sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Telefon ciągle rozbrzmiewa - kto dzwoni?

Codziennie nasz telefon odzywa się od kilku do kilkunastu razy. Dzwonią bliscy, znajomi, przyjaciele, opiekunki dzieci, współpracownicy, szef, partnerzy biznesowi. Jeśli mamy ich numery zapisane w pamięci telefonu to wiemy, czy warto takie połączenie odebrać, czy też nie.

Wszystko zależy od naszych aktualnych potrzeb, czy mamy ochotę w ogóle rozmawiać, czy wolimy odłożyć to na później. Są jednak takie numery, przy których nie do końca wiemy jak mamy się zachować. To te nieznane. Czy istnieje sposób na sprawdzenie kto do nas dzwonił?

Reklama Uporczywe dzwonienie krokiem od wielkiej straty

Kiedy nasz telefon się tak rozdzwania, a na ekranie pojawia się ciąg cyfr, który daje nam informację, że to nieznany numer - nie powinniśmy machinalnie odbierać, jak większość osób ma w zwyczaju. Abstrahując już od tego, że w większości to telemarketerzy, którzy chcą nam wcisnąć kolejną niesamowitą ofertę to może być to również atak, jaki wymierzają w nas oszuści. Od czasu, kiedy większość firm ma zgodę marketingową na kontaktowanie się z nami (z różnych punktów) to i fałszerze robią swoje - dzwonią i dzwonią, aż do skutku. Aż ktoś nie stwierdzi, że to coś istotnego i ważnego, i odbierze. A potem okazuje się, że nagle jesteśmy szczuplejsi o paręnaście złotych (w najlepszym przypadku o paręnaście) albo o swoje dane osobowe. I co w takim przypadku? Przecież dobrowolnie odebraliśmy telefon. A przecież tyle się o tym mówi, aby uważać jakie numery odbieramy.

Reklama Kiedy chcesz mieć spokojną głowę...

...po prostu sprawdź kto dzwonił albo dzwoni. A jest to dziecinnie proste i nawet najmłodsze dziecko zapytane jak to zrobić poda poprawną odpowiedź. Wejdźcie w wyszukiwarkę internetową, a następnie wpiszcie jakąś frazę - "kto dzwonił", "czyj to numer", "sprawdzanie numeru". Google poda przynajmniej kilkaset wyników, gdzie serwisy umożliwiają weryfikację przynależności numeru. Strony wyglądają mniej więcej tak samo, udostępniając podobny motyw działań. W odpowiednie miejsce w serwisie należy przepisać numer telefonu, a następnie przeszukać obszerną bazę. Otrzymujemy specjalną, dedykowaną danemu numerowi stronę, na której możemy zapoznać się z komentarzami i ocenami innych internautów, którzy z takim numerem mieli już jakąś styczność. Numer może być neutralny, może być tym czego należy unikać, albo po prostu być numerem pozytywnym, którego odebranie nie jest błędem. Warto sprawdzać numery, żeby uchronić się przed stratą naszego dobra, a jednocześnie przed koniecznością zapłacenia horrendalnego rachunku za telefon.

Lepsze albo gorsze strony - jak porównać?

Kiedy wybieramy stronę z której będziemy korzystać przy sprawdzaniu informacji o danym numerze, należy zdecydować się na takie serwisy, które udostępniają największą możliwą bazę. To znaczy mają najwięcej klientów, najwięcej numerów dodanych do bazy, najwięcej ocen w numerach. Tylko wtedy możemy powiedzieć, że dany wybór - odbierać czy nie - był poparty czymś realnym, faktycznymi opiniami jak największej ilości ludzi. Dzięki temu z pewnością podejmiecie najlepszą możliwą decyzję. Sprawdzajcie numery dla swojego dobra i spokoju ducha. Róbcie to świadomie.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1682 komentarze: 0
06.07.2019, 10:04r. Drukuj
Powrót