wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Aktualności

Policja apeluje. Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce wystosowali apel do mieszkańców, przypominając o niepozostawianiu dzieci i zwierząt w nagrzanych autach. Panujące w ostatnich dniach na terenie kraju upały, sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom związanym z przegrzaniem organizmu.

Od kilku dni temperatura oscyluje w okolicy 30 stopni. W najbliższych dniach nie zanosi się na zmianę panujących temperatur.

Reklama - Zwykłe roztargnienie dorosłych może być przyczyną tragedii najmłodszych. W związku ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał. Nie powinniśmy zostawiać dziecka w samochodzie nawet na chwilę. Zabierzmy je ze sobą za każdym razem, gdy idziemy do sklepu, czy na pocztę - apeluje asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Wystarczy chwila naszej nieuwagi, a może dojść do tragedii. Pojazdy pozostawione na słońcu bardzo szybko się nagrzewają.

Reklama - Apelujemy również do osób postronnych o czujność. Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna - nie bójmy się zareagować. Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego do nas z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie. Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby. To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. - Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia - dodaje rzecznik.

Za każdym razem kiedy będziemy świadkami takich sytuacji wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Wyświetleń: 792 komentarze: 3
13.06.2019, 11:50r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Pipi @ 11:57, 13.06.2019

IP: 176.109...114

policja to''światła''instytucja... tylko lud ciemny

Pppp @ 13:20, 13.06.2019

IP: 5.173...138

Lo kur.wa dziekuje panie policjant za tajemna wiedze

A babcie mozna zostawic? Bo zaznaczone wyraznie ze tylko zwierzat i dzieci nie?

Vvvv @ 19:18, 13.06.2019

IP: 2a00:f41...7f75

Bardzo dobrze ze się o tym mówi, ale i tak znajdzie się pewnie jakiś tuman że zostawi.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
MKKK
Sklep Enter