poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Trzy powody dla których warto mieć orbitrek w domu

Wydaje się, że jesteśmy dziś bardziej świadomi, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczymy więc regularnie, zarówno w domu, na świeżym powietrzu, jak i na siłowni. Urządzeniem, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność, jest orbitrek

Jeśli jeszcze go nie mamy, sprawdźmy, dlaczego warto to zmienić!

Reklama Jak wybrać odpowiedni orbitrek?

Chcąc rozpocząć przygodę z bardziej sportowym trybem życia, zastanawiamy się, jakie działania podjąć. Oferta sklepów stacjonarnych i internetowych jest bardzo bogata, co nie tylko nie ułatwia wyboru, ale i co gorsza - zniechęca do zakupów, bo łatwo się pogubić w tej całej nieznanej dla nas materii. Tymczasem trzeba zacząć od spokojnej analizy tego, w jakim stanie kondycyjnym jesteśmy i na tej podstawie zdecydować się na odpowiedni sprzęt. Wymierną pomocą, co będzie dla nas w danym momencie, służą profesjonalny doradcy ze sklepu prosportowy.pl, którzy nakierują na właściwe tory, dobierając dla nas optymalne rozwiązanie. Często dla początkujących, jak i zaawansowanych polecany jest właśnie orbitrek. Co absolutnie nie dziwi, co potwierdzają jego najważniejsze zalety!

Intensywność oraz wszechstronność

Orbitrek, określany również jako trenażer eliptyczny oraz crosstrainer, to niezawodna maszyna do treningu tlenowego, zapewniająca pobudzenie i lepszy wygląd dolnych, jak i górnych partii ciała. Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji, by zacząć trening z orbitrekiem, bo technika ćwiczeń jest łatwa, zresztą to samo powiemy o planie treningowym, jaki nie jest ani trochę skomplikowany.

Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie ud, pośladków, łydek, ramion, klatki piersiowej i pleców, dzięki czemu cała sylwetka - a nie tylko poszczególne jej części - prezentują się zdrowo i atrakcyjnie. Skuteczność orbitreków polega na tym, że zapewniają większą intensywność treningu, szczególnie gdy porównamy je z inną aktywnością, na przykład na bieżni czy rowerku treningowym. Więcej o tym znajdziemy pod adresem Rower magnetyczny czy orbitrek - co jest w stanie lepiej nas odchudzić?

Ochronisz ciało, a szczególnie stawy

Orbitrek jest nie tylko doskonałym kompanem codziennych, przynoszących wymierne efekty ćwiczeń, ale jednocześnie nie szkodzi naszym stawom. To właśnie niski poziom obciążenia w tych ruchomych połączeniach między składnikami szkieletu, jest jedną z większych zalet. Trening na rowerze eliptycznym zapewnia bowiem efekty podobne do tych, które uzyskać można podczas joggingu, różnica jednak polega na tym, że nasze stawy - już po skończonej aktywności - są w doskonałym stanie.

To dlatego, że w czasie biegu oddziałuje na nie nasza cała masa, co ma negatywne oddziaływanie na kolana, łydki, kostki, ale i plecy. Ćwicząc na orbitreku, nie musimy się o to bać, bo nogi cały czas pozostają w kontakcie z urządzeniem, a więc nacisk na stawy jest zdecydowanie mniejszy.

Reklama Ćwiczymy, kiedy chcemy

Tak, to takie proste, ale rzeczywiście, mając orbitreka w domu, możemy wykorzystać każdą wolną chwilę, aby poprawić swoją kondycję. Zamiast chodzić na siłownię czy uprawiać jogging, nierzadko daleko od domu (bo np. nie mamy parku w pobliżu), kiedy tylko chcemy, wskakujemy na orbitrek i ruszamy przed siebie.

Wiadomo, że warto mieć zaplanowane treningi i gorąco do tego zachęcamy, lecz z drugiej strony powinniśmy też wykorzystywać te momenty, gdy w zasadzie nie mamy nic do roboty, bo to właśnie najlepszy czas, aby pobudzić ciało do działania. Łatwo w ten sposób rozładować stresy i napięcia, bo porządne “wyżycie się” to idealny sposób, żeby poczuć się lepiej. Nie ma też przeszkód, by oglądać swój ulubiony serial w telewizji bądź na komputerze, gdy w tym samym momencie ćwiczymy na orbitreku.

Orbitrek to więc niezwykle wszechstronny sprzęt, który pozwala na intensywny i efektywny trening każdego dnia. Mimo że aktywność potrafi być bardzo energiczna, nie wpływa to negatywnie na stawy, jakie łatwo obciążyć, na przykład uprawiając jogging. I co najważniejsze - mając go w domu, nie potrzebujemy nic innego, aby zatroszczyć się o piękną, atrakcyjną sylwetkę.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1272 komentarze: 1
24.06.2019, 09:36r. Drukuj
Powrót


eduarda @ 19:19, 24.06.2019

IP: 185.166...55

Mam orbitrek w domu. Od kilku lat stoi i służy za wieszak.

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter