poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Przerwy w dostawie wody w gminie Rzekuń. Wójt wydał komunikat

W gminie Rzekuń od kilku już lat pojawiają się problemy z siecią wodociągową. Mieszkańcy, szczególnie w porze letniej, narzekają na słabe ciśnienie wody w kranach lub całkowite przerwy w dostawie wody. Wójt gminy wydał w tej sprawie komunikat.

Na rozwiązanie problemów z wodą czekają zniecierpliwieni mieszkańcy. Największe kłopoty mają m.in. mieszkańcy Dzbenina i Laskowca, gdzie woda z kranów ledwie się sączy i nie pozwala na normalne funkcjonowanie

Reklama - Mamy problem z ciśnieniem wody w Dzbeninie. Każdego roku w porze letniej nie ma odpowiedniego ciśnienia wody w kranach. Czasami w ciągu dnia woda przestaje lecieć z kranu, innym razem wieczorem nie można się umyć, bo ciśnienie za niskie. Czy ktoś coś zrobi z tym problemem czy też będziemy skazani na kolejne lato bez odpowiedniego ciśnienia w kranach? Jak można wybrnąć z takiej sytuacji i gdzie zgłaszać ten problem, aby podjęto jakieś działania? - pisze mieszkaniec Dzbenina.

Lepiej nie jest też w innych miejscowościach na terenie gminy.

- Ciśnienie wody w kranach w miejscowości Laskowiec mamy tak małe, że nie jest możliwe normalne funkcjonowanie. Płacąc tak wysokie rachunki za wodę, oczekuję w zamian, aby móc normalnie korzystać z wodociągu - pisze mieszkaniec Laskowca.

W związku z ustawicznymi problemami, wójt gminy wydał w tej sprawie komunikat. Jak informuje włodarz, powodem takiej sytuacji jest m.in. brak budowy w ostatnich latach stacji uzdatniania wody (SUW), ale też rozbudowa sieci wodociągowej czy nadmierne wykorzystanie wody przez mieszkańców w okresie letnim oraz w czasie długo utrzymujących się upałów i suszy.

Reklama Komunikat Bartosza Podolaka, wójta gminy Rzekuń:
Problem ciśnienia i dostępności wody w okresie letnim występuje w naszej gminie od kilku lat. Powodami takiej sytuacji jest systematyczna rozbudowa sieci wodociągowej, ale też brak budowy SUW przez kilka ostatnich lat. W okresie letnim mieszkańcy podlewają ogródki, ale też w dużym stopniu trawniki i ogrody zielone, co dodatkowo powoduje wytężoną pracę naszych SUW. W tym roku susza powoduje obniżenie lustra wody znajdującego się pod ziemią. Sytuacja suszy dotyka mieszkańców naszej gminy jak również gmin sąsiednich.

Podejmowane działania zmierzające do poprawy tej sytuacji
Obecnie zasililiśmy mieszkańców Naszej Gminy z dwóch dodatkowych źródeł zewnętrznych. Od godziny 13.00 sytuacja powinna się poprawić. Dodatkowe zasuwy i woda będzie uzupełniana w okresie od godz. 22.00 do 7.00. W dzień będą pracowały nasze SUW-y z pełną wydajnością. To powinno doraźnie poprawić sytuację zaopatrywania mieszkańców w wodę przez całą dobę. Zaznaczam, że rozwiązanie jest obecnie w fazie testów, proszę o zgłaszanie uwag. Ewentualnych braków.

Reklama Działania długoterminowe
Obecnie zleciliśmy koncepcję zwodociągowania gminy Rzekuń do 2040 r. Dzięki temu budowana infrastruktura będzie przygotowana na rozbudowę naszej gminy i ujęć wody. Trwają też prace z geologiem poszukującym nowych złóż wody oraz rozmowy z sąsiednim samorządem o wspólnej budowie SUW na styku gmin.

