środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie. Nawet na chwilę!

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce wystosowali apel do mieszkańców, przypominając o niepozostawianiu dzieci i zwierząt w nagrzanych autach. Panujące w ostatnich dniach upały, sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom związanym z przegrzaniem organizmu.

W związku ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał.

Reklama - Od kilku temperatura oscyluje w okolicy 30 stopni. W związku z tym nasze zachowanie w kontekście pozostawiania naszego dziecka np. podczas szybkich zakupów powinno ulec zmianie. Nie powinniśmy zostawiać dziecka w samochodzie nawet na chwilę. Zabierzmy je ze sobą za każdym razem, gdy idziemy do sklepu, czy na pocztę. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej "krótkiej chwili" wydarzy się tragedia - zaznacza asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

W upalny dzień temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta bardzo szybko. Dodatkowo, gdy dziecko płacze, krzyczy, potrzebuje jeszcze więcej tlenu niż normalnie, wtedy nawet niewielkie niedotlenienie wywoływać może u niego stany lękowe.

Reklama - Apelujemy również do osób postronnych o czujność. Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna - nie bójmy się zareagować. Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego do nas z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie - dodaje rzecznik.

Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby. To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia.

Za każdym razem kiedy będziemy świadkami takich sytuacji wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Wyświetleń: 682 komentarze: 1
26.06.2019, 11:30r. Drukuj
Powrót


Wos @ 19:10, 26.06.2019

IP: 37.47...6

Ok ok nie pozostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie

A mam takie pytanie do naszej kochanej policji bo jak wiadomo karacie jeśli silnik włączony na postuje przez dłuższy moment ..

Co gdy jestem kierowcą ciężarówki auto nie posiada klimatyzacji postojowej i kręcąc pauzę 9-11godzin w szczerym słońcu mam się kisić w puszczę jedynie opuścić szyby ? Co przy dzisiejszej temp 38" chu..ja pomoże.

Jakiś czas temu słyszałem że kierowca stał kręcił pauzę na parkingu z włączonym silnikiem "chłodził kabinę klimatyzacja" i ktoś zadzwonił na policję że silnik długo jest uruchomiony policja przyjechała i chciała pincet wlepić ja się pytam za co? Za schładzanie się ? wy nie stoicie z włączoną klima? W zimę z ogrzewaniem ?