środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Radna wnioskuje o pielęgnację drzew wzdłuż obwodnicy

Wzdłuż ulic Pęksy, Bohaterów Westerplatte, Solidarności i Bohaterów Warszawy dokonano nasadzenia liściastych drzewek. Do prezydenta miasta wpłynęła interpelacja z prośbą, aby dokonać stosownej pielęgnacji tych drzewek, bo część z nich mogło ulec uszkodzeniu.

Jak zauważyła radna Grażyna Sosnowska, niektóre z drzewek nie pokryło się liśćmi, a kilka drzewostanów jest nadłamanych.

Reklama - Po wybudowaniu tzw. małej obwodnicy, na trawnikach wzdłuż tej ulicy zostały posadzone drzewa liściaste. Każdej wiosny można zauważyć, że część z nich nie pokryło się liśćmi. Kilkanaście drzew jest złamanych, wiele z nich nie zostało przymocowane do podpór. Myślę, że miasto chce, aby zasadzone kilka lat temu drzewa były ozdobą tej drogi. Problem dotyczy odcinka od ronda 5 Pułku Ułanów Zasławskich do ronda Honorowych Dawców Krwi. Proszę, o wykonanie pielęgnacji tych drzew. W moim odczuciu będzie to niewielki koszt, bo to tylko zakup opasek zaciskowych do przymocowania drzew, usunięcie niepotrzebnych podpór i ewentualne uzupełnienie drzewostanu. Działania takie znacznie poprawią wizerunek tej ulicy - pisze radna.

Interpelacja wpłynęła do urzędu miasta 21 czerwca br. Prezydent ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi.

 

Wyświetleń: 798 komentarze: 1
23.06.2019, 13:24r. Drukuj
Powrót


Barbara @ 19:00, 25.06.2019

IP: 83.28...176

Drzewka młode powinny być trochę bardziej zadbane i po posadzeniu przez jakiś czas podlewane ,tu tego nie było, a co gorsze osoby które je sadziły zamiast zrobić przy drzewku dołek żeby tą wodą ,nawet z deszczu zatrzymać to usypali kopczyk pod drzewkiem,bez mózgowce jakieś a nie ogrodnicy.Połowa się nie przyjęła część wandale połamali, aż żal patrzeć,szkoda pieniędzy,ale plan wykonali ,urzędasy.......!!!!