poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Ostrołęccy policjanci ponownie wspierali akcję krwiodawstwa (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceOstrołęka już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce 2019. W wydarzeniu ponownie uczestniczyli też mundurowi z ostrołęckiej komendy policji, którzy zabezpieczali przejazd na motocyklach oraz - co najważniejsze - oddawali krew dla potrzebujących.

Jednym z głównych elementów Motoserca była parada. Cały przejazd zabezpieczali policjanci z ostrołęckiej drogówki. Wśród nich nie mogło zabraknąć mundurowych na motocyklach.

Podczas wydarzenia policjanci wykorzystali też symulator jazdy motorowerem, dzięki któremu każdy uczestnik bez względu na wiek czy posiadane umiejętności mógł w sposób całkowicie bezpieczny spróbować swoich sił jeżdżąc jednośladem.

Reklama - Z tej atrakcji skorzystało blisko 100 młodych miłośników jednośladów. Podczas akcji przedstawiono także symulacje wypadku drogowego. Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji z dziećmi i młodzieżą przeprowadzili też pogadanki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa - zaznacza asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Najważniejsza była jednak krew, którą podczas akcji oddawali również ostrołęccy policjanci. Zebrano jej prawie 203 litry.

- Pamiętajmy, że oddając krew ratujemy życie, ale nie tylko. Przekonała się o tym młoda kobieta, która pierwszy raz w życiu oddając krew wygrała podczas jednego z konkursów motorower. Podczas całej akcji panowała wspaniała atmosfera życzliwości i uśmiechu - mówi oficer prasowy.

Akcja odbyła się w sobotę 8 czerwca.

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w Ostrołęce
Wyświetleń: 769 komentarze: 1
11.06.2019, 09:24r. Drukuj
Powrót


gosc @ 10:00, 11.06.2019

IP: 91.229...26

o sołtys z gwiazdkami