Rozsądne gospodarowanie wodą
Równocześnie zwracam się z prośbą o rozsądne gospodarowanie wodą. Podlewanie ogrodów o wielkich powierzchniach powoduje tak drastyczne ubytki wody, że nasze stacje nie są w stanie poradzić sobie z produkcją. Proszę o rozsądek, rozwagę i zrozumienie, tak, aby wody starczyło dla wszystkich.


Wyświetleń: 5313 komentarze: 55
14.06.2019, 10:35r. Drukuj
Powrót


Ja @ 10:39, 14.06.2019

IP: 176.109...48

Od wczoraj od godziny ok. 13 faktycznie woda się pojawiła w Czarnowcu.

Wiercisław @ 10:52, 14.06.2019

IP: 213.199...1

Więcej na bombelki, mniej na inwestycję w infrastrukturę!

kasia1234 @ 10:58, 14.06.2019

IP: 5.173...107

Na stronie UG Rzekuń podany jest nr telefonu, pod który można zgłaszać wszelkie problemy z awarią wodociągu czy braku wody. Tylko że ten telefon nigdy nie odpowiada !!!! Zaopatrzenie mieszkańców w wodę to jedno z podstawowych zadań gminy. Można żyć bez pikników gminnych ale jak iść spać bez mycia po całym dniu pracy w gospodarstwie ????

mieszkaniec gminy Rzekuń @ 11:01, 14.06.2019

IP: 188.146...193

Niech wójt nie opowiada per...ł ludzoim i bierze się do roboty, woda to podstawowa sprawa bytowa mieszkańców aktualna sytuacja pogodowa pokazuje ,że problem ten jest nie rozwiązany i jak będzie tak dalej to dojdzie do tragicznego stanu sanitarnego .

Nich rada zwróci na ten problem uwagę bo dojdzie do tragedii,
- nie złamujcie się głupotami tylko tym co jest ważne dla bytu mieszkańców; - podstawa to woda ścieki i prąd

Ciekawe czy jest zabezpieczenie stacji pomp w zasilanie awaryjne na wypadek uszkodzenia linii energetycznej

... @ 11:09, 14.06.2019

IP: 188.146...40

Do Godziny niech zadzwoni to mu powie co trzeba zrobić.

Edek D. @ 11:21, 14.06.2019

IP: 5.173...135

Jak mozna byc tak falszywym czlowiekiem? Poprzedniemu wojtowi zablokowal ze swoim klubem inwestycje modernizacji wodociagow, a teraz szuka rozwiazan. Tak samo bylo ze swietlicami wiejskimi, zabrane zostaly srodki przeznaczone na opiekunow tylko po to zeby pozniej "ofiarowac" pieniadze z klubu. Wszystko pod publike......

Do wyżej @ 11:28, 14.06.2019

IP: 5.173...157

Masz rację. Tamten zajmował się inwestycjami to było źle. Wybraliscie tancerz co bladego pojęcia nie ma o zarządzaniu.

Przeszkadzać poprzednikowi z klubem to wiedział jak. Zdejmował kasę z wodociągów.
Godzinie jak nie przeszkadzali to wybudował Się w Drweczy i Rzekuniu wyremontował.
Dalej mu nie pozwolili.

Ten nie wie nawet jak z tego skorzystać.
Nie zadzwoni i nie zapyta bo buta mu nie pozwoli.
Zresztą Pan Godzina pewnie nie chciał by z nim rozmawiać po tym jak na nim psy wieszał. Beznadziejne skargi rozpatrywał.
Zero przyzwoitosci

Blad @ 11:30, 14.06.2019

IP: 5.173...157

SUW w Drweczy

Jeszcz @ 11:33, 14.06.2019

IP: 5.173...157

Z tego co ludzie mówią. Gdyby dziś wybory byly to wynik odwrotny

geolog @ 11:40, 14.06.2019

IP: 2a00:f41...ade8

Suw w Drwęczy oddana w 2013 roku za prawie 3 miliony nowoczesna i dalej problemy z wodą w gminie.

Bartek @ 11:50, 14.06.2019

IP: 188.146...123

Społeczeństwo ma bat na władzę w postaci referendum,tylko nie chce bądź nie potrafi z niego skorzystać. Zobaczcie u nas w Troszynie wójt gospodarz to spokój dopilnowane wszystko aż chce się popatrzeć.A u was tańce hulanki swawolna....
Ale jak ma się wójta tancerza nie gospodarza...
Ja z nim kiedyś w Susku porozmawiałem to od razu mówiłem że do szkoły się uczyć a nie na wójta się pchać.Ale sąsiedzi byli mądrzejsi.Pozdrawiam.

Aaa @ 12:09, 14.06.2019

IP: 83.28...151

Przestancie opowiadać bzdury jak byście się z choinki urwali zasoby wód są coraz mniejsze i tak bedzie ale ludzie tego nie rozumieją tylko kwiatki ogródki wszystko aż kipi piekna trawa na podwórku rośnie i oko cieszy coly czas trąbią żeby oszczędzać wodę ale w Dzbeninie rano i wieczorem to fontanny leją na ogrodki potem pretensja do wójta ogranicz ten dobrobyt na który Cię stać i bedzie lepiej skoro jest susza to i ogrodki muszą odczuć a nie tylko ludzie.

Tadeusz @ 12:21, 14.06.2019

IP: 46.76...93

Jeśli dalej będziemy niszczyc przyrodę.Wycinac bezmyślnie lasy,drzewa,regulowac rzeki,bobry uwac za szkodniki,palic weglem itd. to wkrótce wiele regionow naszego kraju stanie się pustynia.Potrzebne sa rozwiązania na poziomie krajowym.Wicej ekologicznej edukacji,zbiornikow retencyjnycha mniej F 35.totaka pierwsza recepta

Pit @ 12:37, 14.06.2019

IP: 94.254...60

Wójt zamroził prawie 5 mln na żłobek którego nie zdąży oddać pod klucz do 14 grudnia, cudów nie ma,  nic nie robi prócz tańców i lansu a ludziom kity wciska że poprzednik bałagan zostawił. Wiele mu można zarzucić ale ba pewno nie bałagan.  Bałagan to będzie za 5 lat jak się Ci radni obecni w porę nie obudzą bo Ci poprzedniej kadencji to już nawet przestali tłumaczyć że źle wójt robi bo jak grochem o ścianę.
Skoro problemy występują od lat to zamiast tańców i kocyków czy lizaków trzeba się zająć i coś robić a nie nie odbierać telefonów. 
Przewodniczący to jakiś w tej radzie jest? Czemu nikt nie odbiera gdy się dzwoni? Każdy płaci podatki i oczekuje życia w godnych warunkach. Dwa lata temu też były susze ale nigdy nie było takiej sytuacji. Podejrzewam że się pracownicy ZOGu wypięli bo nowy kierownik na dzień dobry dostał gromadę kasy a oni tyle lat zapierd....za grosze więc niech kierownik zarządza. I mają rację.  Trzech szefów to chyba coś mądrego wymyśli zamiast brać kasę bo te trzy stanowiska muszą być dobrze opłacane skoro ostatnio rada przekazała ponad 300 tyś A pracownicy grosza nie dostali.

Z portalu obok @ 12:43, 14.06.2019

IP: 94.254...60

Pierwszą inwestycja ktora wybudował poprzednik był własnie SUW!!!!
Następnie rozbudowa SUW w Rzekuniu.

Na dalsze inwestycje wodociągowe OBŁUDNIKU !!!! nie pozwoliłeś razem z klubem
Kampania sie skończyła. Przestań śmieszny człowieczku składać na poprzednika!!!!!!!!!!!!
Do pięt mu nie dorastasz. Na lekcjach nie uważałaś widocznie i masz spore braki nie tylko w wykształceniu ale i wychowaniu. Tym fałszywym uśmieszkiem tego nie nadrobisz KŁAMCO!


