poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Duży sukces uczniów z Kadzidła (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy KadzidłoZdolni uczniowie klasy VIII A z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych, który był zorganizowany w Warszawie. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Od początku roku szkolnego grupa uczniów klas ósmych i III gimnazjum realizowała program pod hasłem "Ekonomia na co dzień" w ramach zajęć Klubu Młodego Przedsiębiorcy. Uczniowie odnieśli duży sukces, zajmując bardzo wysoką lokatę w konkursie. Poziom trudności zmagań był wysoki.

Reklama - Uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości poprzez gry i zabawy dydaktyczne, spotkania z pracownikami banku, podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym, poprzez udział w konkursach. Z radością informujemy, że uczniowie klasy VIII A: Szymon Bednarczyk, Karol Sęk i Jakub Kowalczyk uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych. W pierwszym etapie konkursu wzięły udział 403 zespoły uczniowskie. W drugim etapie zakwalifikowane grupy zaplanowały działania edukacyjne w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Nasz zespół opracował kampanię społeczną pod hasłem "Nie dla cyberprzestępców!", przygotował spot telewizyjny i prezentację multimedialną o zagrożeniach w sieci. Oprócz wytężonej pracy młodzież miała możliwość zwiedzenia Centrum Pieniądza NBP. Młodzież z 16 zespołów przystąpiła do konkursu z wiedzy ekonomicznej w zakresie bankowości elektronicznej, gospodarowania finansami, oszczędzania, inwestowania, obliczania odsetek. Nasz zespół uzyskał zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Potyczek Ekonomicznych - czytamy na stronie gminy Kadzidło.

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na stronie gminy Kadzidło.
Wyświetleń: 897 komentarze: 0
14.06.2019, 09:13r. Drukuj
Powrót