czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Łomża: zakończył się Tydzień Kultury Studenckiej (zdjęcia)

Fot. Sebastian ChrzanowskiEnergetycznym koncertem zakończył się Tydzień Kultury Studenckiej zorganizowany przez żaków z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tysiące słuchaczy bawiło się przy dźwiękach hip-hopowych, popowych, rockowych i elektronicznych.

Oprócz undergroundowych kapel i wykonawców, zagrały także popularne w całej Polsce zespoły Akcent i Miły Pan.

Reklama - W tym roku Tydzień Kultury Studenckiej przypadł na jubileusz 15-lecia PWSIiP, dlatego studenci przygotowali oprócz koncertu i integrujących społeczność akademicką atrakcji (meczu studenci kontra wykładowcy, wirtualnych gier i grillowania), także miejski Dzień Dziecka oraz imprezę dedykowaną seniorom, czyli Nestoralia. Najwięcej emocji i dobrej zabawy dostarczyło studenckie granie w plenerze. Na scenie Muszli Koncertowej w Łomży wystąpili: DJ Bellwether, MadBee, Akcent, PlanBe, Małpa, Miły Pan, tancerze ze Studia B.K. Step - informują organizatorzy.

Reklama Podczas imprezy zbierano także pieniądze na leczenie półtorarocznego Wiktora, który potrzebuje kosztownej operacji serca. Ofiarodawcy byli niezwykle hojni, za co dziękowała Karolina Grabowska, mama Wiktora i jednocześnie absolwentka PWSIiP w Łomży. Jej synek urodził się ze złożoną wadą serca. W czternastej dobie życia przeszedł długą i skomplikowaną operację korygującą wadę. Ostatnie badanie Wiktora wykazało zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, zwężenie ujścia lewej komory oraz ciężką niedomykalność zastawki pnia płucnego. Zebrane przez studenckich wolontariuszy pieniądze pomogą uratować serduszko chłopca.

- Ważnym akcentem scenicznych emocji było wejście na scenę zawodniczek AZS PWSIP Metal-Technik, które w fenomenalnym stylu wywalczyły awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Weronika Łuba, Ren Bingran, Aleksandra Jarkowska, Anna Zielińska i ich trener Wacław Tarnacki, pokłonili się w błysku fotograficznych fleszy, w odpryskach świecącego konfetti, łomżyńskiej publiczności. Kilka minut wcześniej "Akademiczki" rozgromiły na własnym boisku zespół MKS Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry, wynikiem 9 do 1 - czytamy w relacji z wydarzenia.

Reklama O godzinie 2.00 w nocy łomżyński amfiteatr opuszczali ostatni miłośnicy dobrej zabawy. Zostali studenci, którzy, jak co roku, porządkują bezpośrednio po koncercie teren masowej imprezy. W niedzielny poranek Muszla Koncertowa tchnęła świeżością, a spacerujący uliczkami i alejkami Starego Rynku mieszkańcy, nawet nie podejrzewali, że przez te nienaruszone trakty przetoczyły się tysiące młodych ludzi, którzy pokazali czym jest prawdziwy łomżing. To nie tylko dobra zabawa, ale także otwarte serce i sportowa waleczność.

- Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom Tygodnia Kultury Studenckiej. Za rok także liczymy na państwa wsparcie, razem możemy zdziałać wiele dobrego - komentuje Magdalena Zach, przewodnicząca samorządu studentów PWSIiP.

Tydzień Kultury Studenckiej w Łomży trwał od 3 do 7 czerwca br. Jednym z patronów medialnych był portal Moja Ostrołęka.

Zobacz zdjęcia:
Juwenalia i święto żaków PWSIiP w Łomży

Więcej zdjęć: Juwenalia i święto żaków PWSIiP w Łomży
Wyświetleń: 2006 komentarze: 2
10.06.2019, 15:07r. Drukuj
Powrót


F92 @ 05:53, 11.06.2019

IP: 188.147...27

Teraz u studentów nie ma kultury...

S @ 09:09, 12.06.2019

IP: 188.146...71

Super