Żeby to było za czasów Godziny to Podolak telewizję by ściągnął ,MO tytuly artykułów na czerwono by drukowała jaki to Godzina nie dobry.Podolak na Facebooku trzy posty by zamieścił z apelem do wójta, gotowym rozwiązaniem problemu.itd ....poszedłby babci w wiaderku wody przyniósł zdjęcie zrobił,zobaczcie ludziska jaki on dobry.....
A teraz co cisza !!!
Wójta nie ma!!!
To problem Godziny!!!

Panie Stanisławie wróć pan do tej Gminy nim on do końca pana dzieło zepsuje .Zofia.


Rzeczywiscie problem jest duży. Trzeba powiedzieć że w Rzekuniu nowa władza nie ma pojęcia o tym co się dzieje.
Pan Godzina wybudował duże ujęcie na Drweczy w szybkim tempie. Potrzeba było wdrożyć działania dalsze w infrastrukturę wodociągowa ale niestety obecny wójt z klubem przez ponad 2 lata blokowali działania. Dzięki temu wygrali wybory ale teraz ręka w nocniku.

Pan Godzina zna gminę jak mało kto i umiał tę wiedzę wykorzystać. Zarządzanie taka gminą to nie ckbis w Lelisie. Tam zresztą też przez względy rodzinne.
Dziś już chyba większość mieszkańców rozumiem swój błąd i słusznie nawołuje by poprzednik wrócił.
Obecnego nikt chyba o rozumienie problemów przedszkola powyżej żłobka i kocyka nie posądza.
Choc sądzę że z tego żłobka to nic nie będzie bo poziom chyba jednak za wysoki.
Zakładam że będzie jak w Miastkowie. Po nie udanej próbie zmiany przywrócono poprzednika

mieszkaniec @ 12:51, 14.06.2019

IP: 37.47...82

W pierwszej kolejności rozwiąż problem z wodą, a później buduj sobie tężnię, zlobki i inne dziwactwa i tańcz całymi dniami.

C.d. @ 12:51, 14.06.2019

IP: 94.254...60

Wójt na Facebooku pisze że problem z brakiem wody występuje od lat 

To może niech wyjaśni jakie kroki poczynił jako radny żeby problem braku wody rozwiązać. 
Czy pisał jakieś interpelacje ,podejmował interwencję a może budżetowal środki na rozbudowę wodociągów? 

A może to radny Podolak wraz z klubem ściągał środki z zadań wodociągowania gminie przeszkadzał wójtowi Godzinie rozbudowę infrastruktury żeby wskoczyć na stołek.A dziś wina poprzednika. Obłudnik .
Już się klub nawet poznał.

Proszę zobaczyć jak wyglądają pasy zieleni przy cmentarzu.  Za Godziny nie do pomyślenia taki bajzel. A pobocza to jakiś kolejny koszmar. Ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i kosiarkami koszą gdzie się da. Czy tak to powinno wyglądać? Co robi tyle tych ludzi nazatrudnianych w gminie? Nie ma nikogo do robót publicznych? Takiego syfu to dawno nie było.

Dwa lata temu to już Podolak zablokował kasę panu Godzinie. Celowo to robił żeby z nim wygrać.

Gdzie są oświadczenia majątkowe bo czekamy wszyscy na oświadczenie wójta i  wycenę domu który pobudował za jakie środki.

Niech wyjaśni cwaniak .Przecież od kilku lat był radnym co robił . Dlaczego nie chciał studni budować ,wodociągów wymieniać Pisał przecież pan Godzina o tym ,dla przykładu wodociąg w Zabiegu chociażby. 
A teraz na poprzednika!!!?
Trzeba było nie psuć budżetu to by woda była !!!Specjalista od psucia!!!A dziś sobie nie radzi to też wina poprzednika bo nie nauczył nie pokazał!Ludzie już zobaczyli poznali co za fachowca wybrali.od lansu chyba.Zlote dziecko PSL.

Ze świeca szukać kogoś kto zadowolony jest z Wójta rządów.  Wykorzystał radnych poprzedniej kadencji a teraz chcesz sam rządzić a nie potrafi i ma problem. Zamiast wieszać psy na kolegach i skłócać ludzi zająć się trzeba ludzkimi potrzebami. Zbierać ploty zamiast pracować dla dobra mieszkańców nie wypada.

do Aaa @ 12:53, 14.06.2019

IP: 80.53...106

Taa, woda z kranu nie leci a w Dzbeninie fontanny leją, leją bo własne studnie mają stuknij się w głowę.

C.d @ 13:00, 14.06.2019

IP: 94.254...60

A kto mu ten komunikat napisał? Ta Nowa Bożenka z ZOGu?
Wcześniej to mu wszystko radni pisali bo sam to nic przecież wysługiwał się ludźmi a sam żadnej skargi komisji rewizyjnej nie rozpatrzył której był przewodniczącym.
A dziś zapomniał już o tych radnych po plecach których się wgramolił na stanowisko, którzy mu kampanię sfinansowali. Nawet nie zadzwoni a to jeszcze psy wiesza przy każdej okazji i kłamie przypisując ludziom pazerność na stołki o które się nigdy nie upominali.
Obrzucał błotem Godzinę, to teraz swoich obrzuca i do wrogów dotychczasowych donosi na nich. To u nich szuka zrozumienia bo swoich kopnął w d.
Wstyd.

Myśl @ 13:11, 14.06.2019

IP: 5.173...41

Mówią:
Daj stanowisko a zobaczysz kim jest.
I oto mamy w pełnej krasie.
Mistrz manipulacji, plotkarstwa, celebryta facebookowy. Na nieszczęście własne wygrał z ludźmi honoru którzy nie będą przytakiwać gdy widzą co się dzieje. A dzieje się źle. Reagują jak należy. Ślepota otoczenia doprowadziła Godzinę do przegranej. Tego wsadzili i Ci sami zdejmą bo ewidentnie pomyłka . Pół roku wystarczyło by to ocenić.
Teraz widać kogo wykorzystuje. Znalazł kolejne które społecznie wspomagają jak mogą. A sam? Po prostu bywa. Jak prawdziwy celebryta . Tylko ten utrzymuje się z naszych podatków.

Kaz @ 13:25, 14.06.2019

IP: 188.147...132

Ludzie, czego oczekujjecie po człowieku który w swoim życiu nic innego nie robił jak lans. Czy kiedykolwiek zrobił cos samodzielnie?, nie. Zajmował się tańcami w Lelisie i czego oczekiwac. Dyletant

Pytanie @ 13:27, 14.06.2019

IP: 5.173...157

Czy wójt ma pozwolenie na budowę żłobka. Dlaczego przetarg unieważnił?

Czy na stronie gminy jest informacja o tym od kogo i za ile
Kupił dzialke. A może na FB?
Żar,ucal poprzednikowi brak informacji. TYLKO tamten niczego nie ukrywał
Pisał na stronie i informowal na sesjach.
Hipokryzja. Obłuda.

Do wyzej @ 13:29, 14.06.2019

IP: 188.147...132

Mieszkańcy Goworowa coraz głośniej mówią o przyłączenia do miasta. Wpływy do budżetu gminy ogromne z tych terenów a inwestycji brak. Nie będą patrzeć jak wydaje kasę na bzdety a tu nic nie robi.

Zenon @ 13:38, 14.06.2019

IP: 178.213...233

Ja głosowałem na Pana Godzinę i dziś nie żałuję bo tak jak on trzymał wszystko pod kontrolą to żaden inny. Dziś gdzie nie pójdę wszyscy krytykują Podolaka i żałują że zagłosowali. Nie podoba się ta ciocia z wujkiem przy władzy. Może gdyby się sprawdzili ale ani jedno ani drugie się nie nadaje. To obsadzanie ludźmi z poza gminy stanowis się również nie podoba. Narzekają ludzie. Mają porównanie. Mądry Polak po szkodzie. Referendum to dobre wyjście bo przez 5 lat tańczyć się nie da.

.. @ 14:02, 14.06.2019

IP: 188.146...123

Zobaccie na Facebooku Mieszkańcy Gminy Rzekun.,jak wojt wczoraj woda się martwił las w Kamienice sadzil,zdjęcia robił a ludzie wody nie mieli.Do wyborów,pa.

Do wyzej @ 14:04, 14.06.2019

IP: 37.30...207

Miało być Gowork

do wyżej @ 14:06, 14.06.2019

IP: 2a01:110f...792c

Oczywiście. To wyjście. Tylko nie trzeba bać sie mściwości nieudaczników a brać za robotę dla dobra moieszkanćów i gminy.

a później przeprosić Pana Stanisława i na nowo przywrócić gminę ludziom.
Odebrać klanom i familii.
Bo teraz jak to w PSL rodzina na swoim. Ciotka wujek i inne klanowe ludki i pobratymcy oto kryterium

Mieszkaniec @ 14:13, 14.06.2019

IP: 5.172...119

I właśnie wychodzi nieudolność ,brak wiedzy.Kto przy zdrowych zmysłach podejmie się budowy Żłobka w pięć miesięcy z oddaniem do użytku? Człowiek który choć odrobinę zna się na budownictwie wie że to nierealne!To nie tańce ,tu można z tygodnia na tydzień imprezę zrobić.Ale w mediach trąbili że jest doacja!Jest!A teraz już nikt nie będzie prostował że dotacji nie będzie.I tak też z tężnią się stanie.Jest takie powiedzenie ,ciszej idziesz dalej zajdziesz.Na koniec roku okaże się ile tych dotacji!

MARCIN @ 14:39, 14.06.2019

IP: 83.28...73

Nie lepiej wam wywiercic własną studnie głębinową tu tel. 693_669_686

do "Zenon" @ 14:40, 14.06.2019

IP: 2a01:110f...10e7

Czego czepiasz się obecnego wójta. Na razie musi zrobić trochę porządku po Stasiu Gadzinie.
A jaki wpływ miał wójt na wybór przewodniczącej Rady Gminy - żadnego wpływu nie miał, faktem natomiast jest że na sekretarza gminy mógł wybrać inną osobę ale to już jego zmartwienie.

Dolek @ 15:08, 14.06.2019

IP: 5.172...217

Pan Godzina to był człowiek i Wójt z klasą. Co wybraliście to macie.

Do do Zenon @ 15:16, 14.06.2019

IP: 188.146...123

Nikt się Podolaka nie czepia.Tylko fakty są takie że miał naprawiać po Godzinie a nie psuć.
Jeżeli chodzi o program rodzina + to poniżej wszelkiej krytyki.
I dziwię się strasznie radnym że się zgodzili .ARzebrowskim to już wcale...

Dodo "Zenon" @ 14:40 @ 15:16, 14.06.2019

IP: 5.173...166

Człowieku. Pan Godzina sprzątał po poprzednikach. Niestety po tym też będzie musiał posprzątać.
Tylko trzeba działać i to szybko referendum bo za 5lat będzie znacznie za późno

Bolek @ 15:39, 14.06.2019

IP: 95.49...235

Precz z Godzina.

Do Bolek @ 16:09, 14.06.2019

IP: 188.146...123

Głupi jesteś

Do wyżej @ 16:14, 14.06.2019

IP: 5.173...166

On z rodziny więc się boi. Wybacz mu. Godzina żadnego wujka nie zatrudnil

Ja @ 18:02, 14.06.2019

IP: 188.147...143

Ależ zwolennikom poprzedniej władzy (a może samej władzy) pęka tyłek po porażce. Co z tego że SUW wybudowane, jak w ciągu kadencji i tak brakowało wody i nic z tym później nie zrobił. Godzina był tragiczny, ale nowy wójt po ostatnich akcjach nie zapowiada się lepiej wg mnie.

Powyżej @ 18:19, 14.06.2019

IP: 5.173...130

Nie zapowiada się ani na dobrego gospodarza ani na dobrego człowieka. Oszukał i okłamał bardzo dużo osób żeby tylko mieć władzę i w radzie cichych, miernych i wiernych. Mają być za i nie zadawać zbędnych pytań.

widzisz @ 18:35, 14.06.2019

IP: 2a01:110f...920e

i to jest zasadnicza różnica
tamten był człowiek z klasą. Próbowano mu dorobić złą twarz. Dziś już ludzi to wiedzą.

