wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Szkolenie podstawowe podczas letnich wakacji

Fot. 5 Mazowiecka Brygada Obrony TerytorialnejZbliżające się letnie wakacje, to ponad dwa miesiące odpoczynku od obowiązku szkolnego. Już teraz zaplanuj swój wypoczynek. Zamień tegoroczny relaks na plaży, czy w górach na poligon wojskowy. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza młodych ludzi na szkolenie.

Kwalifikacje wojskowe, które od początku lutego, odbywały się w całej Polsce, dały dowód, że zainteresowanie służbą wojskową wśród młodych ludzi, jest bardzo duże.

Reklama - Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom młodzieży, która w czasie roku szkolnego nie ma możliwości realizacji szkolenia trwającego 16 dni, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza zorganizuje szkolenie podstawowe w czasie trwania letnich wakacji. Tuż po rozdaniu świadectw szkolnych, czyli 22 czerwca rozpocznie się pierwsze wakacyjne szkolenie podstawowe, na które mogą zgłosić się mieszkańcy całego Rejonu Odpowiedzialności Brygady - czyli osoby z Północnego Mazowsza oraz Prawobrzeżnej Warszawy. Szkolenie potrwa do 7 lipca i zakończy się przysięgą wojskową. Drugi termin szkolenia w ramach projektu "Wakacje w WOT", przypada na 24 sierpnia i potrwa do 8 września "16-stka" w tym terminie, została zaplanowana głównie z myślą o studentach, którzy jeszcze nie rozpoczną roku akademickiego - informuje Aneta Szczepaniak rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ćwiczenia to dla młodych ludzi znakomita okazja do wspólnej patriotycznej integracji. Każdy uczestnik ma też możliwość zobaczenia jak wygląda praca zawodowych żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej są już obecne w wielu częściach kraju.

Reklama - 5 Brygada ma rozwinięte cztery bataliony lekkiej piechoty w różnych rejonach Północnego Mazowsza - Siedlce, Komorowo, Zegrze Płd. oraz Ciechanów. Takie rozlokowanie pododdziałów zdecydowanie ułatwia realizację szkoleń rotacyjnych. W zależności od miejsca zamieszkania, ochotnicy mogą szkolić się w batalionie położonym blisko rodzinnej miejscowości żołnierza. Szkolenia w ramach "Wakacje z WOT" będą realizowane w dwunastu brygadach OT - dodaje Aneta Szczepaniak.
Wyświetleń: 1004 komentarze: 2
17.06.2019, 12:53r. Drukuj
Powrót


Gość @ 18:07, 17.06.2019

IP: 2a00:f41...706c

Tylko uważać na upały. Żeby nie było powtórki z WATu.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:05, 18.06.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza"

Cyt.:
"Każdy uczestnik ma też możliwość zobaczenia jak wygląda praca zawodowych żołnierzy."

Że, przepraszam, iż zapytam - jakich kołnierzy? Co WOT, zwany weekendowym wojskiem, ma wspólnego z zawodową armią?