środa, 19 czerwca 2019 r., imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława

Aktualności

Interaktywne warsztaty naukowe w Krysiakach (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy MyszyniecUczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krysiakach gościli animatorów "Zelektryzowanych" z Lublina. Prowadzący warsztaty zaprezentowali niedoszłym naukowcom atrakcyjną edukację, przedstawioną za pomocą interaktywnych warsztatów naukowych.

Występy i doświadczenia zrobiły duże wrażenie na maluchach, które brały czynny udział w spotkaniu. Uczniowie zadawali wiele pytań i rozwiązywali zagadki przygotowane przez gości z Lublina.

Reklama- Miłośnicy nauki, w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyli nam tajniki chemii i fizyki. W ramach pokazów uczniowie mogli obejrzeć m.in. eksperymenty z wodorem, helem, powstanie kondensacji. Nie zabrakło ognia, piany i wybuchów, co uatrakcyjniło przekaz informacji i dostarczyło wielu przeżyć uczestnikom. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten, w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym mówieniem rymowanek. Eksperymenty fizyczno-chemiczne oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w doświadczeniach sprawiły, że spotkanie było nie tylko wartościową lekcją, ale przede wszystkim świetną zabawą. Po raz kolejny okazało się, że nauka nie musi być nudna - czytamy na stronie gminy Myszyniec.

Warsztaty odbyły się 4 czerwca.

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na stronie gminy Myszyniec.

Odsłon: 258 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:01, 13.06.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót