wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Dlaczego warto iść na pielgrzymkę do Częstochowy? (wideo)

Fot. kadr z wideoJuż trwają intensywne przygotowania do 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. W tym roku pątnicy będą podążać do Częstochowy kierując się słowami: "Idź za Bożym Duchem". Tradycyjnie pielgrzymi wyruszą na szlak także z Ostrołęki.

Na kanale YouTube 35 PPŁ pojawiają się materiały, w których osoby duchowne oraz świeckie zapraszają do wspólnej wędrówki i przeżywania kontaktu z Bogiem w ten wyjątkowy sposób.

Reklama 35 piesza pielgrzymka łomżyńska wyruszy jak zwykle na początku sierpnia. Pątnicy z różnych zakątków naszej diecezji wyjdą na szlak w różnych dniach i godzinach, tak, aby połączyć poszczególne grupy i już wspólnie dotrzeć do stóp Matki Boskiej Częstochowskiej 13 sierpnia br.

O tym, dlaczego warto iść na pielgrzymkę mówią m.in. księża Łukasz Gołaszewski oraz Adam Ulatowski. A dlaczego warto wyruszyć? To przede wszystkim specyficzny kontakt z Bogiem, wyjątkowe rekolekcje w drodze, to okazja do poznania wielu ludzi, do nawiązania przyjaźni, do zaniesienia swoich intencji, modlitw, próśb, podziękowań Matce Bożej. Pielgrzymka to także forma dwutygodniowego urlopu, wycieczki, ale przede wszystkim bezpośredni kontakt z osobami duchownymi, możliwość spowiedzi, rozmowy, dzielenia się z innymi swoimi problemami, to poznanie ludzkiej życzliwości oraz mnóstwo przygód i doświadczeń.

Zalet pielgrzymki jest ogrom. Obejrzyj i posłuchaj, dlaczego warto iść na pielgrzymkę. Materiał wideo został przygotowany przez zespół medialny 35 PPŁ.

Wyświetleń: 1303 komentarze: 0
16.06.2019, 08:35r. Drukuj
Powrót