eurolege.

Jak się zgłosić do Fundacji:
Fundacja Pomocy Zadłużonym Eurolegal
Zadzwoń, tel. 530-333-130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 1220 komentarze: 0
08.06.2019, 09:19r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter