środa, 19 czerwca 2019 r., imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława

Aktualności

Policja apeluje. Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce wystosowali apel do mieszkańców, przypominając o niepozostawianiu dzieci i zwierząt w nagrzanych autach. Panujące w ostatnich dniach na terenie kraju upały, sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom związanym z przegrzaniem organizmu.

Od kilku dni temperatura oscyluje w okolicy 30 stopni. W najbliższych dniach nie zanosi się na zmianę panujących temperatur.

Reklama- Zwykłe roztargnienie dorosłych może być przyczyną tragedii najmłodszych. W związku ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał. Nie powinniśmy zostawiać dziecka w samochodzie nawet na chwilę. Zabierzmy je ze sobą za każdym razem, gdy idziemy do sklepu, czy na pocztę - apeluje asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Wystarczy chwila naszej nieuwagi, a może dojść do tragedii. Pojazdy pozostawione na słońcu bardzo szybko się nagrzewają.

Reklama- Apelujemy również do osób postronnych o czujność. Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna - nie bójmy się zareagować. Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego do nas z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie. Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby. To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. - Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia - dodaje rzecznik.

Za każdym razem kiedy będziemy świadkami takich sytuacji wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Odsłon: 701 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 11:50, 13.06.2019r. Drukuj
Powrót


Pipi @ 11:57, 13.06.2019

IP: 176.109...114

policja to''światła''instytucja... tylko lud ciemny

Pppp @ 13:20, 13.06.2019

IP: 5.173...138

Lo kur.wa dziekuje panie policjant za tajemna wiedze

A babcie mozna zostawic? Bo zaznaczone wyraznie ze tylko zwierzat i dzieci nie?

Vvvv @ 19:18, 13.06.2019

IP: 2a00:f41...7f75

Bardzo dobrze ze się o tym mówi, ale i tak znajdzie się pewnie jakiś tuman że zostawi.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót