sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dzień Rodziny w Krysiakach (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy MyszyniecSpołeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Krysiakach zorganizowała uroczystości związane z obchodami Dnia Rodziny. Dodatkowo na zgromadzonych czekało mnóstwo ciekawych atrakcji, połączonych z zorganizowanym z tej okazji festynem.

To wyjątkowe święto udowadnia, jak ważne jest podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami.

Reklama W tym dniu uczniowie podarowali swoim rodzicom wyjątkowe, własnoręcznie wykonane upominki. Wśród atrakcji była duża, dmuchana zjeżdżalnia oraz basen z piłkami. Było też coś dla łasuchów, dzieciaki wcinały watę cukrową i raczyły się smakołykami ze szwedzkiego stołu.

- W dzisiejszym ferworze ludzkich spraw łatwo zapominamy o tym, że pozytywne relacje rodzinne sprzyjają rozwojowi dziecka jako istoty szczęśliwej, kształtują jego postawę i stosunek do ludzi w dorosłym życiu. Ideą pikniku rodzinnego było zorganizowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę. Przybyłych gości przywitała sprzyjająca aura. Dzień Rodziny otworzyła swoim przemówieniem dyrektor, która mówiła o wielkim znaczeniu spędzania wspólnego czasu rodzica z dzieckiem. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Mali wykonawcy pod kierunkiem nauczycieli prezentowali się zgromadzonej publiczności poprzez wiersze, tańce i piosenki. Starsi uczniowie przedstawili inscenizację wiersza "Rzepka" w nowoczesnym wydaniu, deklamowali gadki i śpiewali pieśni kurpiowskie. Część artystyczną zakończył taniec ludowy "Stara baba" - czytamy na stronie gminy Myszyniec.

Reklama Na twarzach rodziców zagościła radość i uśmiech. Wszystkim zapadną w pamięci wrażenia ze wspólnej zabawy. Dzień Rodziny upłynął w radosnej atmosferze. Wywołał pozytywne emocje i udowodnił, że czas spędzony z rodziną jest niezastąpiony.

Impreza odbyła się 2 czerwca na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krysiakach.

Zdjęcia z imprezy są dostępne na stronie gminy Myszyniec.
Wyświetleń: 538 komentarze: 0
14.06.2019, 09:34r. Drukuj
Powrót