sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Strzelające tuby - czym można strzelać?

W jaki sposób powitać można Parę Młodą wychodzącą z kościoła? Do niedawna wykorzystywało się wyłącznie ryż, monety czy płatki róż. Obecnie coraz częściej spotkać można się ze specjalnymi tubami strzelającymi, które są wygodniejsze w użyciu i lepiej się prezentują.

Jak działają takie gadżety, z jakimi ich rodzajami możemy mieć do czynienia i skąd wziął się zwyczaj obsypywania świeżo upieczonych małżonków? Odpowiedź - poniżej.

Reklama Skąd wziął się zwyczaj obsypywania Młodej Pary?
Tradycja obsypywania ryżem wychodzącej z kościoła Pary Młodej wywodzi się z Chin. W kraju tym uznawany jest on bowiem za symbol płodności oraz powodzenia. W przeszłości ryż był również jednym z elementów używanych podczas różnego rodzaju magicznych rytuałów mających zagwarantować powodzenie w miłości oraz zdrowie na długie lata. A co, jeżeli chodzi o obsypywanie nowożeńców monetami?

Jak głosi tradycja, zagwarantować ma to im powodzenie w strefie materialnej. Zwyczaj ten wywodzi się z okresu Średniowiecza, kiedy to Młodą Parę witali w ten sposób nie tylko goście weselni, lecz również przechodnie. Zadaniem małżonków jest tutaj jak najszybsze zebranie drobnych monet. Ten, kto będzie miał ich więcej, odpowiadać ma za rodzinne finanse.

Jak działają strzelające tuby?
Zasada działania tub wypełnionych płatkami róż, konfetti, serduszkami czy banknotami opiera się o sprężone powietrze zlokalizowane u jej podstawy. Skręcając je oburącz w przeciwnych kierunkach dochodzi do wystrzelenia ich zawartości na wysokość, która sięgać może nawet 8 metrów. Strzelające tuby różnić mogą się od siebie między innymi wysokością. Najczęściej wynosi ona 20, 40 lub 80 centymetrów.

Reklama Zalety strzelających tub
Strzelające tuby to niezwykle efektowny sposób przywitania Pary Młodej. Wypadające z nich płatki róż czy konfetti znakomicie prezentują się na fotografiach i nagraniach video. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, najlepiej zaopatrzyć się w kilka tub w największym rozmiarze. Do zalet tego typu gadżetów, poza estetycznym wyglądem zaliczyć można również niską cenę, która zaczyna się już od około 7 złotych za sztukę.

Alternatywy dla strzelających tub
Wychodzącą z kościoła Parę Młodą przywitać można również w nieco bardziej tradycyjny sposób, obsypując konfetti lub płatkami róż. Aby dekoracje te prezentowały się w pełni estetycznie, warto umieścić je w specjalnym koszyczku lub rożku. Zadanie to warto powierzyć najmłodszym członkom rodziny - będzie to dla nich świetna frajda.

Kolejny ciekawy sposób to puszczanie baniek mydlanych w kierunku nowożeńców. Wyjątkowo elegancko prezentować będą się te umieszczone w pojemniczku w kształcie łabędzia czy tortu weselnego. Młodą Parę przywitać można także małymi cukierkami. Taki sposób znakomicie sprawdzi się na weselu, na które zaproszone zostało dużo dzieci.

Reklama Jak inaczej wykorzystać można strzelające tuby?
Wbrew pozorom, strzelające tuby sprawdzą się nie tylko podczas wesela. To znakomity sposób na urozmaicenie imprez urodzinowych, halloweenowych, sylwestrowych czy karnawałowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby taką tubę wykorzystać podczas Baby Shower, informując zaproszonych gości o płci dziecka.

W przypadku dziewczynki będzie to konfetti różowe, chłopca - niebieskie. Takie tuby bardzo często stosuje się także w trakcie imprez sportowych lub muzycznych, najczęściej w kulminacyjnym ich momencie. Mnogość dostępnych rodzajów wypełnień i kolorów pozwoli na odpowiednie dopasowanie dekoracji do charakteru danego wydarzenia i indywidualnych preferencji organizatorów. W tubie znajdować mogą się także nie jedna, lecz dwa rodzaje ozdób, na przykład płatki róż i serca.
Wybierając się na przyjęcie weselne, warto zakupić gadżet taki, jak strzelające tuby. Taka niespodzianka z pewnością mile zaskoczy Parę Młodą i stanowić będzie doskonałą pamiątkę. Gadżet ten wykorzystać można również podczas innego rodzaju imprez, na przykład karnawałowych.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 698 komentarze: 1
18.06.2019, 09:05r. Drukuj
Powrót


Ola @ 11:57, 19.06.2019

IP: 188.147...94

A kto będzie te papiery sprzątał chyba młodzi bo zaraz latają po ulicy i nie tylko. Zanim się strzeli to użyj rozumu i pomyśl. Jak rzucali kasę to chociaż dzieci wyzbierały a papiery niech młodzi zbierają bo to ich