sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Gęsta broda na lato - poradnik jak zapuścić brodę

Chociaż dzisiaj broda bardziej niż kiedykolwiek uchodzi za atrybut męskości, to jeszcze do niedawna jej status nie był tak oczywisty. Zarośnięty mężczyzna często oceniany był jako niechlujny typ, który cechuje się brakiem elegancji. Co się więc zmieniło?

Czemu współcześnie brodę zapuszcza coraz więcej panów? Wydaje się, że kluczem do zrozumienia tego fenomenu jest… jej wygląd. Nie odstrasza, jak dawniej, lecz zwiększa atrakcyjność. Jak więc ją zapuścić, żeby prezentowała się faktycznie stylowo? Jak pielęgnować, dbać o jej idealny wygląd? O tym wszystkim poniżej!

Reklama Broda - dawniej i dziś
Zmieniające się trendy w modzie potrafią zaskoczyć nawet największego znawcę tematu, bo kto by przypuszczał jeszcze kilka lat temu, że broda - znak szczególny każdego mężczyzny - stanie się tak wdzięcznym materiałem do pielęgnacji, układania i częstych wizyt w barber shopach (czyli miejscach, w których zatroszczą się o nasz zarost). W przeszłości wystarczała żyletka, by się jej pozbyć, a pozostawiona przypominała raczej nieprzebytą knieję niż pomysłowo ukształtowaną, stylową formę. Nie dziwi więc, że na fali tej dzisiejszej popularności zarostu, wielu mężczyzn zaczyna poważnie myśleć nad zapuszczaniem brody. Jeśli i my mamy takie plany, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach!

Najlepszy czas na zapuszczenie brody?
Przede wszystkim, nim pozwolimy jej rosnąć, wybierzmy na to odpowiedni moment. Odnosi się to szczególnie do panów, którzy nigdy wcześniej nie mieli dużego zarostu i nie są pewni, czy jej bujność będzie pasowała do urody. Różnie z tym bywa, bo nie zawsze to, co idealnie prezentuje się u jednej osoby, niekoniecznie będzie takie u innej. Z tego powodu, idealnym czasem na zapuszczenie brody jest urlop, ponieważ żaden z naszych współpracowników z pracy nie będzie komentował efektów całego procesu. Okres ten nie powinien być krótszy niż cztery tygodnie. Weźmy też pod uwagę, jaka stylizacja najlepiej nam pasuje, oceniając kształt twarzy i gęstość zarostu.

Reklama Co wpływa na wygląd brody?
Jak wspominaliśmy - nie jest sztuką zapuścić brodę, ważne zaś jest to, jak będzie się prezentować. Gdy już podejmiemy decyzję, że chcemy wzbogacić swoją twarz o zarost, warto zacząć ją odpowiednio pielęgnować, co oznacza rozczesywanie, mycie i podcinanie. Wszystkie te czynności mają wpływ na to, w jakiej kondycji jest broda. Czesanie wzmacnia meszki włosowe, powodując szybszy porost włosów. Dzięki temu jednocześnie łatwo pozbyć się drobnych zanieczyszczeń.

Jeśli chodzi o mycie, to najlepiej do tego celu nadaje się specjalny szampon do brody, choć taką pielęgnację warto wzbogacić dodatkowo o inne preparaty jak balsam do brody czy olejek do brody. No i oczywiście regularnie ją podcinajmy, aby zachować jej stylowy, nienaganny wygląd.

Ważne zasady, których należy przestrzegać

1. Jakie są granice naszego zarostu?
Musimy odpowiedzieć sobie na to pytanie, wytyczając miejsce, do jakiego poziomu będzie rosła broda. Żeby to zrobić, wykorzystajmy do tego celu mokrą maszynki do golenia. Przy jej pomocy, usuńmy zarost na linii od ucha do kącika ust. Dobrze też wyznaczyć taką granicę, która oddziela brodę od szyi.

2. Inwestycja w niezbędny sprzęt.
Odpowiednie narzędzia są kluczem do sukcesu także podczas zapuszczania brody, z tego względu najlepsza jest maszynka z trymerem, bo pomaga w zarysowaniu konturów brody. Przydaje się również szczotka, jaką efektywnie rozczeszemy zarost. Specjalne włosie (wykonane z włosów dzika) masuje skórę i pobudza cebulki. Pamiętajmy również o odpowiednim grzebieniu, który jest szczególnie przydatny do drobnych poprawek. Używany dość często w ciągu dnia pozwala nie tylko okiełznać brodę, ale i modnie ją wystylizować. Przy jego pomocy zbierzemy z niej nadmiar olejku lub balsamu. Dostępne są grzebienie z plastiku i lepsze, ale i droższe - wykonane z metalu.

Reklama 3. Zadbajmy o dietę!
Niektórzy są zdumieni, że to, co jemy, ma wpływ na brodę, zresztą nie tylko na nią, bo ogólnie włosy potrzebują zdrowego, zbilansowanego jedzenia. Dlatego też warto do swojego jadłospisu wprowadzić awokado, orzechy, tłuste ryby, jak również owoce (cytryna, jabłka, morele) oraz warzywa.

4. Zatroszczmy się o spokój ducha
Nie tylko dieta jest ważna, bo jeśli zależy nam na naprawdę pięknym, zdrowym zaroście, powinniśmy ograniczyć chroniczny stres i przemęczenie. Niepokój, zamartwianie się - te stany wpływają na wypadanie włosów, więc także tych z brody, brak snu zaś to zero energii, co nie pozwala organizmowi na regenerację. A przecież, w nocy, gdy śpimy, broda rośnie najszybciej.

Marzenia o pięknej, modnej i stylowej brodzie mogą się urzeczywistnić, ale musimy się przygotować do ciężkiej i systematycznej pracy. Potrzeba determinacji oraz przestrzegania wspomnianych w artykule zasad. Zamiast pozwolić jej rosnąć, co przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego (zarost stanie się nieestetyczny i ciężej go będzie później doprowadzić do ładu), starajmy się opanować jej pęd do coraz wyraźniejszej dominacji na naszej twarzy. Ukróćmy jej ambicje, stosując odpowiednie środki (szampony, olejki, balsamy itd.) i asortyment (grzebienie, szczotki itp.), które znajdziemy w sklepie dlagentlemana.pl.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 1220 komentarze: 1
18.06.2019, 09:12r. Drukuj
Powrót


Xxx @ 22:41, 19.06.2019

IP: 5.172...158

Brodacze nie d...mają każdy to wie

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter