poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": niski stan wody na Narwi i zamknięty szlak żeglowny (wideo)

Stan wody na Narwi w Ostrołęce jest bardzo niski. Jest tak źle, że odnotowano jeden z najwyższych ubytków wody w rzece, ogłoszono stan suszy hydrologicznej i zamknięto szlak żeglowny. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".

Największe utrudnienia są w okolicach ostrołęckiej elektrowni, przy której jest zlokalizowany jaz spiętrzający wodę.

Reklama - Rzeka przekroczyła stany, które są określane jako średnio-niskie z wielolecia czyli jesteśmy w okresie niżówek, które zbliżają się do ekstremalnych. Głębokość tranzytowa dla tego szlaku wynosi jeden metr, w tej chwili wodowskazy pokazują 52 centymetry  - mówił Ireneusz Majdak z Przedsiębiorstwa Wody Polskie.

Szlak żeglowny został obecnie zamknięty, a wszyscy, którzy decydują się pływać po Narwi robią to na własną odpowiedzialność.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Zdjęcie: kadr z "Kuriera Mazowieckiego"

Wyświetleń: 2506 komentarze: 2
04.07.2019, 14:28r. Drukuj
Powrót


kolo @ 23:47, 04.07.2019

IP: 176.109...155

A miało być tak pięknie ,a prac nad szlakiem wodnym nie widać . Jaz zamknięty ,można sobie popływać jedynie pychówką . Łódki w porcie stoją bo się właściciele boją ze śruby pourywają. I tak pewnie będą stały do jesieni :) . A jak ktoś będzie się topił albo kłusował to nawet łódki nie zwodują po slip na nowej plaży to porażka , można tylko sprzęt rozwalić . i wtedy kasa się znajdzie na nową łódkę , ale żeby slip zrobić z prawdziwego zdarzenia przy niskim stanie wody to niema kasy .

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 00:41, 05.07.2019

IP: 188.147...104

kolo, o jakich pracach nad szlakiem wodnym piszesz?

Po prostu wody w rzece jest za mało.

"Głębokość tranzytowa dla tego szlaku wynosi jeden metr, w tej chwili wodowskazy pokazują 52 centymetry - mówił Ireneusz Majdak z Przedsiębiorstwa Wody Polskie."

Co, mają pogłębić rzekę na szerokość np. Omulwi? W wielu rzekach jest podobny problem z wodą.