Dał sie poznać jako dobry dyrektor i gospodarz. Zmienił oblicze gminy. Uczynił ją przejezdną. Nadrobi sporo zaniedbań kanalizacyjnych. Zatęchłe świetlice uczynił przyjaznymi, Wyposażył jednostki OSP we wszelki potrzebny sprzęt. Współpracował ze starostwem w budowie drug powiatowych

Wybudował SUW w Drweczy i rozbudował w Rzekuniu. Dalej obecny i klub nie pozwolili realizować zadań wodociągowych.

Jaki jest obecny przeczytaj wyżej!!
Samo to że szedł od drzwi do drzwi wieszał psy i żebrał o głosy. Te pocałunki, fałszywe uśmieszki. Ludzie dali sie omamić to teraz mają

Do wyżej @ 19:02, 14.06.2019

IP: 5.173...98

Nikt nie chce żłobka budować.... Śmieli się wszyscy przedsiębiorcy że trzeba nie mieć zupełnie rozeznania żeby oczekiwać budowy żłobka w takim tempie. Do połowy sierpnia pod klucz a do połowy grudnia do użytku. Kpina jakaś. To samo będzie z tężnią. Za wcześnie obwieszczenie sukces! Najpierw robić a potem się chwalić.

. @ 19:38, 14.06.2019

IP: 176.109...62

W Rzekuniu Nie ma wody będą smrody-aaahahahhahaha

wiesek to @ 19:38, 14.06.2019

IP: 31.0...194

czy on sie nadaje na wojta

Siara do Zemon @ 21:20, 14.06.2019

IP: 188.146...111

Piatkie mamy ogarnij swoich czterech

Prawy @ 21:37, 14.06.2019

IP: 31.0...199

Najwazniejsze zeby tuje pod plotem podlewac przez godzine i patrzec czy sasiad patrzy.Ludzie troche racjonalnego myslenia,jest susza,pozdrawiam

Mieszkaniec @ 21:41, 14.06.2019

IP: 178.213...233

Czytam te komentarze i ciężko mi uwierzyć że można w taki sposób wygrać wybory. Szli razem ramię w ramię a teraz w taki sposób się zachować. Okropne. Godzina ich przestrzegał że nie można mu ufać. Chyba Podolak liczył że będą cicho siedzieć i akceptować że ich oszukał. Przeliczył się.

... @ 22:21, 14.06.2019

IP: 188.146...111

Co się dziwisz przez to polityczne dziecko PSL-u.
Podnóżek Augustyniaka

Xyz @ 22:43, 14.06.2019

IP: 188.147...51

Karma wrocila.
Pomówienia ,ploty,wykorzystywanie ludzi do własnych celów politycznych, napuszczanie jednych na drugich,rzekunski program rodzina +.obłuda i hipokryzja.
To nie mogło się udać.A wszystko z klepaniem po plecach causki uściski
i krzywy uśmiech

Z Rzekuna @ 07:46, 15.06.2019

IP: 188.146...76

Poczytałem te komentarze przy porannej kawie i powiem ,,dobrze wam,macie co chcielibyście.Jak się mówiło że niedojrzały za młody bez doświadczenia partyjniak to nie Bartuś da radę o jaki świetny. serdeczny z pomysłem.Jego pomysł na gminę to jego własna korzyść.To było widać nie ważne z kim nie ważne w jaki sposob aby wygrać wybory.Gmina bogata infrastruktura prawie zrobiona przez poprzedniego wójta tylko pikniki we wsiach robić wrogów obłaskawić radę zmarginalizować kasę w kieszeń i jak przełożyć to wszystko na następny sukces wyborczy.
A rzeczywistość go przerosła Brak doświadczenia i pomysłu na rozwój gminy stał się oczywisty to postanowił wskoczyć w buty Godziny.Tylko te okazały się za duże zaduze o trzy numery . Pozdrawiam serdecznie.

Szok @ 08:00, 15.06.2019

IP: 5.173...226

Kto załata dziury na Przemysłowej?

Do wyżej @ 08:08, 15.06.2019

IP: 94.254...43

Nie oskarżaj ludzi dlatego że chcieli zmiany bo mieli takie prawo. Pomylili się i ważne że widzą pomyłkę. Parę osób za stołek oślepło ale tak mają niektórzy. Im dobrze i to najważniejsze, a że innych wykorzystał i oszukał to mało istotne. Każda władza ma kilka marionetek. Na tych nie ma co patrzeć. Ludzie sądzili że młody i wykształcony to da radę. Okazało się że tu trzeba mieć głowę na karku. Umieć zarządzać i mieć ogólne pojęcie o gospodarce gminy. Koordynować pracę podległych placówek. A mamy chaos i bałagan. Zabrakło wiedzy i doświadczenia.
Zmiana konieczna bo wszystko idzie na zatracenie.

?????????? @ 08:16, 15.06.2019

IP: 94.254...185

Dlaczego na stronie urzędu gminy nie ma oświadczeń majątkowych? To jest łamanie prawa. Ktoś ma coś do ukrycia?

Tam nie ma niczego @ 10:28, 15.06.2019

IP: 5.173...19

Panie Stanisławie wróć pan do tej Gminy nim on do końca pana dzieło zepsuje .Zofia.


Rzeczywiscie problem jest duży. Trzeba powiedzieć że w Rzekuniu nowa władza nie ma pojęcia o tym co się dzieje.
Pan Godzina wybudował duże ujęcie na Drweczy w szybkim tempie. Potrzeba było wdrożyć działania dalsze w infrastrukturę wodociągowa ale niestety obecny wójt z klubem przez ponad 2 lata blokowali działania. Dzięki temu wygrali wybory ale teraz ręka w nocniku.

Pan Godzina zna gminę jak mało kto i umiał tę wiedzę wykorzystać. Zarządzanie taka gminą to nie ckbis w Lelisie. Tam zresztą też przez względy rodzinne.
Dziś już chyba większość mieszkańców rozumiem swój błąd i słusznie nawołuje by poprzednik wrócił.
Obecnego nikt chyba o rozumienie problemów przedszkola powyżej żłobka i kocyka nie posądza.
Choc sądzę że z tego żłobka to nic nie będzie bo poziom chyba jednak za wysoki.
Zakładam że będzie jak w Miastkowie. Po nie udanej próbie zmiany przywrócono poprzednika

... @ 10:37, 15.06.2019

IP: 188.147...109

A czemu artykuł schowaliscie .Ludxie mają czas chcą poczytać.Jak o Godzinie artykuły to przez tydzień na pierwszej stronie były.Boli widocznie Bartusia krytyka...Będziesz miał to samo co zrobiłeś poprzednikowi ....
Karma wrocila...

ace @ 12:03, 17.06.2019

IP: 5.173...74

Daliście się ludzie nabrać Podolakowi to teraz macie...a właściwie nie macie smile
Ładne banery i ulotki zamydliły wam oczy a nie patrzyliście na rzeczy ważne. No i teraz wody w kranie brak. Poproście Podolaka to moze wam narysuje...

Ccc @ 21:54, 17.06.2019

IP: 178.213...110

Normalnie brak słów ... Powstają potańcówki dla seniorów i tylko to się liczy. Myśli że może tym oczy zamydli ludziom... Idzie w PiS.. Woda może i leci ale zimna. Idź człowieku zostań wolontariuszem albo kim tam chcesz .... Zginiesz na tym stanowisku ono samo cię zniszczy... Nie dogonisz tego zajączka biedaku . Odpadasz. Poza tym ludzie doskonale widzą i wiedzą kto dostał staże... Przy....sy nikt inny!!!!!!!!!! Życzę nie miłej nocy