sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wspólne działania dla bezpieczeństwa harcerzy

Ostrołęccy funkcjonariusze wspólnie z innymi jednostkami i wójtem gminy Kadzidło prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób wypoczywających pod namiotami. Wszystko po to, by harcerze miło wspominali ten wakacyjny czas.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, wspólnie z wójtem gminy Kadzidło, ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Ochotniczych Straży Pożarnych w Kadzidle i Wachu oraz pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce, Nadleśnictw Ostrołęka, Myszyniec i Parciaki prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób wypoczywających pod namiotami.

Reklama Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób wypoczywających pod namiotami rozpoczęły się 19 czerwca br. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Został tam podpisany Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami.

- Efektem tego porozumienia są działania polegające na sprawdzeniu przez funkcjonariuszy policji i straży pożarnej oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce i nadleśnictwa miejsca planowanego obozu harcerskiego przed rozpoczęciem wypoczynku, ponownego jego sprawdzenia po jego rozpoczęciu i kontroli tego miejsca w trakcie trwania wypoczynku - informują policjanci.

Reklama Wymienione służby poza kwestiami bezpieczeństwa odnoszącymi się do samego miejsca obozowania, dróg ewakuacyjnych i środków łączności w razie zaistnienia sytuacji niebezpiecznej, przeprowadzają również działania profilaktyczne ukierunkowane na szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Działania takie to m.in. spotkania, prelekcje, pokazy oraz dystrybucja ulotek informacyjno-edukacyjnych przestrzegających przed niebezpieczeństwem.

Tego typu działania przeprowadzili już mundurowi z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Posterunku Policji w Kadzidle wraz z miejscowymi strażakami-ochotnikami i przedstawicielami nadleśnictwa, a  także policyjni profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Tego typu działania cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, przez co przebiegają w miłej i ciepłej atmosferze.

Wyświetleń: 802 komentarze: 0
05.07.2019, 10:23r. Drukuj
Powrót