wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pijany kierowca uderzył w barierki

Policjanci z komisariatu w Myszyńcu zatrzymali mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który rozbił swoje audi będąc pod wpływem alkoholu. To jednak nie koniec historii. Pijany kierowca chciał jeszcze ciągnikiem rolniczym odholować na posesję rozbite auto.

Na szczęście do tego nie doszło.

Reklama - Brakiem wyobraźni wykazał się kolejny mieszkaniec naszego powiatu, który jadąc od strony miejscowości Wejdo w stronę Zalasu na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w barierki ochraniające przepust wodny. Na szczęście na poboczu nie było pieszych, ani rowerzystów. Kierowca po zdarzeniu wydostał się z rozbitego auta i poszedł do pobliskiej posesji pożyczyć ciągnik, aby wydostać pojazd na drogę i odholować go do domu. Odpowiedzialny członek jego rodziny widząc, że jest pijany odmówił mu pomocy. Po chwili na posesji byli już policjanci, którzy poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Jego wynik to 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy oraz przesłuchali świadków tego zdarzenia. Zatrzymanie mężczyzny i udaremnienie mu dalszej jazdy było możliwe dzięki szybkiej reakcji myszynieckich policjantów oraz zgłoszeniu postronnej osoby - informuje asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Reklama Wielu kierowców nadal siada za kierownicą po spożyciu alkoholu, a takie zachowanie stwarza duże prawdopodobieństwo tragedii.

- Zdarzają się sytuację, że po fakcie sprawcy wypadków drogowych i ich bliscy dosłownie płaczą, chcąc za wszelką cenę cofnąć czas. Niestety jest to niemożliwe, dlatego apelujemy o odpowiedzialność w tym zakresie. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Wyciągajmy wnioski z tragicznych sytuacji na drodze, które miały miejsce na terenie naszego miasta i powiatu i nie pozwólmy, abyśmy byli ofiarą przez naszą głupotę - dodaje rzecznik.

Niedługo mężczyzna będzie się tłumaczył ze swojego postępowania przed sądem.

Oprócz wysokiej grzywny za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić na dwa lata do więzienia, a gdy spowodujemy w takim stanie wypadek śmiertelny czas spędzony w zakładzie karnym może wynieść nawet 12 lat.

Wyświetleń: 2626 komentarze: 1
01.07.2019, 15:57r. Drukuj
Powrót


Kolo @ 12:54, 03.07.2019

IP: 188.147...222

Kolejny bez wyobraźni i mózgu.Ciągle w tym kraju są za małe kary za jazdę pod wpływem